Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Co může být doma cvičební pomůckou?

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Nemáte doma cvičební pomůcky, a přesto byste chtěli začít cvičit? Jak si vytvořit činky a nebo cvičební gumu? Potřebujeme vůbec ke cvičení nějaké pomůcky, nebo nám stačí naše vlastní tělo? 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Většinu cvičení lze zvládnout s částmi našeho těla. Pokud se jedná o dolní část těla, pak určitě. Můžeme nohy přitahovat k tělu, zvedat vleže od podložky po jedné nebo obě najednou, a to jak v poloze vleže na zádech, tak na břiše. Vleže na boku lze zvedat svrchní dolní končetinu. Takto obvykle zabezpečíme posílení svalů dolních končetin pro základní kondici.

S horními končetinami je to horší. Jsou poměrně lehké a pro posílení jejich hmotnost nestačí. Výjimku tvoří lidé, kteří jsou oslabení, po nemoci, nebo oslabení postupujícím věkem, tehdy stačí pracovat jen s vlastními končetinami, opakovaně a pravidelně.

Pokud cítíte, že byste zvládli zátěž, můžete si připravit vlastní činky. K tomu lze nejčastěji využít půllitrové PET lahve, které můžete naplnit vodou, pískem nebo kamínky. Plnit můžete lahve postupně tak, jak budete schopni s nimi cvičit. Můžete také zvolit lahve s větším objemem, nejlépe takové, které mají uprostřed zúžené místo a dají se tak dobře uchopit. Posilování s „činkami“ provádějte denně, do všech směrů, tedy vpřed, vzad i do boku, případně nad hlavu.

Pro posílení rukou i nohou je možné využít gumu. Použít můžete obyčejnou prádelní gumu svázanou do smyčky. Pro větší odpor při cvičení přidejte počet vytvořených smyček, nebo silnější a širší gumu.

Další užitečnou pomůckou na cvičení může být tyč. Lze využít tyč odmontovanou z mopu na vytírání nebo obyčejného smetáku nebo tyč od vysavače. Pokud žádnou tyč nenajdete, využijte šátek, který silně napnete a představíte si, že je to tyč, která se nesmí ohnout. Cvičení s tyčí je dobré pro ramenní pletence a je vhodné provádět je před zrcadlem. Ocení jej všichni, pohyb naších ramenních pletenců se omezuje přirozeně věkem, dlouhodobým sedem nebo jednostrannou zátěží. Pravidelným opakováním vzpažení s tyčí můžete svůj rozsah pohybu obnovit, dosáhnout jeho možného maxima a co nejdéle je uchovat.

Tedy není na co se vymlouvat, vytvořte si jednoduché cvičební pomůcky! Nejcennější je ale odhodlání a síla začít a ve cvičení vytrvat.

Po posilovacím cvičení můžete cítit zcela přirozeně bolest svalů, která doprovází regeneraci svalové a vazivové tkáně, pro její podporu užívejte Arnica montana 9 C – 5 granulí 2x denně. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.12.2022 15:32

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze