Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Co může být doma cvičební pomůckou?

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Nemáte doma cvičební pomůcky, a přesto byste chtěli začít cvičit? Jak si vytvořit činky anebo cvičební gumu? Potřebujeme vůbec ke cvičení nějaké pomůcky, nebo nám stačí naše vlastní tělo? 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Většinu cvičení lze zvládnout s částmi našeho těla. Pokud se jedná o dolní část těla, pak určitě. Můžeme nohy přitahovat k tělu, zvedat vleže od podložky po jedné, nebo obě najednou, a to jak v poloze vleže na zádech, tak na břiše. Vleže na boku lze zvedat svrchní dolní končetinu. Takto obvykle zabezpečíme posílení svalů dolních končetin pro základní kondici.

S horními končetinami je to horší. Jsou poměrně lehké a pro posílení jejich hmotnost nestačí. Výjimku tvoří lidé, kteří jsou oslabení, po nemoci, nebo oslabení postupujícím věkem. Tehdy stačí pracovat jen s vlastními končetinami, opakovaně a pravidelně.

Pokud cítíte, že byste zvládli zátěž, můžete si připravit vlastní činky. K tomu lze nejčastěji využít půllitrové PET lahve, které můžete naplnit vodou, pískem nebo kamínky. Plnit můžete lahve postupně tak, jak budete schopni s nimi cvičit. Můžete také zvolit lahve s větším objemem, nejlépe takové, které mají uprostřed zúžené místo a dají se tak dobře uchopit. Posilování s „činkami“ provádějte denně do všech směrů, tedy vpřed, vzad i do boku, případně nad hlavu.

Pro posílení rukou i nohou je možné využít gumu. Použít můžete obyčejnou prádelní gumu svázanou do smyčky. Pro větší odpor při cvičení přidejte počet vytvořených smyček, nebo silnější a širší gumu.

Další užitečnou pomůckou na cvičení může být tyč. Lze využít tyč odmontovanou z mopu na vytírání nebo obyčejného smetáku nebo tyč od vysavače. Pokud žádnou tyč nenajdete, využijte šátek, který silně napnete, a představte si, že je to tyč, která se nesmí ohnout. Cvičení s tyčí je dobré pro ramenní pletence a je vhodné provádět ho před zrcadlem. Ocení jej všichni, pohyb naších ramenních pletenců se omezuje přirozeně věkem, dlouhodobým sedem nebo jednostrannou zátěží. Pravidelným opakováním vzpažení s tyčí můžete svůj rozsah pohybu obnovit, dosáhnout jeho možného maxima a co nejdéle je uchovat.

Tedy není na co se vymlouvat, vytvořte si jednoduché cvičební pomůcky! Nejcennější je ale odhodlání a síla začít a ve cvičení vytrvat.

Po posilovacím cvičení můžete cítit zcela přirozeně bolest svalů, která doprovází regeneraci svalové a vazivové tkáně. Pro její podporu užívejte Arnica montana 9 C – 5 granulí 2× denně. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 18:09

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze