Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Unavená maminka

Autor: Redakce

Co vidíme v očích maminek malinkých dětí? Kromě radosti a něhy z nich často promlouvá neskutečná únava. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, jsem maminka malého miminka, které kojím. Prosím o pomoc: jak a čím si pomoci při svém spánkovém deficitu? Kojím a nechci se toho vzdát, jenže spím maximálně 2–3 hodiny v noci, protože následkem vstávání k dítěti už znovu neusnu. Přes den nezamhouřím oči, i když jsem jak pes. Jsem zoufalá a unavená. Děkuji milionkrát.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Jana Šumanová:

„Dobrý den,
doporučuji Vám kombinaci těchto léků:

  • China rubra 9 C – 2-3x denně 5 granulí,
  • Phosphoricum acidum 15 C – 2-3x denně 5 granulí,
  • Cocculus indicus 9 C – 3x denně 5 granulí.

Léky užívejte aspoň po dobu 1 měsíce. Neužívejte je dohromady, ale postupně po sobě – až se rozpustí jeden, nasypte do úst druhý. Po zlepšení spánku a při přetrvávající únavě užívejte jen Phosphoricum acidum a Chinu další 1–2 měsíce 1–2x denně 5 granulí. A určitě, až to půjde, plánovaně co nejvíce spěte a využijte k tomu i denní spánek svého dítěte.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.1.2021 05:09

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze