Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Vaskulitida u staršího křížence z útulku

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Minulý měsíc jsem měla zajímavý případ pejska, jehož diagnóza zněla vaskulitida. Minulost pejska není známa, majitelka ale se zájmem chtěla problémy, které ho trápily, řešit. Po těle měl drobné zhmožděniny, jakési krevní výrony, občas kulhal. Byl to středně velký pes, kříženec ve věku cca 6 let. 

Ilustrační foto
Zdroj: Carmel

Velmi dobře přijímal potravu, až někdy hltal, hodně pil. Velmi fixovaný na svou paničku. V její přítomnosti klidný, jakmile odchází, nešťastný. Celkově povahově klidný a velmi přátelský pes.

Postižená místa měl především na konci uší, kůže tmavá, popraskaná, až do krve, velmi citlivá na dotek. Dále na předních končetinách v oblasti pátého prstu, drápky velmi suché a roztřepené. Postižený také konec ocasu. Též měl postižená lysá místa na hlavě, v oblasti tváří. Konce se plnily krví, pak to prasklo a bylo to velmi citlivé na dotek.

S majitelkou jsme se domluvily na podpůrné léčbě s tím, že bude nadále pokračovat v lécích, které předepsal veterinář. Mezi léky byly i kortikoidy.

Doporučila jsem mazat pejskovi několikrát denně postižená místa zinkovou mastí. Nikoli kupovanou, ale v lékárně dělanou. Nastalo rapidní zlepšení už zhruba po týdnu mazání. Dále jsem doporučila tablety se zinkem jednou denně do jídla.

Z homeopatik jsem předepsala Arniku montanu 9 C v dávkování 2x denně 2 granulky. Arniku používám moc ráda na jakoukoli podporu hojení a mám s ní skvělé zkušenosti. Dále jsem doporučila Graphites 9 C, taktéž v dávkování 2x denně 2 granulky. Toto homeopatikum volím na mokvající kožní problémy velmi často. Krásně zabírá. Na podporu imunity dále pejsek dostává Phosphorus 9 C 2x denně 2 granulky. Na zklidnění a úzkost při odloučení od paničky jsem oběma doporučila Natrum muriaticum 30 C v dávkování dle potřeby 2 granulky pro pejska, 5 granulek pro majitelku.

Stav budeme nadále sledovat, došlo k výraznému zlepšení stavu kůže díky příjmu zinku.

Poznámka redakce: Jedná se o konkrétní zkušenost chovatelky. Vaskulitida je těžká patologie, která může postihovat i vnitřní orgány. Je obtížně léčitelná i klasickou veterinární péčí, nicméně homeopatie může velmi zlepšit stav a zmírnit potíže. Důležité je pejska celkově stabilizovat především terénním lékem, což bylo v tomto případě Natrum muriaticum." 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 22:59

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze