Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Ve své kůži z pohledu našeho těla

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Co znamená cítit se ve své kůži? Cítit se v pohodě? Zdraví? A co to může znamenat pro naše tělo? Je to důležité? 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Naše vlastní tělo se učí vnímat své hranice už v průběhu vývoje – psychomotorického vývoje v dětství, v tom nejútlejším, kdy se učíme lézt po čtyřech, sedět a chodit. Začínáme postupně, nejdříve spojujeme ruce, saháme si na tělo a na nohy a v překladu jakoby říkáme našemu mozku: tak tady mám ruku, tady svoji nohu – a vytváříme si své tělesné schéma. Jenže, když začneme naše tělo používat jinak, jen v omezeném režimu, informace o tělesném schématu se mění. Budeme-li celý den v práci sedět, naše tělo „zapomene“, co všechno vlastně může, kam až sahá jeho prostor, kde se v něm vyskytujeme. Jak můžeme vnímání vlastního těla zlepšit?

Je to jednoduché. Lehněte si na zem a zkuste zaujmout příjemnou polohu vleže na zádech s cílem lehnout si symetricky, rovnoměrně vzhledem k čáře, která by probíhala středem našeho těla podélně, tedy nosem, hrudníkem, pupkem, pánví a mezi koleny. Nejdříve si tuto polohu nastavme „po paměti“ bez kontroly zraku, pak teprve hlavu zvedněte a zkontrolujte, jestli opravdu ležíte rovně a symetricky. Možná budete překvapeni, že tomu tak není. Potom polohu za zrakové kontroly upravte. Budete-li takové cvičení dělat pravidelně, mozek vnímání těla v prostoru upraví, k lepšímu.

Další možností je kontakt s podložkou celým tělem. V leže na zádech v dostatečném prostoru natáhněte ruce za hlavu a dejte nohy k sobě, vytvoříte tak „žížalu“, a pak po podlaze velmi pomalu válejte sudy. Zkuste se přitom dotýkat podlahy co největší částí těla, jako byste chtěli své tělo do podlahy „otisknout“. Takové cvičení můžete provádět v obměně také ve stoji u zdi. Ruce natáhněte ke stropu, spojte je a pak „rolujte“ po stěně podél místnosti.

Ukažte svému tělu přirozené hranice na fyzické úrovni. Zlepšíte-li vnímání vlastního těla, dáte mu zároveň možnost lépe se v prostoru nastavit pro nejrůznější činnosti, třeba i jen pro přirozený stoj a chůzi.

V období cvičení můžete z homeopatických léků zvolit Rhus toxicodendron 15 C – 5 granulí 1x denně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 12:35

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze