Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Ve své kůži z pohledu našeho těla

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Co znamená cítit se ve své kůži? Cítit se v pohodě? Zdraví? A co to může znamenat pro naše tělo? Je to důležité? 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Naše vlastní tělo se učí vnímat své hranice už v průběhu vývoje – psychomotorického vývoje v dětství, v tom nejútlejším, kdy se učíme lézt po čtyřech, sedět a chodit. Začínáme postupně, nejdříve spojujeme ruce, saháme si na tělo a na nohy a v překladu jakoby říkáme našemu mozku: tak tady mám ruku, tady svoji nohu – a vytváříme si své tělesné schéma. Jenže, když začneme naše tělo používat jinak, jen v omezeném režimu, informace o tělesném schématu se mění. Budeme-li celý den v práci sedět, naše tělo „zapomene“, co všechno vlastně může, kam až sahá jeho prostor, kde se v něm vyskytujeme. Jak můžeme vnímání vlastního těla zlepšit?

Je to jednoduché. Lehněte si na zem a zkuste zaujmout příjemnou polohu vleže na zádech s cílem lehnout si symetricky, rovnoměrně vzhledem k čáře, která by probíhala středem našeho těla podélně, tedy nosem, hrudníkem, pupkem, pánví a mezi koleny. Nejdříve si tuto polohu nastavme „po paměti“ bez kontroly zraku, pak teprve hlavu zvedněte a zkontrolujte, jestli opravdu ležíte rovně a symetricky. Možná budete překvapeni, že tomu tak není. Potom polohu za zrakové kontroly upravte. Budete-li takové cvičení dělat pravidelně, mozek vnímání těla v prostoru upraví, k lepšímu.

Další možností je kontakt s podložkou celým tělem. V leže na zádech v dostatečném prostoru natáhněte ruce za hlavu a dejte nohy k sobě, vytvoříte tak „žížalu“, a pak po podlaze velmi pomalu válejte sudy. Zkuste se přitom dotýkat podlahy co největší částí těla, jako byste chtěli své tělo do podlahy „otisknout“. Takové cvičení můžete provádět v obměně také ve stoji u zdi. Ruce natáhněte ke stropu, spojte je a pak „rolujte“ po stěně podél místnosti.

Ukažte svému tělu přirozené hranice na fyzické úrovni. Zlepšíte-li vnímání vlastního těla, dáte mu zároveň možnost lépe se v prostoru nastavit pro nejrůznější činnosti, třeba i jen pro přirozený stoj a chůzi.

V období cvičení můžete z homeopatických léků zvolit Rhus toxicodendron 15 C – 5 granulí 1x denně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.7.2020 12:18

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze