Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie na výstavě „Jak šel čas lékárnou“

Autor: Mgr. Eva Stoklasová

Výstava „Jak šel čas lékárnou“, která se konala v galerii Vlastivědného muzea pro Vysoké nad Jizerou a okolí, byla ukončena dne 30. 5. 2019. Všechny vystavené předměty byly uloženy nebo navráceny původním majitelům, prostor byl vyklizen pro další výstavu. Tak to přece chodí, něco pěkného končí a něco jiného zajímavého začíná. 

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Eva Stoklasová

A nyní po čase se chci s vámi podělit o několik málo čísel a dojmů, které jsme dali dohromady s kolegou PhDr. Danielem Dědovským, PhD., spoluautorem výstavy, za dobu trvání výstavy, a které dle mého názoru ukazují na velkou úspěšnost výstavy.

Celkem navštívilo výstavu za 9 měsíců 4.266 návštěvníků (3 měsíce bylo muzeum uzavřeno z provozních důvodů), kteří si rozebrali více než stovku časopisů, brožurek a letáčků. Rozdalo se téměř 6 kg masťových základů, které si návštěvníci odnesli domů z přednášek a komentovaných prohlídek jako mastičky po 30 g.

Během roku bylo v prostorách výstavy uskutečněno 6 přednášek na konkrétní téma, např. „Hit letošního roku: e-recept“, „Jak se váš lék dostane do lékárny?“, „Patří homeopatie do lékárny?“ atd.

Na výstavě měla homeopatie dvě samostatné expozice. Z firem byl zastoupen Boiron a Homeopatická lékařská asociace. Obě expozice byly interaktivní, a tak si návštěvníci mohli sáhnout na obaly od homeopatik, což bylo velmi zábavné pro děti, ale i pro dospělé, protože někteří návštěvníci viděli homeopatika poprvé.

Homeopatická lékařská asociace měla v expozici roll-up a vystavené některé studijní materiály, ve kterých mohli návštěvníci volně listovat. Též si mohli prohlédnout několik vizitek ze zahraničních i domácích seminářů.

Na výstavě bylo prezentováno 10 videí, vždy byla za sebou dána dvě videa a střídala se po měsíci. Mnoho návštěvníku se divilo, jak je práce lékárníků odpovědná a co vše se musí při výrobě a při práci v lékárně dodržovat. Na výstavu bylo zapůjčeno video, které ukazovalo výrobu homeopatika Arnica montana.

Na výstavě jsem většinou byla o sobotách a nedělích, kdy jsem dělala komentované prohlídky nebo přednášky na určité téma, ve všední dny komentované prohlídky prováděl kolega. Vždy po prohlídce nebo po přednášce byl čas na dotazy a těch bylo mnoho, některé byly osobní, některé byly všeobecné. Stávalo se, že někdo si hned na prohlídce domluvil se mnou homeopatickou konzultaci. Hodně dotazů bylo na to, proč každá lékárna nevede homeopatika, proč někde je nabídnou a jinde ne, zda se mohou homeopatika kombinovat s klasickou léčbou, od jakého věku se mohou homeopatika užívat atd. Za všechny otázky jsem byla velice ráda, protože mi dávaly další materiál na přednášky pro laickou veřejnost nebo námět na absolventskou práci na VOŠ, kde přednáším.

Též jsem hodně vysvětlovala, že Homeopatická lékařská asociace je součástí mezinárodních organizací, takže máme nejen možnost navštěvovat zahraniční kongresy, ale také nám u nás přednáší zahraniční lektoři. Z jejich přednášek se dovídáme mnoho cenných informací o léčbě homeopatiky v zahraničí.

Každá komentovaná prohlídka byla úplně jiná, protože já i kolega jsme nechávali prostor návštěvníkům. Když byla skupina, kterou zajímala historie lékárny, věnovali jsme se více historii, když byla skupina, která chtěla více vědět, co se nyní děje za zavřenými dveřmi lékárny, věnovali jsme se současnosti. Zájem byl též o farmaceutické školství (jak VOŠ, tak vysoké školy, které na výstavě měly také své expozice). V každé skupině se vždy našel někdo, kdo se zajímal o homeopatii, a tak jsem odpovídala na otázky a někdy i psala e-maily s podrobným vysvětlením. Každému návštěvníkovi byl nabídnut náš časopis „Okénko“ a brožury o homeopatii a věřte, že o ně byl velký zájem a rozdaly se jich stovky.

Jak vidíte, homeopatie se dá propagovat i na výstavě. Mnoho návštěvníků se stalo mými pacienty a do dnes se stýkáme na přednáškách nebo chodí za mnou do lékárny. Vzdálenost 140 km od Prahy není tak velká, aby za mnou nepřijeli nebo abychom si nedomluvili schůzku ve Vysokém nad Jizerou.

Tato výstava nebyla moje první výstava a hlavně věřím, že nebyla poslední. Mnoho zajímavého materiálu mně a kolegovi zůstalo, a tak čekáme na příležitost a hlavně prostory, kde by mohla vzniknout nová výstava. Témat v hlavách oba nosíme dost a dost.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Eva Stoklasová

Autor: Mgr. Eva StoklasováFarmaceutka, homeopatka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.5.2022 19:53

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze