Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Soutěžte s námi o sportovní tričko!

Autor: Redakce

Sluníčko a teplé počasí lákají ven k procházkám či sportu, po období izolace a nemožnosti sportovat tak, jak mnozí z nás byli zvyklí, je radost a těšení se o to větší. A nyní máte navíc možnost vyhrát sportovní tričko, ve kterém se vám bude chtít sportovat ještě víc!

Ilustrační foto
Zdroj: Dr. Peithner Prag s.r.o.

Pohyb je vhodný způsob, jak eliminovat stres a pracovní zátěž či nabídnout sobě i dětem smysluplně a zdravě strávený společný čas – nemusí se jednat pouze o výkonnostní sporty dětí či nás dospělých, i takový rodinný cyklovýlet či túra po horách udělají dobře nejen našemu tělu, důležité je i to, že „jsme spolu“.

Mnozí z nás se už též nemohou dočkat, že kilogramy, nachytané celodenním pobytem s dětmi a pendlováním mezi učením, plotnou a prací, půjdou rychleji dolů.

Nicméně, měli bychom být opatrní a nevrhat se do sportování doslova „po hlavě“ - je dobré tělu a svalům dopřát čas, začínat postupně a nezapomínat na několik základních rad, aby bylo sportování prospěšné i zdravé:

  • Vybírejme si takový druh pohybu, který bude nejlépe vyhovovat našemu tělu a který nás zároveň i bude bavit (ten, kdo fyzicky pracuje, nebo má velmi stresující zaměstnání, potřebuje spíše relaxační cvičení jako je např. jóga, procházky přírodou, naopak pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání, je vhodný aktivní pohyb - např. nordic walking, jízda na kole, běh aj.).
  • Před cvičením asi 1 hodinu nejezme (hlavně před silovým cvičením). S plným žaludkem to není příjemné ani prospěšné.
  • Dodržujme pitný režim - pijme nejlépe čistou vodu nebo vodu s citrónem či domácí iontové nápoje, obohacené například o Schűsslerovy soli, které jsou vhodné pro přípravu zdravých a vyvážených iontových nápojů a během sportu i po něm doplní chybějící minerály.
  • Dopřejme tělu dostatečný odpočinek a čas na regeneraci.
  • A nezapomínejme na to nejdůležitější - sport a pohyb by měly přinášet především radost a pohodu!

Nicméně, může se stát, že to někdy přeženeme a „všechno nás bolí“, spadneme, zvrtneme si kotník, bolí nás naražené a oteklé koleno či modřina na rukou apod.

Jako první pomoc poslouží studené obklady, samozřejmě klidový režim, sáhnout lze též po homeopatických prostředcích, které můžeme mít sbalené v příruční lékárničce.

A nyní se dostáváme k dnešní SOUTĚŽNÍ OTÁZCE: Víte, jak se česky jmenuje léčivá rostlina Hamamelis virginiana, která se tradičně používá například na bolestivé pohmožděniny?

a) Vilín virginský
b) Měsíček lékařský
c) Prha arnika

Nápovědu naleznete ZDE.

Správnou odpověď zasílejte na email: ivana@svethomeopatie.cz do 31.5.2020. Do předmětu uveďte SOUTĚŽ – TRIČKO. Ze správných odpovědí vylosujeme tři výherce, kterým zašleme sportovní tričko.

Přejeme hodně štěstí!

Ceny do soutěže věnovala společnost Dr. Peithner Prag s.r.o.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.10.2022 00:12

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze