Rychlé rady
Víte, že ...
Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Pohybová aktivita v karanténě
Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.
Co se nejvíce mění v pohybových aktivitách v karanténě? Co jsou to „habituální pohybové aktivity“? A proč jsou pro nás důležité?

Zdroj: Shutterstock
Habituální pohybové aktivity jsou běžné, řekněme pravidelné nebo opakující se denní aktivity. Řadíme mezi ně například cestu do práce, oblékání, vaření, pohybové aktivity v práci. I touto pohybovou aktivitou spalujeme kalorie a není jich málo.
Úbytek této pohybové aktivity můžeme zaznamenat třeba při odchodu do důchodu. Stačí najednou pravidelně vstávat o hodinu později. Více kalorií totiž spalujeme i tím, že jsme jen vzhůru. Při odchodu do důchodu se tedy mění především objem pravidelných pohybových aktivit – to, co spálíme dřívějším vstáváním a také v práci. Naopak když se přestěhujeme do jiného bytu a začneme pravidelně chodit pěšky do třetího patra několikrát za den, velmi pravděpodobně o něco snížíme svou hmotnost.
V současné době zůstává řada lidí místo v práci doma, a ač máme často pocit, že jsme pohybově aktivnější, jedná se spíše o zátěž psychickou. Co s tím? Předně, zkuste své denní pohybové aktivity zrekapitulovat, můžete si je třeba jen sepsat. Nebo můžete použít krokoměr. Změřte si denní počet kroků. Doporučená denní zdravotní norma je 7500 až 10000 kroků. Jakmile zjistíte, že přes den nachodíte méně než 5000 kroků, hledejte způsob, jak „se hýbat“. Můžete chodit i po zahradě, nebo častěji vstaňte od počítače, projděte se po bytě. Každý krok se počítá. Vzpomeňte si nyní, více než kdy jindy, na různé formy cvičení, které jste za život absolvovali, může se jednat o cvičení rehabilitační, kondiční, jógu nebo něco podobného. Pravidelné cvičení vás osvěží na těle i na duši.
Chcete-li podpořit regeneraci svého těla po cvičení užíváním homeopatických léků, můžete užívat lék Arnica montana 9 C – 5 granulí 2x denně.
Tak do toho!
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích