Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte ve své lékárničce lék ARNICA MONTANA?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Je to snad nejpoužívanější homeopatikum na světě a lék, který o účinnosti homeopatie přesvědčil nejednoho „skeptika“. I pro mě to byl lék, který mě, po úspěšném vyléčení pohmožděného prstu, přivedl ke studiu homeopatie.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Arnica montana je suverénní lék jakýchkoliv poranění a pohmoždění měkkých tkání a tento účinek je popisován již ve středověkých lékařských knihách. My máme tedy naštěstí k dispozici již mnohem sofistikovanější (a účinnější) variantu.

Je to lék bolesti a pocitů zhmoždění, zbitosti a rozbitosti po pádech, nárazech, úderech, ale i po porodu či operacích. Je to lék spíše poranění tupým předmětem (lék na poranění ostrým předmětem je Staphysagria – důležitá u operací a nástřihů hráze). Ale je to i důležitý lék po extrakcích zubů.

Další indikací tohoto léku je i přetížení a fyzické přepracování.

Bolesti jsou u poraněného takové, že se mu vše zdá tvrdé – židle, křeslo či postel. Pro bolesti se neustále musí vrtět a otáčet. Zároveň se obává dotyku poraněného místa a takový dotyk nesnáší.
Bolest z poranění či přetížení vedou k neklidu a nespavosti.

Arnica je důležitý lék i při porodu. Již v první fázi porodu mohou být pohyby plodu velmi intenzivní a bolestivé. V dalších fázích vedou bolesti k tomu, že žena nechce, aby se jí někdo dotýkal. A po porodu je Arnica indikovaná vždy k urychlení hojení a obnově sil.

Zhoršení, krom již zmíněného dotyku, přináší i pohyb, otřesy, teplo a potíže se mohou zhoršovat také v noci. Zlepšení naopak přináší chlad, odpočinek a uložení s nízko položenou hlavou.

Poznámka redakce: další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.7.2021 00:33

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze