Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Máte ve své lékárničce lék ARNICA MONTANA?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Je to snad nejpoužívanější homeopatikum na světě a lék, který o účinnosti homeopatie přesvědčil nejednoho „skeptika“. I pro mě to byl lék, který mě, po úspěšném vyléčení pohmožděného prstu, přivedl ke studiu homeopatie.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Arnica montana je suverénní lék jakýchkoliv poranění a pohmoždění měkkých tkání a tento účinek je popisován již ve středověkých lékařských knihách. My máme tedy naštěstí k dispozici již mnohem sofistikovanější (a účinnější) variantu.

Je to lék bolesti a pocitů zhmoždění, zbitosti a rozbitosti po pádech, nárazech, úderech, ale i po porodu či operacích. Je to lék spíše poranění tupým předmětem (lék na poranění ostrým předmětem je Staphysagria – důležitá u operací a nástřihů hráze). Ale je to i důležitý lék po extrakcích zubů.

Další indikací tohoto léku je i přetížení a fyzické přepracování.

Bolesti jsou u poraněného takové, že se mu vše zdá tvrdé – židle, křeslo či postel. Pro bolesti se neustále musí vrtět a otáčet. Zároveň se obává dotyku poraněného místa a takový dotyk nesnáší.
Bolest z poranění či přetížení vedou k neklidu a nespavosti.

Arnica je důležitý lék i při porodu. Již v první fázi porodu mohou být pohyby plodu velmi intenzivní a bolestivé. V dalších fázích vedou bolesti k tomu, že žena nechce, aby se jí někdo dotýkal. A po porodu je Arnica indikovaná vždy k urychlení hojení a obnově sil.

Zhoršení, krom již zmíněného dotyku, přináší i pohyb, otřesy, teplo a potíže se mohou zhoršovat také v noci. Zlepšení naopak přináší chlad, odpočinek a uložení s nízko položenou hlavou.

Poznámka redakce: další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 19:04

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze