Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Soutěž o novou knihu Homeopatie pro seniory!

Autor: Redakce

Ve vydavatelství Grada vyšla nová kniha o homeopatii - "Homeopatie pro seniory", která je užitečným průvodcem a pomocníkem v prevenci i řešení konkrétních zdravotních potíží v seniorském věku. Pokud byste chtěli mít i vy tuto unikátní knihu ve své domácí knihovničce, zapojte se do naší soutěže!

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mnozí naši čtenáři znají homeopatii jako šetrnou a zároveň účinnou léčbu nejrůznějších problémů a situací již řadu let. Provázela je od mládí, pomáhala jejich dětem a rovněž v pokročilém věku má své místo při řešení zdravotních problémů, které se ve vyšší míře projevují právě s přibývajícími roky.

Autorkami knihy "Homeopatie pro seniory" jsou MUDr. Eliška Bartlová, zkušená lékařka a homeopatka, PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D., fyzioterapeutka a homeopatka a Ing. Ludmila Pszczolková, nutriční poradkyně. 

Soutěžní otázka:

Který homeopatický lék je vhodný v případě chronických trávicích potíží spojených s nadýmáním, kdy je plynatost lokalizována kolem pasu nebo pod pupkem? Bývá přítomné i pálení jícnu a bolest v jaterní krajině s pocitem pnutí a plnosti. To vše doprovází depresivní stavy, strach o zdraví a další metabolické problémy jako například zvýšená hladina cholesterolu, kyseliny močové apod. Navzdory velkému hladu je člověk sytý už po malém množství jídla nebo pití. V jídle je člověk vybíravý, často má chuť na sladkosti. Stav se často zhoršuje pozdě odpoledne a teplem. Lék také navrací a upravuje chuť k jídlu.

a) Arnica montana
b) Lycopodium clavatum
c) Belladonna

Nápověda: Správnou odpověď můžete nalézt například v tomto článku.

Správnou odpověď zasílejte na email: ivana@svethomeopatie.cz do 31.5.2020. Do předmětu uveďte heslo: SOUTĚŽ - HOMEOPATIE PRO SENIORY.

Tři vylosované výherce odměníme knihou Homeopatie pro seniory. 

Přejeme hodně štěstí!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.7.2021 00:26

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze