Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Soutěž o novou knihu Homeopatie pro seniory!

Autor: Redakce

Ve vydavatelství Grada vyšla nová kniha o homeopatii - "Homeopatie pro seniory", která je užitečným průvodcem a pomocníkem v prevenci i řešení konkrétních zdravotních potíží v seniorském věku. Pokud byste chtěli mít i vy tuto unikátní knihu ve své domácí knihovničce, zapojte se do naší soutěže!

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mnozí naši čtenáři znají homeopatii jako šetrnou a zároveň účinnou léčbu nejrůznějších problémů a situací již řadu let. Provázela je od mládí, pomáhala jejich dětem a rovněž v pokročilém věku má své místo při řešení zdravotních problémů, které se ve vyšší míře projevují právě s přibývajícími roky.

Autorkami knihy "Homeopatie pro seniory" jsou MUDr. Eliška Bartlová, zkušená lékařka a homeopatka, PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D., fyzioterapeutka a homeopatka a Ing. Ludmila Pszczolková, nutriční poradkyně. 

Soutěžní otázka:

Který homeopatický lék je vhodný v případě chronických trávicích potíží spojených s nadýmáním, kdy je plynatost lokalizována kolem pasu nebo pod pupkem? Bývá přítomné i pálení jícnu a bolest v jaterní krajině s pocitem pnutí a plnosti. To vše doprovází depresivní stavy, strach o zdraví a další metabolické problémy jako například zvýšená hladina cholesterolu, kyseliny močové apod. Navzdory velkému hladu je člověk sytý už po malém množství jídla nebo pití. V jídle je člověk vybíravý, často má chuť na sladkosti. Stav se často zhoršuje pozdě odpoledne a teplem. Lék také navrací a upravuje chuť k jídlu.

a) Arnica montana
b) Lycopodium clavatum
c) Belladonna

Nápověda: Správnou odpověď můžete nalézt například v tomto článku.

Správnou odpověď zasílejte na email: ivana@svethomeopatie.cz do 31.5.2020. Do předmětu uveďte heslo: SOUTĚŽ - HOMEOPATIE PRO SENIORY.

Tři vylosované výherce odměníme knihou Homeopatie pro seniory. 

Přejeme hodně štěstí!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 14.8.2020 10:21

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze