Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pylová alergie

Autor: PharmDr. Lenka Štýsová

S příchodem jara rozkvetly stromy, keře i květiny. Všude je po zimě najednou mnoho barev, vůní a nový život dýchá na nás ze všech stran. Někteří z nás ale nemohou užívat tento nádherný stav plnými doušky. Ke slovu se také hlásí alergie a pylová sezona. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Alergie na pyl je jednou z nejrozšířenějších alergií a každoročně ji potká mnoho z nás. Spouštěčem je poletující pyl dřevin, trav i bylin, který se usazuje skoro všude - na kůži, v nose, v očích. Její příznaky jsou velice nemilé. Od častého kýchání přes svědící a slzící oči, výtoku z nosu, svědění v uších, krku a nose až ke zhoršení astma a únavě. Nošení roušek může částečně zabránit vdechování pylových zrníček, ale na druhou stranu ztěžuje péči o akutní stav.

K zmírnění projevů je zapotřebí snížit množství daného alergenu v nejbližším okolí. Mezi opatření patří větrání mimo pylové maximum (ráno, v noci, po dešti), „dekontaminace" domova (častější vysávání, pračka vzduchu), ochrana před pylem (sluneční brýle, respirátor). Velice důležité je pylová zrníčka co nejčastěji odstraňovat - sprcha, výplach očí i nosu. Nos je vhodné vypláchnout konvičkou s roztokem soli nebo důkladně vystříkat mořskou vodou několikrát denně. Po příchodu z venkovního prostředí je vhodné se převléknout a omýt, abychom minimalizovali přenos pylů domů.

Homeopatická léčiva nám mohou v tomto období velice dobře pomoci

Pokud již s alergií na pyly máme zkušenosti z minula, začneme včas - asi měsíc před objevením se našeho pylu - užívat lék Pollens 15 C. Bereme jej 1x týdně 10 granulí a po objevení příznaků 1x denně 5 granulí po celou dobu kvetení našeho pylu. Pollens 15C je vyroben z nejčastějších pylů květin.

Základním lékem na alergické reakce je Poumon histamine 15 C. Užíváme jej od prvních příznaků alergie 1x denně. V případě zhoršení reakce na pyl zvýšíme dávkování na 2 - 3x denně.

Podle objevujících se příznaků přidáváme další jednotlivá homeopatika. Při jakémkoliv otoku sliznice, které se lepší v chladu a studeným, sáhneme po léku Apis mellifica 15 C.

Nux vomica 9 C je vhodný při ucpaném nosu, které doprovází velké kýchání. Kýchání je většinou záchvatovité a projevuje se i citlivost na vůně a přímo přecitlivělost na průvan.

Lékem užívaným při hojném výtoku z nosu je Allium cepa 9 C. Výtok je hojný, vodnatý a velice dráždivý. Odírá nejen těsné okolí nosních dírek, ale drážní i okolí rtu. Pocit ucpaného nosu se zlepšuje na čerstvém vzduchu.

Jiným lékem na výtok z nosu je Arsenicum album 9 C. Tento výtok je také vodnatý, ale je ho mnohem méně a je velice pálivý. Příznaky se ale zlepšují teplem. Většinou se projevuje i únava a vyčerpání.

Při postižení očí pomůže většinou lék Eupharasia officinalis 9 C. Slzení je velice dráždivé a pálí nejen oči, ale i víčka, která mohou vypadat jako zanícená. Oči pálí s pocitem písku v nich.

Pokud se při kýchání objevuje i pocit svědění měkkého patra, které dotyčného neustále nutká třít jazykem o měkké patro, doplníme léčbu o lék Sabadilla 9 C. Kýchání se většinou objevuje při přechodu z tepla do chladu.

Všechny léky jednotlivých příznaků podáváme dle intenzity potíží. V akutním stavu i 5x denně 5 granulí. Při odeznění akutních potíží stačí 1x denně.

Přeji Vám krásné jaro bez alergických potíží. 

Zdroj: Magazín Healthcomm

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Lenka Štýsová

Autor: PharmDr. Lenka ŠtýsováFarmaceutka, homeopatka

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.5.2020 07:07

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze