Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nejčastější otázky pro porodní asistentku v době karantény

Autor: Bc. Romana Gogelová

Jsem porodní asistentka a události posledních týdnů značně změnily i moji soukromou praxi. Osobní kontakt s maminkami a novorozenci vystřídaly telefonní hovory a konzultace, protože maminky měly z osobního kontaktu extremní strach.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Počet žen, které začaly být úzkostné před porodem i po něm rychle vzrostl. Maminky před porodem byly vystresované ze zákazu přítomnosti tatínků u porodu. Média ze sebe chrlila jednu negativní zprávu za druhou, často si zprávy protiřečily a málokdo věděl, co platí. V tomto období jsem dostávala a stále dostávám řadu otázek. Možná i vám vrtají hlavou...

Můžu kojit, když jsem nemocná nebo si nejsem jistá, zda jsem zdravá? Je možný přenos koronaviru z matky na dítě?

Primárně není především jasné, jaké onemocnění vás postihlo. Řada lidí trpí v tomto období sezonními alergiemi – pokašlávají a mají rýmu. Tato situace je zcela nová a kvalitní data o přenosu nákazy z matky na dítě nejsou zatím k dispozici. Je opravdu důležité se chránit, eliminovat kontakt těhotné maminky i tatínka s více lidmi. Pokud to jde, pracujte z domova, nestýkejte se ani s ostatní rodinou. Každý člověk pro vás potencuje nebezpečí nákazy. Noste roušku nebo respirátor, velmi pečlivě a často si myjte ruce. Pečlivé mytí rukou je důležitější a účinnější než pouhá dezinfekce.

Mohu udělat něco pro prevenci onemocnění?

Těhotná maminka a maminka po porodu velmi často trpí chudokrevností. S tím je spojeno riziko zhoršení imunity organismu. Podpora krvetvorby je důležitá. Doporučuji užívat tkáňovou sůl č.3, 3x denně 2 tablety + Ferrum phosphoricum 9 C, 2x denně 5 granulí. Skvělým lékem na podporu imunity je homeopatický lék Oscillococcinum.

Mám velký strach, jsem nervozní, nespím. Jak si můžu pomoci?

Z homeopatických léků se dá v této situaci doporučit homeopatický lék Gelsemium sempervirens 15 C, 2x denně 5 granulí pro strach, obavy až paralýzu z celé situace. Pokud se i přesto cítíte napjatě, použijte homeopatický polykomponentní lék Sédatif, 3x denně 1-2 tablety. Z Bachových esencí se v této době skvěle hodí Mimulus, Olive, Elm, Walnut, nebo komplexní Rescue remedy. Z aromaterapie skvěle uvolňují levandule, mandarinka, limetka, pomeranč, grep, heřmánek, meduňka. Velmi pomáhá dechové cvičení a jóga.

S rouškou se mi velmi špatně dýchá. Můžu s tím něco udělat?

Pokud nejdete k lékaři nebo do obchodu či jiných míst, kde je více lidí, používejte roušku – dýchá se s ní lépe než s respirátorem. Těhotné maminky by měly chodit denně do přírody a tam dýchat volně bez roušky čerstvý vzduch. Pokud cítíte, že se vám s rouškou hůře dýchá, použijte homeopatický lék Carbo vegetabilis 9 C 3x denně 5 granulí a přidejte tkáňovou sůl č.3, 3x denně 2 tablety. Doporučuji všechny léky namíchat do vody a popíjet v průběhu dne.

Mám kojit, když si nejsem jistá, zda jsem zdravá?

Ano, kojte, pokud je to s ohledem na váš fyzický stav možné. V mateřském mléku získává děťátko i protilátky proti onemocnění, je to velmi důležité. Kojení nepřerušujte. Pokud kojit nemůžete, zkuste mateřské mléko miminku odstříkávat a dávat mu ho.

Mohu být s miminkem a kojit jej, když onemocním koronavirem?

WHO nedoporučuje oddělení maminky a dítěte v případě nemoci. Dítě by mělo být s maminkou a mělo by být pokud možno plně kojeno. Maminka by měla používat roušku a mýt si pečlivě ruce před a po kontaktu s miminkem.

Jaké léky mohu užívat v případě virového onemocnění?

V těhotenství se doporučuje užívat dostatečné množství vitamínu C. Kojící maminky by tento vitamín měly užívat spíše v přirozené formě, protože miminku by mohly větší dávky způsobit kožní potíže – vyrážku a svědění pokožky. Pokud máte zvýšenou teplotu, je možné použít běžné léky na snížení teploty (Paralen), nezapomínejte na zábaly těla ke snížení teploty. Z homeopatických léků skvěle funguje polykomponentní lék Paragrippe u lehčích forem viróz, pro snížení teploty nad 38 stupňů použijte lék Belladonna 9 C. Užívá se frekventně á 30 minut do úlevy v dávce 5 granulí.

Moje tipy:

  • Důležitý je odpočinek a spánek a případná podpora rodiny v péči o miminko u ženy po porodu.
  • Nezbytný je dostatečný pitný režim - z čajů doporučuji slabší odvary majoránky, heřmánku, lipového květu i bezinek.
  • Skvělým pokrmem jsou zeleninové krémové polévky, které nezatěžují zažívací trakt a metabolismus a přitom dobře zasytí.
  • Vyhýbejte se nadměrnému příjmu informací z médií. Zcela se vyhněte večerním zpravodajským relacím, při kterých má i zdatný jedinec pocit, že se neodvratně blíží konec světa. To těhotné ani kojící mamince nepomáhá.
  • Pokud se necítíte dobře, VŽDY konzultujte svůj zdravotní stav s lékařem.

Porodní asistentky ve většině míst v republice jsou připravené maminkám i nadále pomáhat v domácím prostředí s kojením a přípravou na porod, ať už v osobním kontaktu nebo virtuálně.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.10.2020 20:28

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze