Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Nejčastější otázky pro porodní asistentku v době karantény

Autor: Bc. Romana Gogelová

Jsem porodní asistentka a události posledních týdnů značně změnily i moji soukromou praxi. Osobní kontakt s maminkami a novorozenci vystřídaly telefonní hovory a konzultace, protože maminky měly z osobního kontaktu extremní strach.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Počet žen, které začaly být úzkostné před porodem i po něm rychle vzrostl. Maminky před porodem byly vystresované ze zákazu přítomnosti tatínků u porodu. Média ze sebe chrlila jednu negativní zprávu za druhou, často si zprávy protiřečily a málokdo věděl, co platí. V tomto období jsem dostávala a stále dostávám řadu otázek. Možná i vám vrtají hlavou...

Můžu kojit, když jsem nemocná nebo si nejsem jistá, zda jsem zdravá? Je možný přenos koronaviru z matky na dítě?

Primárně není především jasné, jaké onemocnění vás postihlo. Řada lidí trpí v tomto období sezonními alergiemi – pokašlávají a mají rýmu. Tato situace je zcela nová a kvalitní data o přenosu nákazy z matky na dítě nejsou zatím k dispozici. Je opravdu důležité se chránit, eliminovat kontakt těhotné maminky i tatínka s více lidmi. Pokud to jde, pracujte z domova, nestýkejte se ani s ostatní rodinou. Každý člověk pro vás potencuje nebezpečí nákazy. Noste roušku nebo respirátor, velmi pečlivě a často si myjte ruce. Pečlivé mytí rukou je důležitější a účinnější než pouhá dezinfekce.

Mohu udělat něco pro prevenci onemocnění?

Těhotná maminka a maminka po porodu velmi často trpí chudokrevností. S tím je spojeno riziko zhoršení imunity organismu. Podpora krvetvorby je důležitá. Doporučuji užívat tkáňovou sůl č.3, 3x denně 2 tablety + Ferrum phosphoricum 9 C, 2x denně 5 granulí. Skvělým lékem na podporu imunity je homeopatický lék Oscillococcinum.

Mám velký strach, jsem nervozní, nespím. Jak si můžu pomoci?

Z homeopatických léků se dá v této situaci doporučit homeopatický lék Gelsemium sempervirens 15 C, 2x denně 5 granulí pro strach, obavy až paralýzu z celé situace. Pokud se i přesto cítíte napjatě, použijte homeopatický polykomponentní lék Sédatif, 3x denně 1-2 tablety. Z Bachových esencí se v této době skvěle hodí Mimulus, Olive, Elm, Walnut, nebo komplexní Rescue remedy. Z aromaterapie skvěle uvolňují levandule, mandarinka, limetka, pomeranč, grep, heřmánek, meduňka. Velmi pomáhá dechové cvičení a jóga.

S rouškou se mi velmi špatně dýchá. Můžu s tím něco udělat?

Pokud nejdete k lékaři nebo do obchodu či jiných míst, kde je více lidí, používejte roušku – dýchá se s ní lépe než s respirátorem. Těhotné maminky by měly chodit denně do přírody a tam dýchat volně bez roušky čerstvý vzduch. Pokud cítíte, že se vám s rouškou hůře dýchá, použijte homeopatický lék Carbo vegetabilis 9 C 3x denně 5 granulí a přidejte tkáňovou sůl č.3, 3x denně 2 tablety. Doporučuji všechny léky namíchat do vody a popíjet v průběhu dne.

Mám kojit, když si nejsem jistá, zda jsem zdravá?

Ano, kojte, pokud je to s ohledem na váš fyzický stav možné. V mateřském mléku získává děťátko i protilátky proti onemocnění, je to velmi důležité. Kojení nepřerušujte. Pokud kojit nemůžete, zkuste mateřské mléko miminku odstříkávat a dávat mu ho.

Mohu být s miminkem a kojit jej, když onemocním koronavirem?

WHO nedoporučuje oddělení maminky a dítěte v případě nemoci. Dítě by mělo být s maminkou a mělo by být pokud možno plně kojeno. Maminka by měla používat roušku a mýt si pečlivě ruce před a po kontaktu s miminkem.

Jaké léky mohu užívat v případě virového onemocnění?

V těhotenství se doporučuje užívat dostatečné množství vitamínu C. Kojící maminky by tento vitamín měly užívat spíše v přirozené formě, protože miminku by mohly větší dávky způsobit kožní potíže – vyrážku a svědění pokožky. Pokud máte zvýšenou teplotu, je možné použít běžné léky na snížení teploty (Paralen), nezapomínejte na zábaly těla ke snížení teploty. Z homeopatických léků skvěle funguje polykomponentní lék Paragrippe u lehčích forem viróz, pro snížení teploty nad 38 stupňů použijte lék Belladonna 9 C. Užívá se frekventně á 30 minut do úlevy v dávce 5 granulí.

Moje tipy:

  • Důležitý je odpočinek a spánek a případná podpora rodiny v péči o miminko u ženy po porodu.
  • Nezbytný je dostatečný pitný režim - z čajů doporučuji slabší odvary majoránky, heřmánku, lipového květu i bezinek.
  • Skvělým pokrmem jsou zeleninové krémové polévky, které nezatěžují zažívací trakt a metabolismus a přitom dobře zasytí.
  • Vyhýbejte se nadměrnému příjmu informací z médií. Zcela se vyhněte večerním zpravodajským relacím, při kterých má i zdatný jedinec pocit, že se neodvratně blíží konec světa. To těhotné ani kojící mamince nepomáhá.
  • Pokud se necítíte dobře, VŽDY konzultujte svůj zdravotní stav s lékařem.

Porodní asistentky ve většině míst v republice jsou připravené maminkám i nadále pomáhat v domácím prostředí s kojením a přípravou na porod, ať už v osobním kontaktu nebo virtuálně.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 19:28

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze