Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Meditace jako cesta k zdravé imunitě

Autor: Mgr. Juraj Dovala

Chceme-li posilovat imunitu meditací, potřebujeme se naučit dvě věci – udržovat bdělost a vnitřní radost (vnitřní světlo). Pomocí nich si zachováme vnitřní klid a harmonický střed. To nás ochrání od stresu, tenzí, frustrací a strachů, které jsou spouštěčem většiny nemocí. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Léčivý dech

Jedna z metod, která nám výrazným způsobem pomůže tvořit silnou imunitu, je meditace dechu. Klíčovou roli při tom hraje náš dech. Dech je totiž mostem mezi tělem a duchem. Jistě znáte rčení: V zdravém těle zdravý duch! Pravdivěji to ale platí obráceně: Zdravý duch tvoří zdravé tělo!

Hebrejský pojem ruách znamená duch, ale také dech. Skrze dech je naše tělo „oduševňováno“. Proto, chceme-li mít dobrou imunitu a být zdraví, musíme mít zdravý, svěží a radostný dech.

Co nám zdravý dech přinese?

 • Mozek a krev se okysličí.
 • Zlepší se krevní oběh.
 • Tělo se přirozeně detoxikuje a zbavuje škodlivin.
 • Velmi příznivě ovlivňuje dýchací systém a trávicí proces.
 • Zlepšuje srdeční činnost a činnost všech vnitřních orgánů.
 • Pomáhá zmírnit bolest.
 • Vitalizuje a harmonizuje celý organismus.


Jak na to?

Vyzkoušejte si jednoduchý postup. Doporučuji ho dělat denně – jak jinak než na čerstvém vzduchu.

 1. Soustředíme se na svůj dech.
 2. Postupně prohlubujeme svůj dech až na maximální míru. Poklidně nadechujeme a vydechujeme, jak nejvíc to jde. Celý čas jsme bdělí a svou myslí soustředění na dech. Dýcháme zhluboka a vědomě.
 3. Pak přejdeme na prudký dech. Zhluboka se nadechneme a v rychlém intervalu děláme krátké výdechy a nádechy jen ve vrchní polovině hrudníku. Svou myslí stále sledujeme dech.
 4. Pak přejdeme na prudký dech spodní. Zhluboka vydechneme a v rychlém intervalu děláme krátké výdechy a nádechy v spodní části břicha. Svou myslí stále sledujeme dech.
 5. Pak přejdeme do střední části a děláme to samé. Krátké výdechy a nádechy v střední části břicha (oblast plexus solaris). Svou myslí stále sledujeme dech.
 6. Nakonec necháme svůj dech volně plynout. Uvědomujeme si jeho krásu, čistotu a máme z něj radost. Radost z dechu zároveň přináší radost celému tělu, všem buňkám. Takže zpívají a tančí radostí. Kdybychom v té chvíli viděli jemnou energii našeho těla (auru), viděli bychom krásné, zářící světlo.

Tak se buduje naše imunita – kdykoliv budeme chtít. Nic to nestojí a je to přístupné všem.

Důležité poznámky

 • Všechny popsané metody děláme se zdravou mírou. Protože se při hlubokém i prudkém dechu mozek hodně prokysličí, může se nám motat hlava. To je v pořádku, jen to nepřehánějte, aby vám nebylo nevolno. Délku dechových cvičení zvažujme dle svých sil a možností. Začněme např. 20 vteřin každé cvičení. Pak je můžeme prodlužovat.
 • Nadechujeme i vydechujeme nosem, ne ústy.
 • Pokud chcete mít dobrou a pevnou imunitu, konejte dechová cvičení (meditaci dechu) každý den.

Ale co když se nemoc již projeví? O tom příště...

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Juraj Dovala

Autor: Mgr. Juraj Dovalateolog, spisovatel, fytoterapeut, kněz CČSH

Je knězem Církve čs. husitské, předsedou České křesťanské akademie v Hodoníně a předsedou Literárního kruhu autorů Hodonínska.

Motto: „Přijde čas, kdy po využití větru, gravitace, přílivu a odlivu, využijeme pro Boha energii Lásky. A tehdy, podruhé v historii světa, lidstvo znovu objeví oheň...“ (Pierre Teilhard de Chardin)

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.7.2021 23:54

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze