Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte ve své lékárničce lék CHAMOMILLA?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Je to velmi často indikovaný lék, zejména u dětí, ale svoje místo má samo sebou i u dospělých. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Hlavní charakteristikou tohoto léku je abnormální citlivost na bolest na všech rovinách. Bolesti pacient vždy pociťuje jako nesnesitelné a reaguje na ně vždy podrážděností a vztekem. Vztek je i důležitým etiologickým faktorem tohoto léku, protože sám o sobě dokáže vyvolat bolesti, podobně jako káva.

Dítě (či dospělý, který potřebuje tento lék) je těžko utišitelné, neustále řve, vzteká se a veškeré pokusy o utišení odmítá. Uklidní se jedině, když se chová a lehce pohupuje, a nebo při jízdě v autě (než jsem se seznámil s homeopatií, vyprávěla mi jedna kamarádka, jak s dětmi, kterým rostly zoubky, projezdila autem po městě celé noci).

Chamomilla je velmi důležitým lékem kojeneckých kolik, kdy dítě neustále křičí, prohýbá se dozadu, je vzteklé a lze ho jen velmi těžko utišit. Kolika může být spojena s průjmovitou stolicí barevně připomínající špenát a páchnoucí jako zkažená vejce.

Další důležitou indikací u dětí je prořezávání zubů. Opět je to spojeno se vztekem a křikem. Bolesti jsou zhoršené teplým pitím a kousáním (čili lahvička s teplým Sunarem vše jen rozbouří). Zvláštní znamení je, že jedna tvářička dítěte je červená a druhá bledá. I takovýto růst zoubků může doprovázet zelený průjem. Jak jsem psal, je to nejen lék dětí, ale i dospělých, které bolí zub, bolesti zhorší teplé jídlo či pití a uleví jim studené pití, a kteří jsou podráždění, vzteklí, až vybuchují vzteky. Dospělí s bolestmi často nejdou daleko pro nějaké silnější slovíčko… Než se dostanou na křeslo, Chamomilla jim v těchto okamžicích může výrazně ulevit.

Je to také lék zánětů středního ucha, které jsou velmi bolestivé a které se objeví po pobytu na studeném větru. Při vyšetření na ORL lékař vidí většinou jen lehce zarudlý bubínek.

Nejen zánět středního ucha může doprovázet horečka. U horečky, kde Chamomilla pomůže, je důležitý neklid, vztek a to, že jedna tvář je červená a druhá bledá. Nemocný si může stěžovat na hořkou pachuť v ústech a velkou žízeň.

U žen může být Chamomilla indikována u menses s nesnesitelnými křečemi, které vyzařují do stehen. Nicméně velmi vděčnou indikací mohou být i porodní bolesti, kdy je rodička vzteklá až hrubá na partnera či personál porodního sálu.

Tento lék používáme nejčastěji v ředění 15 C. Podává se 5 granulí i v 15minutových intervalech až do zmírnění bolestí a zklidnění pacienta.

Poznámka redakce: další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.3.2021 06:51

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze