Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte ve své lékárničce lék CHAMOMILLA?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Je to velmi často indikovaný lék, zejména u dětí, ale svoje místo má samo sebou i u dospělých. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Hlavní charakteristikou tohoto léku je abnormální citlivost na bolest na všech rovinách. Bolesti pacient vždy pociťuje jako nesnesitelné a reaguje na ně vždy podrážděností a vztekem. Vztek je i důležitým etiologickým faktorem tohoto léku, protože sám o sobě dokáže vyvolat bolesti, podobně jako káva.

Dítě (či dospělý, který potřebuje tento lék) je těžko utišitelné, neustále řve, vzteká se a veškeré pokusy o utišení odmítá. Uklidní se jedině, když se chová a lehce pohupuje, a nebo při jízdě v autě (než jsem se seznámil s homeopatií, vyprávěla mi jedna kamarádka, jak s dětmi, kterým rostly zoubky, projezdila autem po městě celé noci).

Chamomilla je velmi důležitým lékem kojeneckých kolik, kdy dítě neustále křičí, prohýbá se dozadu, je vzteklé a lze ho jen velmi těžko utišit. Kolika může být spojena s průjmovitou stolicí barevně připomínající špenát a páchnoucí jako zkažená vejce.

Další důležitou indikací u dětí je prořezávání zubů. Opět je to spojeno se vztekem a křikem. Bolesti jsou zhoršené teplým pitím a kousáním (čili lahvička s teplým Sunarem vše jen rozbouří). Zvláštní znamení je, že jedna tvářička dítěte je červená a druhá bledá. I takovýto růst zoubků může doprovázet zelený průjem. Jak jsem psal, je to nejen lék dětí, ale i dospělých, které bolí zub, bolesti zhorší teplé jídlo či pití a uleví jim studené pití, a kteří jsou podráždění, vzteklí, až vybuchují vzteky. Dospělí s bolestmi často nejdou daleko pro nějaké silnější slovíčko… Než se dostanou na křeslo, Chamomilla jim v těchto okamžicích může výrazně ulevit.

Je to také lék zánětů středního ucha, které jsou velmi bolestivé a které se objeví po pobytu na studeném větru. Při vyšetření na ORL lékař vidí většinou jen lehce zarudlý bubínek.

Nejen zánět středního ucha může doprovázet horečka. U horečky, kde Chamomilla pomůže, je důležitý neklid, vztek a to, že jedna tvář je červená a druhá bledá. Nemocný si může stěžovat na hořkou pachuť v ústech a velkou žízeň.

U žen může být Chamomilla indikována u menses s nesnesitelnými křečemi, které vyzařují do stehen. Nicméně velmi vděčnou indikací mohou být i porodní bolesti, kdy je rodička vzteklá až hrubá na partnera či personál porodního sálu.

Tento lék používáme nejčastěji v ředění 15 C. Podává se 5 granulí i v 15minutových intervalech až do zmírnění bolestí a zklidnění pacienta.

Poznámka redakce: další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 16:29

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze