Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Herpes u chovné feny

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Nedávno jsem se setkala s diagnózou, která není až tak ojedinělá, ovšem je závažná a je třeba ji řešit hlavně s ohledem na chovnost a následné krytí psů. Do poradny se mi dostala 4letá fenka, která již byla jednou krytá, ovšem štěňátka v polovině březosti vstřebala, a tak pan doktor navrhnul, aby byla vyšetřena, byly udělány stěry poševní sliznice a případně byla fenka zaléčena, aby před krytím byla v pořádku a štěňátka zdárně donosila, porodila i odchovala. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Výsledky stěrů a krve nebyly pro majitele fenky bohužel radostné. Fenka dle hodnot protilátek prodělala infekci CHV (Canine herpes virus). Její tělo se někdy s tímto virem setkalo, proto jsem k léčbě a podpoře imunity přistupovala tak, jako že je „herpes pozitivní“.

Chtěla bych podotknout, že je fámou mezi chovateli, že psí herpes se přenáší výhradně pohlavní cestou. Není to tak! Jedinec se může nakazit od druhého třeba jen tím, že si navzájem olíznou čumáky. Tedy prostřednictvím sekretů z tlamy. Samozřejmě, čím větší koncentrace psů v chovu, tím větší riziko této nákazy. Pokud je jednou jedinec pozitivní, pak se k němu přistupuje tak, že je pozitivní navždy. Herpes se nedá vyléčit, pouze se dá korigovat, v době určitých fází se utlumí a naopak zase „vyleze na povrch“ v době oslabení jedince, kterým může být zrovna březost feny. V tomto případě jsou ohrožené plody a pak, pokud fena i přes tuto diagnózu plody donosí a zdárně porodí, při olizování štěňat dochází k následné nákaze. Štěňata hynou naříkající a pro chovatele to není vůbec příjemný zážitek.

Pokud se v chovu setkáte s tímto problémem, jediné, co je třeba udělat pro štěňata je, udržovat je na topné dečce při teplotě cca až 36 °C. Samozřejmá je dostatečná hygiena. Ostatní už zařídí příroda. Čím starší štěňata jsou, tím větší šance na přežití. Narozená a ještě slepá štěňata většinou hynou. Na trhu je k dostání vakcína Eurican Herpes 205. Její aplikaci bude provádět výhradně veterinární lékař. Vakcína v žádném případě neslouží k uzdravení feny, ale k ochraně štěňat před úhynem na psí herpes.

Vzhledem k tomu, že fenka je mladá, nemá žádné jiné zdravotní problémy a majitelé i přes můj nesouhlas s krytím nakrýt chtějí, protože by si rádi ponechali štěně, rozhodla jsem se fence nasadit dlouhodobě před krytím tato homeopatika:

Mou první volbou je lék Cantharis 15 C, protože se fenka často olizuje po močení. Dále Medorrhinum 9 C vzhledem k tomu, že v době hárání má fenka drobné puchýřky v oblasti vulvy. Do třetice jsem zvolila lék Sepia officinalis 9 C, který fenka bude brát v období hárání a krytí a po celou dobu případné potvrzené březosti, tím navíc podpoříme mateřský pud. A jako poslední lék na rekonvalescenci a podporu jsem zvolila Sulphur iodatum 15 C proti opakujícím se virózám. Od všeho majitelé podávají po 2 granulkách prvních 14 dní 2x denně, poté 1x denně.

Dále fenka bude trvale podporovat imunitu Oscillococcinem, každý den dostane dávku uzávěru malé tubičky na podporu imunity. A přidala jsem i Phosphorus 9 C 3x týdně 3 granulky.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 22:12

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze