Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Desatero: předčasně narozená miminka

Autor: Kolektiv Nedoklubko

Přečtěte si 10 rad, které Vám můžou pomoct lépe překonat předčasný příchod děťátka.
 

ilustrační obrázek
 1. Nebojte se dotýkat miminka - zeptejte se co nejdříve sestřiček, jestli si jej můžete pohladit či se o něj starat. I když vypadá křehce, je pro miminko důležité, aby cítilo dlaň či lehké, příjemné dotyky svých rodičů, jejich vůni a hlas. Po určité době je v některých nemocnicích možné zapojit se do běžné péče o miminko. Umožňuje-li to provoz oddělení a kondice vašeho děťátka, bude Vám nabídnuto "klokánkování" - chování nahého miminka na vašem nahém hrudníku.
 2. Shánějte informace - ptejte se, ptejte se … Nerozumíte-li všemu, co jste se dozvěděli o miminku od zdravotníků, můžete odborné informace dohledat v knihách nebo na stránkách www.nedoklubko.cz. Jednou z knih, je např. titul “Narodilo se předčasně” od nakladatelství Portál, který je nejenom o diagnózách a přístrojích na JIP, ale i o masážích, rehabilitacích a dalších podpůrných metodách, které Vám mohou pomoct, co nejlépe zvládnout ukvapený příchod děťátka na svět.
 3. Maminky, nastartujte kojení - co nejdříve po porodu zkoušejte z prsou ve 3h intervalu vymačkat pár kapek mlíčka. Zeptejte se personálu, kam a jak můžete mlíčko miminku nosit. Hodně pijte , abyste podpořily tvorbu mléka. Nejlépe čistou, nesycenou vodu po malých skleničkách, 3l denně.
  Pro podporu laktace můžete používat homeopatika…
  Pro nedonošená miminka je vaše mlíčko velmi důležité. Jste ovšem v tak těžké psychické situaci, že ne vždy se kojení podaří. Nevyčítejte si to, dělaly jste pro to, co jste mohly. Radujte se z jiných malých úspěchů.
 4. Tatínkové, leží na vás obrovský díl práce a zodpovědnosti. Jste zřejmě vystrašeni a zaskočeni novou situací stejně jako vaše partnerka. Ta je však zraněna nejenom psychicky, ale i na úrovni fyzické. Porod, a předčasný o to více, je velmi náročný proces. Vaše partnerka je většinou po operaci vyčerpaná, rozbolavělá, velmi unavená. Nejenom proto, že se v ní odehrává mnoho hormonálních změn, které se vyrovnávají s přivedením děťátka na svět, ale i tím, že téměř 24 hodin denně zaměstnává její mysl život a stav miminka a že každé tři hodiny, ve dne v noci, zkouší pro děťátko odstříkat mlíčko. Pokud je maminka propuštěna domů a miminko zůstává v nemocnici, je důležité, abyste partnerku trpělivě podporoval, snažil se jí porozumět a přijímat její obavy a pocity. Mluvte společně o svých obavách, naslouchejte. Leží-li maminka s děťátkem po celou dobu hospitalizace, zůstává na vás velká starost o chod domácnosti, zvláště, máte-li ještě starší děti. Poproste přátele a příbuzné o pomoc.
 5. Dědečkové, babičky, přátelé - tatínek a maminka jsou většinou ve velmi náročné situaci. Rádi by byli oporou miminku, ale zmáhají je jejich vlastní obavy. Vaším úkolem je podpořit je, nestresovat svými pochybnostmi a strachy, nabídnout praktickou pomoc se sháněním oblečků, informací, zajištěním domácnosti. Můžete jim navrhnout, že je vyslechnete vždy, když budou potřebovat.
 6. Kdy půjde miminko domů? Propuštění z nemocnice se obvykle téměř shoduje s plánovaným termínem porodu. Každá nemocnice má jiné váhové limity pro propuštění miminka do domácí péče. Kromě zdravotní stabilizace je také důležité, aby miminko dokázalo udržet teplotu , umělo se dostatečně napít (ať z prsu či láhve) a váhově přirůstalo. Nespěchejte na miminko, každé dítě je jiné, to vaše mělo být ještě v bříšku, dejte mu čas a zkuste být trpělivími rodiči, radujícími se z každého drobného pokroku
 7. Jaký věk miminko má - abyste vy a lékaři mohli sledovat vývoj svého děťátka, budete minimálně první dva roky brát na zřetel dvojí věk. Věk skutečný ( jak je dlouho miminko na světě) a tzv. věk korigovaný. Ten se vypočítá tak, že se od věku skutečného odečtou týdny, o které se miminko narodilo dříve před řádným termínem. Normální těhotenství trvá 40 týdnů. Jestli se vaše miminko narodilo ve 28. týdnu, narodilo se tedy o 12 týdnů dříve. Abyste získali korigovaný věk, musíte těchto 12 týdnů vždy odečíst od věku skutečného. Až bude miminku např. 6 měsíců, odečtete 12 týdnů a budete vědět, že děťátko má korigovaný věk tři měsíce (24 t -12t = 12týdnů) . Vývojově by proto mělo odpovídat tříměsíčnímu miminku.
 8. Vytvořte si deník - zapisujte nejenom úspěchy a události v životě miminka. Pište i o svých pocitech a náladách. Je to nesmírně důležité.
 9. Myslete i na sebe - i když je to obtížné, zkoušejte odpočívat, zdravě a pravidelně jezte, hledejte rozptýlení.
 10. Sdílejte své obavy a pocity - nemáte-li možnost ležet v nemocnici společně s miminkem, byla jste propuštěna domů a nestýkáte se s jinými maminkami, které jsou ve stejné situaci. Můžete si připadat velmi osamělá a okolím nepochopená. Zažíváte možná nejnáročnější chvíle svého života, je těžké být na ně sama. Nejenom s partnerem mluvte o všem, co vás trápí, zkuste najít pomocí internetu rodiče, kteří si prošli se svým děťátkem podobným příběhem. Můžete si např. na stránkách www.nedoklubko.cz přečíst příběhy již odrostlejších nedonošeňátek, vyhledat kontakty na maminky-laické poradkyně, které vašim pocitům porozumí či si “popovídat” na diskuzním fóru.

Předčasný porod je nesmírně náročný a péče o nedonošeňátko též. Není to jednoduché, ale dá se to zvládnout. Přejeme Vám, abyste byli co nejdříve šťastně spolu, s celou rodinou … 

 

 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Kolektiv Nedoklubko

Autor: Kolektiv Nedoklubkoobčanské sdružení

Občanské sdružení Nedoklubko podporuje rodiny s předčasně narozenými dětmi. Více informací najdete na webových stránkách nedoklubko.cz

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.6.2020 16:16

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze