Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Desatero: předčasně narozená miminka

Autor: Kolektiv Nedoklubko

Přečtěte si 10 rad, které Vám můžou pomoct lépe překonat předčasný příchod děťátka.
 

ilustrační obrázek
 1. Nebojte se dotýkat miminka - zeptejte se co nejdříve sestřiček, jestli si jej můžete pohladit či se o něj starat. I když vypadá křehce, je pro miminko důležité, aby cítilo dlaň či lehké, příjemné dotyky svých rodičů, jejich vůni a hlas. Po určité době je v některých nemocnicích možné zapojit se do běžné péče o miminko. Umožňuje-li to provoz oddělení a kondice vašeho děťátka, bude Vám nabídnuto "klokánkování" - chování nahého miminka na vašem nahém hrudníku.
 2. Shánějte informace - ptejte se, ptejte se … Nerozumíte-li všemu, co jste se dozvěděli o miminku od zdravotníků, můžete odborné informace dohledat v knihách nebo na stránkách www.nedoklubko.cz. Jednou z knih, je např. titul “Narodilo se předčasně” od nakladatelství Portál, který je nejenom o diagnózách a přístrojích na JIP, ale i o masážích, rehabilitacích a dalších podpůrných metodách, které Vám mohou pomoct, co nejlépe zvládnout ukvapený příchod děťátka na svět.
 3. Maminky, nastartujte kojení - co nejdříve po porodu zkoušejte z prsou ve 3h intervalu vymačkat pár kapek mlíčka. Zeptejte se personálu, kam a jak můžete mlíčko miminku nosit. Hodně pijte , abyste podpořily tvorbu mléka. Nejlépe čistou, nesycenou vodu po malých skleničkách, 3l denně.
  Pro podporu laktace můžete používat homeopatika…
  Pro nedonošená miminka je vaše mlíčko velmi důležité. Jste ovšem v tak těžké psychické situaci, že ne vždy se kojení podaří. Nevyčítejte si to, dělaly jste pro to, co jste mohly. Radujte se z jiných malých úspěchů.
 4. Tatínkové, leží na vás obrovský díl práce a zodpovědnosti. Jste zřejmě vystrašeni a zaskočeni novou situací stejně jako vaše partnerka. Ta je však zraněna nejenom psychicky, ale i na úrovni fyzické. Porod, a předčasný o to více, je velmi náročný proces. Vaše partnerka je většinou po operaci vyčerpaná, rozbolavělá, velmi unavená. Nejenom proto, že se v ní odehrává mnoho hormonálních změn, které se vyrovnávají s přivedením děťátka na svět, ale i tím, že téměř 24 hodin denně zaměstnává její mysl život a stav miminka a že každé tři hodiny, ve dne v noci, zkouší pro děťátko odstříkat mlíčko. Pokud je maminka propuštěna domů a miminko zůstává v nemocnici, je důležité, abyste partnerku trpělivě podporoval, snažil se jí porozumět a přijímat její obavy a pocity. Mluvte společně o svých obavách, naslouchejte. Leží-li maminka s děťátkem po celou dobu hospitalizace, zůstává na vás velká starost o chod domácnosti, zvláště, máte-li ještě starší děti. Poproste přátele a příbuzné o pomoc.
 5. Dědečkové, babičky, přátelé - tatínek a maminka jsou většinou ve velmi náročné situaci. Rádi by byli oporou miminku, ale zmáhají je jejich vlastní obavy. Vaším úkolem je podpořit je, nestresovat svými pochybnostmi a strachy, nabídnout praktickou pomoc se sháněním oblečků, informací, zajištěním domácnosti. Můžete jim navrhnout, že je vyslechnete vždy, když budou potřebovat.
 6. Kdy půjde miminko domů? Propuštění z nemocnice se obvykle téměř shoduje s plánovaným termínem porodu. Každá nemocnice má jiné váhové limity pro propuštění miminka do domácí péče. Kromě zdravotní stabilizace je také důležité, aby miminko dokázalo udržet teplotu , umělo se dostatečně napít (ať z prsu či láhve) a váhově přirůstalo. Nespěchejte na miminko, každé dítě je jiné, to vaše mělo být ještě v bříšku, dejte mu čas a zkuste být trpělivími rodiči, radujícími se z každého drobného pokroku
 7. Jaký věk miminko má - abyste vy a lékaři mohli sledovat vývoj svého děťátka, budete minimálně první dva roky brát na zřetel dvojí věk. Věk skutečný ( jak je dlouho miminko na světě) a tzv. věk korigovaný. Ten se vypočítá tak, že se od věku skutečného odečtou týdny, o které se miminko narodilo dříve před řádným termínem. Normální těhotenství trvá 40 týdnů. Jestli se vaše miminko narodilo ve 28. týdnu, narodilo se tedy o 12 týdnů dříve. Abyste získali korigovaný věk, musíte těchto 12 týdnů vždy odečíst od věku skutečného. Až bude miminku např. 6 měsíců, odečtete 12 týdnů a budete vědět, že děťátko má korigovaný věk tři měsíce (24 t -12t = 12týdnů) . Vývojově by proto mělo odpovídat tříměsíčnímu miminku.
 8. Vytvořte si deník - zapisujte nejenom úspěchy a události v životě miminka. Pište i o svých pocitech a náladách. Je to nesmírně důležité.
 9. Myslete i na sebe - i když je to obtížné, zkoušejte odpočívat, zdravě a pravidelně jezte, hledejte rozptýlení.
 10. Sdílejte své obavy a pocity - nemáte-li možnost ležet v nemocnici společně s miminkem, byla jste propuštěna domů a nestýkáte se s jinými maminkami, které jsou ve stejné situaci. Můžete si připadat velmi osamělá a okolím nepochopená. Zažíváte možná nejnáročnější chvíle svého života, je těžké být na ně sama. Nejenom s partnerem mluvte o všem, co vás trápí, zkuste najít pomocí internetu rodiče, kteří si prošli se svým děťátkem podobným příběhem. Můžete si např. na stránkách www.nedoklubko.cz přečíst příběhy již odrostlejších nedonošeňátek, vyhledat kontakty na maminky-laické poradkyně, které vašim pocitům porozumí či si “popovídat” na diskuzním fóru.

Předčasný porod je nesmírně náročný a péče o nedonošeňátko též. Není to jednoduché, ale dá se to zvládnout. Přejeme Vám, abyste byli co nejdříve šťastně spolu, s celou rodinou … 

 

 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Kolektiv Nedoklubko

Autor: Kolektiv Nedoklubkoobčanské sdružení

Občanské sdružení Nedoklubko podporuje rodiny s předčasně narozenými dětmi. Více informací najdete na webových stránkách nedoklubko.cz

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.5.2021 20:16

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze