Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Je horečka užitečná?

Autor: MUDr. Ilona Ludvíková

Horečka je strategicky velmi účinný mechanismus na podporu obranyschopnosti těla. Představuje první údernou sílu našeho těla v boji s infekcí. Zvýšení tělesné teploty je pro imunitní systém startovním výstřelem pro zvýšení tvorby interferonu (důležité antivirové látky) a pro zvýšení počtu a pohyblivosti bílých krvinek, které mají na starost obranu našeho těla před infekcí.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Dále horečka podpoří zadržování železa v buňkách a tím se stávají pro útočící virus nebo bakterii nepoužitelné. Oslabí se tím výživná půda pro usazení agresora. Pro naše tělo má tedy velký význam nechat mírnou horečku proběhnout. Pomůže totiž zkrátit průběh nemoci, sníží viru nebo bakterii šanci na další šíření v našem těle. Dokonce je prokázáno, že horečka posílí působení antibiotik, pokud jsou u bakteriální infekce nasazena.

Tento prospěšný mechanismus je znám více jak 2000 let a vyvoláním horečky se dokonce podporovalo léčení mnoha nemocí, například tuberkulózy.

Pozor na nebezpečí při vysoké horečce. Pokud je vyšší než 39,5 °C po dobu delší než šest hodin, je třeba konzultovat tuto situaci s lékařem!

Při horečce kojenců mladších čtyř měsíců je vždy nutno vyhledat odbornou lékařskou pomoc!

„Používání alopatických léků na snížení horečky (antipyretika), když má jedinec chřipku, je, jako kdyby měl člověk bojovat proti chřipkovým virům s oběma rukama zavázanýma za zády,“ přibližuje představu laikům certifikovaný homeopat Dana Ullman, MPH, CCH (www.homeopathic.com).

„Lékaři by měli mít stále na paměti slova Hippokrata (‚otce medicíny‘), který pravil: ‚Nejprve neubližujte!‘. Vždy je dobré používat bezpečnější metody před tím, než se uchýlíme k rizikovějším lékařským procedurám,“ připomíná Dana Ullman. V situacích začínajícího infektu je tedy velmi vhodné a navíc bezpečné používat homeopatickou léčbu.

V tabulce je uvedeno několik základních homeopatických léků, ze kterých můžete podle příznaků konkrétního člověka vybrat ten nejvhodnější.

Homeopatický lék Indikace
   PRUDKÝ NÁSTUP HOREČKY – maximálně 39,5 °C
ACONITUM horečka bez pocení
BELLADONNA horečka s pocením
   POZVOLNÝ NÁSTUP HOREČKY – maximálně 39,5 °C
GELSEMIUM SEMPERVIRENS chřipkový stav s naprostým vyčerpáním, zimnicí a bolestmi hlavy s absencí žízně (nemocný si musí jít lehnout)
 BRYONIA nemocný má velikou žízeň a suché sliznice, úlevu přinese ležení v posteli a pořádné vypocení
 APIS MELLIFICA celková malátnost, absence žízně a horečka se střídavým průběhem
NUX VOMICA  horečka se střídá se zimnicí, stále veliká žízeň, kýchání a noční bolesti v bedrech
FERRUM PHOSPHORICUM  bledost obličeje se střídá s červenými tvářemi, vlhká kůže bez většího pocení, při boji s infekcí je časté doprovodné krvácení z nosu
   POUZE ZVÝŠENÁ TĚLESNÁ TEPLOTA
 RHUS TOXICODENDRON při viróze nevydrží v posteli, pohyb mu přináší úlevu, často má opar v okolí úst a celkově se potí (kromě obličeje)
 EUPATORIUM PERFOLIATUM bolesti očí, pocit rozlámanosti celého těla – svalů, kloubů, kostí, také stále mění polohu, ale to mu neulevuje
 ARNICA MONTANA obrovská svalová únava se zvýšenou teplotou, i postel se mu zdá příliš tvrdá
 CHINA velmi důležitý homeopatický lék na následky vyčerpávajících horeček; pacient se stále cítí slabý, je apatický nebo naopak podrážděný, bolí ho hlava, vrací se mu pocit mrazení, po kterém přichází pocit horka s následným pocením

 

Poznámka redakce: Další informace o horečce si můžete přečíst v těchto článcích:

Horečka – stručný přehled homeopatických léků

Chřipka a chřipkové stavy

Homeopatická léčba chřipky

Jak na horečku?

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Ilona Ludvíková

Autor: MUDr. Ilona Ludvíkoválékař-stomatolog, odborník v homeopatii, člen Rady HLA

Mé dvanáctileté homepatické snažení se neustále násobí počtem spokojených klientů, kteří se mi denně svěřují do péče, ať v privátní zubní ordinaci nebo v homeopatické poradně. Předávání svých zkušeností začínajícím kolegům-homeopatům v rámci svých přednášek chápu jako skvělou příležitost obohatit jejich profesní i osobní život. Každodenní rozdávání radosti je mou cestou ke spokojenosti a vitalitě.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 22:07

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze