Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Tucet kroků k nabrání síly

Autor: Externí zdroj

Výzvám těchto dní navzdory a snad také kvůli nim můžete využít čas, kdy jsme se stáhli do svých domovů, pro sebe a nabrání síly pomocí jednoduchých prostředků, svého dechu, svého těla, svého času, své spíže a své koupelny. Inspirujte se následujícími tipy, sestavenými pro ten účel různými německými nemocnicemi a ambulancemi při univerzitních klinikách, které se zabývají přírodní medicínou.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Přírodní medicína nabízí i další možnosti, ale následující postupy můžete zrealizovat doma, aniž byste kvůli nim museli jít nakupovat nebo do lékárny. Pro jejich vyzkoušení nepotřebujete nic zvláštního, jen svou motivaci – a začít můžete hned. Posílíte své tělo, ducha i duši. Naše tipy vám pomůžou dobře přečkat nejbližší dobu. Mějte každý den na paměti co nejvíc z těchto 12 bodů. Vytvořte si strukturu svého dne, aby zahrnovala rovnováhu mezi prací a odpočinkem, něčím smysluplným, něčím společenským a péčí o sebe.

 1. Dechová cvičení: vědomě se 5 až 10 minut zhluboka nadechujte a vydechujte, nejlépe ráno a večer, pro optimální přívod vzduchu do dýchacích cest a také pro uvolnění a získání rovnováhy. Dbejte přitom na přirozený dechový rytmus a nechte se samovolně unést do lehkého uvolnění.
 2. Láska a sociální kontakty: Myslete na to, kteří lidé jsou pro vás zvlášť důležití a co pro vás tito lidé v pozitivním smyslu znamenají. Povězte si o tom navzájem. Řekněte, co cítíte. Telefonujte a skypujte. Pište dopisy. Namluvte příběh, básničku nebo podcast.
 3. Myšlenky, pozitivní přístup k životu a optimismus: Možná si děláte starosti nebo se zaobíráte myšlenkami. Pokud ano, zeptejte se sami sebe: Pomáhá vám tato myšlenka? Když ne, zaměřte svou pozornost na to pozitivní – zvedne vám to náladu a posílí vaši odolnost. Myslete na to, co pěkného budete dělat dnes a v budoucnosti a na co se těšíte. Vytvořte si vnitřní obrazy magických míst. Omezte čas, v němž se zabýváte informacemi o krizi.
 4. Podpora druhých: Nakupte pro ostatní a buďte tady prostě pro ně.
 5. Zklidnění: Využijte čas na vnitřní zklidnění, sebeuvědomění, reflexi a meditaci; dělejte smysluplné věci v domácnosti, ke kterým se jinak nedostanete, nebo dělejte něco, co jste už dávno chtěli doma v klidu udělat. Stáhněte se do pohody a bezpečí domova.
 6. Pohyb: 15 až 30 minut denně věnujte uvolňovacím cvičením, ranní rozcvičce, procházkám, běhání, józe, tai-či... – podle toho, co můžete – např. u otevřeného okna, na terase, v zahradě nebo tam, kde to je v současnosti možné. Jděte na 20 až 30 minut denně do přírody a soustřeďte se na své vjemy prostřednictvím zraku, sluchu a čichu.
 7. Jídlo a pití: Snažte se jíst pravidelně, pokud možno v klidu a vsedě. Jezte alespoň jedno teplé hlavní jídlo denně, nejlépe čerstvě uvařené. Objevujte rozmanitost rostlinných potravin, bylinek a koření – a možná se také můžete znovu začíst do dávno zapomenuté kuchařky? Pijte vydatné množství vody a vychutnejte si teplé nápoje jako např. neslazený bylinkový (viz návrhy níže), zázvorový, zelený nebo lékořicový čaj... Pijte v malém množství bezinkovou šťávu s medem nebo šťávu z aronie.
 8. Spánek: Dlouhý spánek vedoucí k odpočinku posiluje imunitní systém. Choďte brzy do postele a odpočiňte si. Když je vám zima, dejte si k nohám ohřívací lahev.
 9. Teplo: Některým lidem je rychle zima: pak jezte a pijte častěji teplá jídla a nápoje, např. teplé čaje, udělejte si večer teplou koupel nebo se osprchujte horkou vodou, nahřejte si nohy v teplé vodě. Přiveďte své tělo příjemným způsobem k pocení.
 10. Ochrana a zvlhčení sliznic: Dodejte sílu sliznicím dýchacích cest výplachem nosu mírně osolenou vodou, převalováním oleje v ústech nebo napařováním hlavy/inhalací.
 11. Krevní oběh a prokrvení: Povzbuďte svůj krevní oběh a prokrvení masáží pokožky kartáčkem. Po teplé sprše se opláchněte chladnou vodou u umyvadla nebo, pokud máte stabilní krevní oběh a vyhovuje vám to, se krátce osprchujte studenou vodou.
 12. Humor a smích: Také v dobách plných výzev se smíme smát nebo hledat rozptýlení. Čtěte humorné knížky, dívejte se na komedie, sdílejte vtipy a vtípky.

Užitečné tipy pro vaše další nákupy:

 • Barvy: ovoce a zelenina, které hrají barvami! Jezte hodně zeleniny a ovoce, čerstvé nebo zmražené, nejlépe v bio kvalitě.
 • Hořké látky: čekanka, červená čekanka, kořen čekanky (cikorka), mangold, lilek, olivy atd.
 • Vitamin C: petržel, paprika, květák, kedluben, brokolice, řeřicha, citron, pomeranč, růžičková kapusta, pažitka, rakytníková šťáva atd.
 • Hořčičné oleje: česnek, pórek, cibule, jarní cibulka, odrůdy zelí atd.
 • Z regálu s kořením a z parapetu / ze zahrady: tymián, oregano, hřebíček, bobkový list, zázvor, kurkuma, bazalka, meduňka, máta, rozmarýn, skořice atd. – přidejte do vaření nebo je použijte při přípravě čaje.
 • Celozrnné výrobky a luštěniny
 • Když chcete svačinku / sladkost / něco na chuť, pak dejte přednost hořké čokoládě, oříškům a jádrům, datlím, sladkému ovoci, lékořici a (lesnímu) medu lisovanému za studena.

Zdroj: https://www.weils-hilft.de/alle-staerkenden-dinge-sind-12

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 11:57

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze