Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak přežít „školu doma“

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Školy zavřené, děti doma. Prázdniny to ale nejsou. Každý den na děti čekají úkoly. Pro někoho to žádný problém není, pro pracující rodiče sladění školních aktivit a času věnovaného zaměstnání celkem problém je. Jak to zvládnout? 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Nastavte si režim

Jako řešení se nabízí pravidelný denní režim, kdy se určí čas, který tráví děti při samostatném plnění úkolů, rodiče mezitím udělají část své práce. Dále na čas, který stráví rodiče s dětmi nad společnou přípravou. Starší děti potřebují něco vysvětlit, mladší něco vytisknout nebo naskenovat k odeslání učitelům.

Jde to i se čtyřmi dětmi

U nás jsme to udělali následovně: ráno děti řeknou, jaké úkoly jim učitelé poslali, čemu mají v plánu věnovat čas. S nejmladší dcerkou se na úkoly díváme ještě spolu. Dopoledne tráví děti učením, psaním, vyplňováním pracovních listů. Mezitím si mladší děti udělají pauzu u televize – dívají se na čtvrtý a pátý ročník pořadu UčíTelka. Nezapomínáme ani na cvičení na housle a violoncella. My zatím pracujeme (a já samozřejmě vařím a krmím pořád hladovou smečku!).

Ani děti nezůstávají ochuzené o hodiny pracovního vyučování. Zapojuji je do pomoci v domácnosti. Rozšiřují si tak manuální dovednosti a prakticky zjišťují, co všechno provoz domácnosti obnáší. V této době myslíme i na téma úspor. Abychom nemuseli chodit každý den do obchodu, jí se bez zbytečných poznámek to, co je na stole, a jídlo nevyhazujeme.

Po obědě si necháváme volnou chvilku, po odpolední svačince se vypravíme někam ven do lesa. Tam si kluci zaběhnou třeba „kolečko smrti“ (t.j. asi 2,5 km), společně si zahrajeme nějakou pohybovou hru, holky tančí taneční variace. Přitom hledáme a sbíráme bylinky, které už rostou.

Co se týče pohybu, vítám rozšířenou nabídku online cvičení – jóga, parkur, tanec, baletní lekce atd. S holčičkami jsme si vybraly taneční lekce, takže náš obývák se chvílemi mění v taneční sál. Kluci zase posilují.

Využijte, že jste spolu

Abychom aktivně využili čas, kterého se nám teď dostává, zavedli jsme herní večery. Přiznávám, byl to můj nápad a vzešel z představy, že pokud nebude žádný program, ponecháme opět prostor technologiím. A to jsem nechtěla.

Máme pravidlo, že každý večer jeden člen rodiny připraví půlhodinovou zábavu pro ostatní – ideálně bez použití mobilů a notebooků. S těmi tráví při přípravě na vyučování i tak dost času.

S další aktivitou přišly samy děti: každý večer jeden z nás připraví pro ostatní filmový večer. A to tím způsobem, že než film pustí, seznámí rodinu se zajímavostmi a tím, proč vybral právě tento konkrétní film.

Zatím nám to funguje skvěle. Zkuste to také. Je jasné, že každá rodina má své oblíbené společné aktivity. Ideální je, když s nápadem přijdou děti. Lépe pak nápad přijmou. 

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 08:12

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze