Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Hemoroid u staré fenky

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Před časem ke mně zavítala stařičká, 11letá fenka zlatého retrívra, kterou znám od štěněte. Přišla jen tak s paničkou na návštěvu a já jsem v průběhu vítání a mazlení jako každá správná chovatelka udělala malou prohlídku. Panička mě upozornila, že fenka má trvale už několik let problémy s konečníkem. Vzhledem k tomu, že měla spíše celý život sklon k zácpě a tedy při kálení více tlačila, u konečníku se jí občas objevila boulička, krevní podlitinka, která byla veterinářem diagnostikována jako hemoroid. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Byla navrhnuta operace, ale tu majitelka vzhledem k věku zvířete a k nejistému výsledku odmítla. V období, kdy se fence toto objevilo, použila stejnou léčbu jako u člověka. Udržovala konečník a jeho okolí v čistotě, pravidelně ho omývala dubovou kůrou nebo heřmánkem. Za čas byl klid, ale pak se situace několikrát do roka opakovala, když fenka trpěla zácpou.

Hemoroid je nepříjemné cévní onemocnění v oblasti konečníku. Hemoroid může být ukryt uvnitř, pak se objevuje obvykle světle červená krev ve stolici, a nebo může být vytlačen ven. Vypadá jako větší puchýř nebo takový uzlík, který má uvnitř krevní sraženinu.

Navrhla jsem léčbu pomocí homeopatik a mých oblíbených kapek Joalis. Fence jsem naordinovala koktejl z celkem tří homeopatik. První, zásadní byla Arnica montana 9 C. Toto homeopatikum výborně pomáhá při hojení a bolestech. Druhým zásadním lékem byla zvolena Ignatia amara 9 C, která je vhodná u jedinců, kteří trpí zácpou, a třetím lékem byl Nux vomica 9 C taktéž v tomto případě zvolen kvůli usilovnému tlačení při kálení. Od všech jsem doporučila podávat fence dávku 2 granulek na začátku, první týden, určitě minimálně 2x denně.

Zároveň jsem doporučila úplně změnit fence stravu. Fenka byla trvale na suchých granulích. Z mého pohledu je to u starých a nemocných jedinců naprosto nevhodná strava, jež hodně zatěžuje trávicí trakt. Fence se začaly granulky namáčet, občas se uvařilo krůtí maso s rýží a mrkví a majitelka navíc začala do žrádla přidávat na mou radu pravidelně pupalkový olej v dávce půl čajové lžičky. Fence jsem taktéž doporučila více pohybu, kratší a častější procházky, pokud to bude zvládat pohybový aparát psa, a kontrolovat pitný režim. Velmi se mi osvědčilo podávat psovi místo vody vlažný, velmi slabý černý čaj. Slabý říkám proto, že jde opravdu pouze o obarvenou vodu! Nikoli silný černý čaj. Běžně ho dávám při jakýchkoli trávicích problémech i u štěňat. Je mnohem lépe stravitelnější než klasická voda, kterou zvracející pes mnohdy nezvládne udržet v žaludku narozdíl právě od slabého černého čaje. Může se i maličko osladit Glukopurem. Maličko! Tzn. čajová lžička tak na 1 litr vody.

Fenka po měsíci udělala obrovský pokrok, hemoroid se zmenšil na polovinu a co je nejdůležitější: netrpí zácpou a má pravidelnou stolici.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.12.2022 01:57

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze