Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Hemoroid u staré fenky

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Před časem ke mně zavítala stařičká, 11letá fenka zlatého retrívra, kterou znám od štěněte. Přišla jen tak s paničkou na návštěvu a já jsem v průběhu vítání a mazlení jako každá správná chovatelka udělala malou prohlídku. Panička mě upozornila, že fenka má trvale už několik let problémy s konečníkem. Vzhledem k tomu, že měla spíše celý život sklon k zácpě a tedy při kálení více tlačila, u konečníku se jí občas objevila boulička, krevní podlitinka, která byla veterinářem diagnostikována jako hemoroid. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Byla navrhnuta operace, ale tu majitelka vzhledem k věku zvířete a k nejistému výsledku odmítla. V období, kdy se fence toto objevilo, použila stejnou léčbu jako u člověka. Udržovala konečník a jeho okolí v čistotě, pravidelně ho omývala dubovou kůrou nebo heřmánkem. Za čas byl klid, ale pak se situace několikrát do roka opakovala, když fenka trpěla zácpou.

Hemoroid je nepříjemné cévní onemocnění v oblasti konečníku. Hemoroid může být ukryt uvnitř, pak se objevuje obvykle světle červená krev ve stolici, a nebo může být vytlačen ven. Vypadá jako větší puchýř nebo takový uzlík, který má uvnitř krevní sraženinu.

Navrhla jsem léčbu pomocí homeopatik a mých oblíbených kapek Joalis. Fence jsem naordinovala koktejl z celkem tří homeopatik. První, zásadní byla Arnica montana 9 C. Toto homeopatikum výborně pomáhá při hojení a bolestech. Druhým zásadním lékem byla zvolena Ignatia amara 9 C, která je vhodná u jedinců, kteří trpí zácpou, a třetím lékem byl Nux vomica 9 C taktéž v tomto případě zvolen kvůli usilovnému tlačení při kálení. Od všech jsem doporučila podávat fence dávku 2 granulek na začátku, první týden, určitě minimálně 2x denně.

Zároveň jsem doporučila úplně změnit fence stravu. Fenka byla trvale na suchých granulích. Z mého pohledu je to u starých a nemocných jedinců naprosto nevhodná strava, jež hodně zatěžuje trávicí trakt. Fence se začaly granulky namáčet, občas se uvařilo krůtí maso s rýží a mrkví a majitelka navíc začala do žrádla přidávat na mou radu pravidelně pupalkový olej v dávce půl čajové lžičky. Fence jsem taktéž doporučila více pohybu, kratší a častější procházky, pokud to bude zvládat pohybový aparát psa, a kontrolovat pitný režim. Velmi se mi osvědčilo podávat psovi místo vody vlažný, velmi slabý černý čaj. Slabý říkám proto, že jde opravdu pouze o obarvenou vodu! Nikoli silný černý čaj. Běžně ho dávám při jakýchkoli trávicích problémech i u štěňat. Je mnohem lépe stravitelnější než klasická voda, kterou zvracející pes mnohdy nezvládne udržet v žaludku narozdíl právě od slabého černého čaje. Může se i maličko osladit Glukopurem. Maličko! Tzn. čajová lžička tak na 1 litr vody.

V neposlední řadě jsem doporučila přípravek Joalis Veron, který výborně působí na žilní systém, v dávkování 2 kapky na piškotek a dále pak ArtiDren ve stejném dávkování, který velmi dobře působí na žaludek a střeva a pročišťuje organismus.

Fenka po měsíci udělala obrovský pokrok, hemoroid se zmenšil na polovinu a co je nejdůležitější: netrpí zácpou a má pravidelnou stolici.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.7.2020 23:16

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze