Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte ve své lékárničce lék CAUSTICUM?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Tento lék nepoužívám až tak často. Je to zvláštní lék, který se získává z čerstvě hašeného vápna a síranu draselného.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

V akutních stavech se používá především na chrapot, ztrátu hlasu a kašel. Je to také důležitý lék na určitý typ bradavic a pomáhá i při špatně se hojících jizvách po popáleninách. Významné jsou rovněž jeho chronické indikace, ale ty patří do kompetence lékaře. Jsou to nejrůznější neurologické potíže vyznačující se postupnou paralýzou (k užitku přijde například u pacientů po cévních mozkových příhodách) a pak je to i lék na postižení kloubů a pohybového aparátu, kde se setkáme se zkracováním šlach a omezením hybnosti kloubů.

Potíže se u těchto pacientů zhoršují v chladu a suchu, naopak se lepší v chladu a vlhku.

Je to lék na chrapot například po dlouhém mluvení či zpěvu, kdy si pacient bude stěžovat na pocit pálení v krku s pocitem jakoby rozedřené sliznice hrdla, který ho nutí neustále pokašlávat. Potíže zlepší doušek studené vody. Podobně i kašel, na který je tento lék indikován, je spojen s pocitem živé rány v oblasti průdušnice a pacient má také pocit, že nemůže dostatečně odkašlat.

V těchto akutních indikacích se Causticum předepisuje v ředěních 5 nebo 9 C a užívá se opakovaně během dne.

Bradavice, které na tento lék dobře reagují, jsou ty, které se vyskytují na očních víčkách, nose či kolem nehtů. V těchto případech se Causticum předepisuje v ředění 15 C 1x denně společně s lékem Thuya occidentalis 15 C.

Poznámka redakce: další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.10.2020 06:04

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze