Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Máte ve své lékárničce lék CAUSTICUM?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Tento lék nepoužívám až tak často. Je to zvláštní lék, který se získává z čerstvě hašeného vápna a síranu draselného.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

V akutních stavech se používá především na chrapot, ztrátu hlasu a kašel. Je to také důležitý lék na určitý typ bradavic a pomáhá i při špatně se hojících jizvách po popáleninách. Významné jsou rovněž jeho chronické indikace, ale ty patří do kompetence lékaře. Jsou to nejrůznější neurologické potíže vyznačující se postupnou paralýzou (k užitku přijde například u pacientů po cévních mozkových příhodách) a pak je to i lék na postižení kloubů a pohybového aparátu, kde se setkáme se zkracováním šlach a omezením hybnosti kloubů.

Potíže se u těchto pacientů zhoršují v chladu a suchu, naopak se lepší v chladu a vlhku.

Je to lék na chrapot například po dlouhém mluvení či zpěvu, kdy si pacient bude stěžovat na pocit pálení v krku s pocitem jakoby rozedřené sliznice hrdla, který ho nutí neustále pokašlávat. Potíže zlepší doušek studené vody. Podobně i kašel, na který je tento lék indikován, je spojen s pocitem živé rány v oblasti průdušnice a pacient má také pocit, že nemůže dostatečně odkašlat.

V těchto akutních indikacích se Causticum předepisuje v ředěních 5 nebo 9 C a užívá se opakovaně během dne.

Bradavice, které na tento lék dobře reagují, jsou ty, které se vyskytují na očních víčkách, nose či kolem nehtů. V těchto případech se Causticum předepisuje v ředění 15 C 1x denně společně s lékem Thuya occidentalis 15 C.

Poznámka redakce: další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.10.2022 01:45

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze