Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Reflux u psa
Autor: Ing. Jana Dytrychová
Mým pacientem byl můj vlastní pejsek plemene yorkshirský teriér, věk nyní 11 let, kastrát. Když se narodil, zhruba v 9 týdnech dostal úporné krvavé průjmy a ublinkával. Veterinář krevní cestou a odběrem trusu vyloučil infekční onemocnění a pejskovi bylo uděláno endoskopické vyšetření žaludku s výsledkem velmi akutního zánětu a poměrně výrazného refluxu jícnu.

Zdroj: Ing. Jana Dytrychová
Reflux znamená, že se špatně, málo či vůbec neuzavírá přepážka mezi žaludkem a jícnem, a tak obsah žaludku proniká ven a způsobuje časté záněty, pálení, pejsek kašle, dáví, ublinkává jako malé dítě, které se přepije mléka.
Je to choroba u malých plemen poměrně častá a nepříjemná. Jedinci s tímto onemocněním trpí často záněty hrtanu – laryngitidami, plicním onemocněním a pokašlávají v důsledku neustálého unikání trávicích šťáv, jež jsou u psa mnohem kyselejší než u člověka, a tak podstatně víc dráždí. Sliznice je pak rozleptaná a bolavá.
Příznaky jsou často nechutenství, nebo po jídle naopak pes chodí nahrbený, říhá, šťávy z něj lítají, aniž má dávivý reflex, cítí se nekomfortně.
A právě takového pacienta mám už roky doma. Někdy je celé měsíce stabilní a nemusí užívat žádné léky a pak má období, kdy slupne nějakou nepěknou věc, např. v podobě psího výkalu, a problém je na světě, protože to jeho citlivé zažívání nezvládne.
Co mohu doporučit, je mít doma po ruce Ranisan 75 mg nebo Famosan 10 mg (antacida), léky na pálení žáhy či překyselení žaludku. Samozřejmě mám schváleno veterinářem. V dávkování u malého pejska klidně 2x až 3x denně ¼ tabletky jako první pomoc. Nemůžete ublížit! Veterinář má prakticky ten samý lék v injekční podobě (Ranital), který se běžně psům aplikuje, když zvracejí, bolí je břicho nebo trpí nechutenstvím.
Z homeopatické léčby se mi osvědčilo podávat více homeopatik. Udělám vždy takový koktejl ze zhruba 4 homeopatik a od každého podávám 2 granulky: Antimonium crudum 9 C, Lycopodium clavatum 9 C, Ipecacuanha 9 C a Arsenicum album 9 C.
Antimonium crudum – lék na poruchy trávení, výborně působí na trávicí trubici. Podávám ho 15 minut před jídlem. V době, kdy je pejsek tzv. akutní a reflux má výrazný hlavně v klidové fázi v noci, kdy leží a změnou polohy mu vylítnou šťávy až ven z tlamy a začne kašlat, podávám tento lék i v noci.
Lycopodium clavatum – lék, který mám moc ráda. Podporuje chuť k jídlu, celkově podporuje trávení a výborně působí proti pálení žáhy.
Ipecacuanha – lék stěžejní při této nemoci. Zabraňuje hromadné tvorbě slin, které nejdou spolknout, a při refluxu to platí dvojnásob. Pes hodně sliní, do toho unikají žaludeční šťávy a nakonec to vyblinká. Potřebuje se přebytku tekutin zbavit.
Arsenicum album – lék, který je na onemocnění žaludku a střev. Psala jsem o něm už ve více článcích, když jsem zmiňovala onemocnění IBD – tedy chronické a nespecifické onemocnění žaludku a střev.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích