Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Respirační choroby a homeopatie

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

S končící zimou, chřipkovou epidemií a povšechným vyčerpáním jsou nemoci dýchacích cest a horečky velmi častým důvodem nemocnosti. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Sepsal jsem proto pro vás několik kazuistik, tedy konkrétních případů, kdy pacienti onemocněli některou z respiračních chorob – rýmou, kašlem či chřipkou – a byli léčeni pomocí homeopatických léků.

SUCHÝ DRÁŽDIVÝ KAŠEL

„Mám několik dní relativně dráždivý a suchý kašel, ale daří se mi už částečně odkašlávat, mám zvýšenou teplotu, částečně i rýmu a zároveň mám pocit škrábání v krku. Převládá pocit, že je mi zima. Krk je jen mírně zarudlý. Doprovází to značný pocit vyčerpání.“

Doporučení:
Doporučil bych vám homeopatické léky:

  • Ferrum phosphoricum 9 C, Nux vomica 9 C a Kalium phosphoricum 9 C, vše 3x denně po 5 kuličkách.

Kontrola: Za dva dny mi přišla zpráva, že pacient je již bez teplot, v krku jej nebolí a kašel se již začíná zlepšovat.

ZASTAVENÁ RÝMA

Tuto kazuistiku mám od kamarádky, která mi napsala:
„Minulý týden měl syn teplotu, bylo cítit, že má jakoby zaraženou rýmu. Doma jsem neměla nic jiného, tak jsem mu dala lék Sticta pulmonaria 9 C, 5 granulí. Do 20 minut se mu rýma spustila. Teklo mu celý den z nosu jak z kohoutku. Čirá voda, v podstatě kontinuálně. Dostal Oscillo 3x denně a potom Allium cepa 9 C opakovaně během dne. Druhý den byl bez teploty a rýma nikde.“

CHŘIPKA

„Dobrý den, vyskočila mi už i teplota – lehce přes 38 °C a přidala se silná bolest hlavy, zad a ramene. Aktuální teplota je 38,5 °C. Nepotím se, naopak mi byla celý den zima. Hlava bolí v přední části v oblasti spánků a pak v zadní – horní části hlavy. Subjektivně je to bolest svíravá. Mám lehce zvětšené uzliny v oblasti krku a stále lehce začervenalý krk. Zároveň pociťuji horkost v oblasti čela a očí, ruce jsem měl naopak nezvykle celý den studené. Mám i kašel, pociťuji náznak pálení dýchacích cest, ale zatím se nic nerozjelo naplno. Přes den jsem byl pocitově hrozně unavený, rozlámaný. Chuť k pití nemám vůbec, ale dodržuji standardní pitný režim. Záda bolí ve spodní části – v oblasti beder a kříže."

Doporučení:
Začněte brát léky:

  • Gelsemium 15 C 4x denně 5 granulí a Belladonna 9 nebo 15 C také 4x denně.

Kontrola: „Již druhý den nebyla teplota tak vysoká a pocit rozlámanosti byl taky lepší. Do 3 dnů jsem se cítil již úplně v pořádku, ale snažil jsem se zůstat doma a dát se pořádně dohromady.“

CHŘIPKA – rekonvalescence

Kazuistika 1
„Pane doktore, od 2. 2. jsem prodělala chřipku s vysokými teplotami a zduřily se mi dutiny. Léky jsem měla jen Paralen při teplotách a jinak troje kapky do nosu, abych mohla dýchat. Teď jsem od paní doktorky dostala sprej do nosu Mommox, což mi dutiny uvolnilo, ale podle vyšetření krve a moči mám stále zánět v těle. Už si nevím rady. Můžete mi poradit Vy?

Doporučení:

Na doléčení po chřipce bych v prvé řadě dal:

  • Sulfur iodatum 9 C 2x denně 5 granulí + Influenzinum 15 C 1x denně 5 granulí.

Kontrola po týdnu: „Teploty už nemám, kašel skoro taky ne a rýmu jsem vlastně ani moc neměla, jen ucpaný nos. Je mi stále zima a jsem unavená.“

Doporučení: Pokud jste stále unavená, přidejte lék:

  • China rubra 9 C 2x 5 granulí.

Kazuistika 2

Pacienti, manželé, v uplynulém týdnu prodělali chřipku s vysokými teplotami. Chřipka dobře reagovala na kombinaci léků:

  • Gelsemium 15 C a Belladonna 15 C.

„Manželka je od dnešního dne bez teplot. Přetrvává občasná bolest hlavy a bolení v krku. Pociťuje pouze drobně zadní rýmu. Jinak se cítí celkem dobře. U mě postupně mizí bolest zad, chce to zřejmě čas. Kašel v záchvatech přetrvává. Pocitově jsem akorát velmi unavený.“

Doporučení:

  • Vezměte si oba lék Kalium phosphoricum 9 C 3x 5 granulí.

Manželka ať pokračuje s lékem:

  • Gelsemium 15 C 1x denně 5 granulí a může si přidat Sulfur iodatum 9 C 2x denně 5 granulí.

Vy ke Kaliu berte homeopatika:

  • Sulfur iodatum 9 C 2x denně a Drosera 15 C 2x denně 5 granulí. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 31.5.2020 09:57

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze