Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Komplementární medicína může napomoci boji s rezistentními bakteriemi

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Dne 19. 2. 2020 se na půdě Evropského parlamentu uskutečnila první schůzka zájmové skupiny členů Evropského parlamentu ohledně antimikrobiální rezistence (MEP Interest Group on AMR). Akci spolupořádaly Evropská aliance pro veřejné zdraví (EPHA – European Public Health Alliance) a Bezpečná zdravotní péče (Healthcare Without Harm). Za EUROCAM, člena EPHA, se jednání zúčastnil jeho předseda dr. Ton Nicolai. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Světová zdravotnická organizace označila antimikrobiální rezistenci, tedy odolnost mikrobů vůči antibiotikům, za jednu z deseti největších zdravotních hrozeb v dalších desetiletích s odhadem 10 milionů úmrtí ročně v roce 2050.

Evropský parlament může sehrát klíčovou roli v opatřeních proti šíření antimikrobiální rezistence na úrovni EU a jednou z možností je i zahrnutí homeopatie do zdravotní péče. Její možnosti byly prokázány v řadě studií, které byly prezentovány na konferenci organizované ECH v Paříži v listopadu 2019.

Zdroje: www.epha.orgwww.cam-europe.eu

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.12.2021 21:46

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze