Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Burzitida u psa

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Na Vánoce 2018 se naše rodina rozrostla o dalšího člena – štěně československého vlčáka jménem Zod. Tedy správně Zodiac. Československý vlčák je velmi odolné plemeno a po stránce zdravotní velmi dobré, takže nějakou zvláštní péči, krom povinných očkování, ani moc nepotřeboval. Až… 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Až někdy koncem minulého roku, kdy mu bylo něco přes rok, přišla dcera s tím, že má na jedné přední tlapě nějakou bouli. Při bližším ohledání jsem musel uznat, že to není kus srsti, ale tuhá boule asi 6 cm v průměru. Nicméně pes se nijak nemocně nejevil a při procházkách vykazoval normální aktivitu, takže jsem diagnózu nechal až na návštěvu cvičáku, který vede veterinářka. Ta udělala diagnózu bleskově – jedná se o burzitidu neboli zánět tíhového váčku. A uzavřela to tím, že je to stav těžko léčitelný a že se to rádo vrací.

Tak jsem pohledal něco informací o burzitidě u psa a začal fušovat do veteriny.

Burzitida, tedy zánět tíhových váčků v okolí velkých kloubů, je u psů celkem častý problém. Jeho příčinou je nejčastěji trauma kloubu, což je u mladých psů často způsobené přetížením a nepřiměřenou námahou. Nicméně burzitida se může vyskytnout i při poranění kostí, v důsledku bakteriální infekce či v rámci autoimunitních chorob.

Projevuje se jako různě velké boule, typicky na loketních kloubech, ale může být i na kloubech ramenních, kolenních či kyčelních. Příznaky pak bývají bolest, kdy pes reaguje bolestivě na pohyb, až se případně nemůže řádně hýbat, dráždivost či nechutenství v důsledku bolesti a olizování kloubu.

Moje ordinace byla jasná. Arnica montana na přetížení a trauma tkání a Ruta graveolens na přetížení a trauma šlach (a tíhových váčků také). Na radu veterinářky jsem přidal i Wobenzym 2x denně 5 tablet. Homeopatika jsem nicméně zvolil v ředění 200 C a dával jsem je jednou za týden. Prát se s vlkem a něco do něj dostat mi stačilo 2x denně. Wobenzym jsem dával asi 3 týdny, homeopatika asi 2 měsíce.

Přibližně po 3 týdnech se koule na loktu výrazně zmenšila a teď, asi po víc než 2 měsících má burza již sotva 1 cm a Zod se těší dobrému zdraví.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.2.2021 08:15

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze