Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Burzitida u psa

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Na Vánoce 2018 se naše rodina rozrostla o dalšího člena – štěně československého vlčáka jménem Zod. Tedy správně Zodiac. Československý vlčák je velmi odolné plemeno a po stránce zdravotní velmi dobré, takže nějakou zvláštní péči, krom povinných očkování, ani moc nepotřeboval. Až… 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Až někdy koncem minulého roku, kdy mu bylo něco přes rok, přišla dcera s tím, že má na jedné přední tlapě nějakou bouli. Při bližším ohledání jsem musel uznat, že to není kus srsti, ale tuhá boule asi 6 cm v průměru. Nicméně pes se nijak nemocně nejevil a při procházkách vykazoval normální aktivitu, takže jsem diagnózu nechal až na návštěvu cvičáku, který vede veterinářka. Ta udělala diagnózu bleskově – jedná se o burzitidu neboli zánět tíhového váčku. A uzavřela to tím, že je to stav těžko léčitelný a že se to rádo vrací.

Tak jsem pohledal něco informací o burzitidě u psa a začal fušovat do veteriny.

Burzitida, tedy zánět tíhových váčků v okolí velkých kloubů, je u psů celkem častý problém. Jeho příčinou je nejčastěji trauma kloubu, což je u mladých psů často způsobené přetížením a nepřiměřenou námahou. Nicméně burzitida se může vyskytnout i při poranění kostí, v důsledku bakteriální infekce či v rámci autoimunitních chorob.

Projevuje se jako různě velké boule, typicky na loketních kloubech, ale může být i na kloubech ramenních, kolenních či kyčelních. Příznaky pak bývají bolest, kdy pes reaguje bolestivě na pohyb, až se případně nemůže řádně hýbat, dráždivost či nechutenství v důsledku bolesti a olizování kloubu.

Moje ordinace byla jasná. Arnica montana na přetížení a trauma tkání a Ruta graveolens na přetížení a trauma šlach (a tíhových váčků také). Na radu veterinářky jsem přidal i Wobenzym 2x denně 5 tablet. Homeopatika jsem nicméně zvolil v ředění 200 C a dával jsem je jednou za týden. Prát se s vlkem a něco do něj dostat mi stačilo 2x denně. Wobenzym jsem dával asi 3 týdny, homeopatika asi 2 měsíce.

Přibližně po 3 týdnech se koule na loktu výrazně zmenšila a teď, asi po víc než 2 měsících má burza již sotva 1 cm a Zod se těší dobrému zdraví.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 22:50

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze