Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Opar po trhání zubu

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Syn je v první třídě a nedávno jsem se po kontrole stavu zubů doslova zhrozil, protože jeden zoubek v horní čelisti byl ve stavu naprosto dezolátním. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Co nejdříve jsem domluvil ošetření u naší paní doktorky. Ta synovi v lokální anestezii zbytky zubu extrahovala. Domů přišel s velkým otokem poloviny horního rtu, který jsem připisoval vlivu anestetika.

Dostal samozřejmě léky Arnica montana a Nux vomica, nicméně otok se ani za 2 dny moc nezmenšil. Naopak, třetí den ráno syn vstal se zakrvácenou pusou.

Při bližším obhlédnutí jsem zjistil, že otok je vlastně opar, nyní již s popraskanými puchýřky, vytvořeným vředem a spodinou krytou žlutým, pevně lpícím sekretem. Na polštáři jsem pak objevil velkou skvrnu od slin smíchaných s krví.

Synovi jsem nasadil Kalium bichromicum 9 C + Mercurius solubilis 9 C + Oscillo, vše 3x denně. Opar i vřídek se do 48 hodin krásně zhojily, krvácení se již neobjevilo.

Mercurius solubilis je lékem hnisání, které je mimo jiné doprovázeno značným sliněním a zápachem z úst, a Kalium bichromicum je lékem na vředy s ostře ohraničenými okraji. 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 22:04

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze