Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Opar po trhání zubu

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Syn je v první třídě a nedávno jsem se po kontrole stavu zubů doslova zhrozil, protože jeden zoubek v horní čelisti byl ve stavu naprosto dezolátním. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Co nejdříve jsem domluvil ošetření u naší paní doktorky. Ta synovi v lokální anestezii zbytky zubu extrahovala. Domů přišel s velkým otokem poloviny horního rtu, který jsem připisoval vlivu anestetika.

Dostal samozřejmě léky Arnica montana a Nux vomica, nicméně otok se ani za 2 dny moc nezmenšil. Naopak, třetí den ráno syn vstal se zakrvácenou pusou.

Při bližším obhlédnutí jsem zjistil, že otok je vlastně opar, nyní již s popraskanými puchýřky, vytvořeným vředem a spodinou krytou žlutým, pevně lpícím sekretem. Na polštáři jsem pak objevil velkou skvrnu od slin smíchaných s krví.

Synovi jsem nasadil Kalium bichromicum 9 C + Mercurius solubilis 9 C + Oscillo, vše 3x denně. Opar i vřídek se do 48 hodin krásně zhojily, krvácení se již neobjevilo.

Mercurius solubilis je lékem hnisání, které je mimo jiné doprovázeno značným sliněním a zápachem z úst, a Kalium bichromicum je lékem na vředy s ostře ohraničenými okraji. 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 11:15

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze