Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Horečka u psa
Autor: Ing. Jana Dytrychová
Vysoká teplota u psa se měří odlišně než u člověka. Zvířeti může stoupnout teplota už jen ze stresu v čekárně u veterináře. Normální teplota u psa je 37,5–39 °C. Pokud doma v klidu změříme teplotu psovi a ta je nad 39 °C, jde každopádně o vážný stav a je nutné navštívit ihned veterinárního lékaře!

Zdroj: Ing. Jana Dytrychová
Jak se teplota u psa projevuje? Nic těžkého to není. Vezměte si za příklad člověka. Jsme unavení, apatičtí, občas se třeseme, máme většinou žízeň a naopak nemáme chuť k jídlu. To samé se děje u psa.
Při návštěvě veterinárního lékaře je třeba říct, kdy jsme si všimli, že pes není jako dřív, co tomu případně předcházelo (horko v létě a nedostatek pití, pejsek byl včera na očkování nebo naopak včera byl na dlouhé procházce a byla zima apod.). V neposlední řadě je třeba vyloučit infekční onemocnění, která tu nebudu vyjmenovávat, protože je jich spousta a může jimi onemocnět i pes, který je na tyto nemoci očkován!
V tomto článku se chci zabývat horečkou infekční. Tedy takovou, kterou doprovází např. průjem nebo zvracení, a je zřejmé, že pejsek se nakazil od jiného jedince. V minulých článcích jsem zmiňovala gastroenteritidu, tedy onemocnění trávicího traktu, které je u psa velmi často diagnostikováno ať už v podobě průjmů s příměsí krve, nebo nechutenství a s tím spojeného zvracení. Apeluji na všechny chovatele a majitele zvířat, aby tento stav nepodceňovali a nečekali až do rána na návštěvu veterináře, zatímco jejich pes úporně zvrací nebo má průjem celou noc. Ráno už může být opravdu pozdě! Zvířata všeobecně jsou velmi náchylná na dehydrataci a následky zanedbání péče jsou pak fatální. Jeďte tedy hned, jakmile pes zvrací více jak 3x za sebou nebo má neustále průjem.
Mým pacientem byla fenka salašnického psa. Ze stanovené diagnózy veterináře bylo patrné onemocnění žaludku, který byl podrážděný zřejmě z většího požírání sněhu. Fenka ráda aportovala sněhové koule, ale ty také zároveň požírala. Fenka byla zaléčena antibiotiky, dostala injekce proti zvracení a průjmu.
Stav fenky jsem vnímala takto: apatická, absence žízně (to potvrdil majitel), unavená, stále si lehala na dlažky, trochu třes, jazyk a sliznice suché. Nasadila jsem okamžitě homeopatický lék Apis mellifica 9 C vzhledem k tomu, že zvíře vyhledávalo chladnější místo a nechtělo pít. Přijmula 3 granulky rovnou ode mě do tlamky. Vzhledem k jejímu zapáchajícímu průjmu jsem jí podala také Mercurius solubilis 9 C opět 3 granulky do tlamky. Přidala jsem ještě Oscillococcinum, 1x denně 1 malé plné víčko od tubičky na celkovou podporu imunity.
Druhý den mi majitel volal, že teplota je pryč a fenka má zájem o jídlo. Vzhledem k diagnóze veterináře jsem ale zdůraznila, aby určitě dodržel 24hodinovou hladovku a potom fenku pomalu rozkrmoval rozvařenou rýží a krůtím masem častěji po malých dávkách.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích