Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Horečka u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Vysoká teplota u psa se měří odlišně než u člověka. Zvířeti může stoupnout teplota už jen ze stresu v čekárně u veterináře. Normální teplota u psa je 37,5–39 °C. Pokud doma v klidu změříme teplotu psovi a ta je nad 39 °C, jde každopádně o vážný stav a je nutné navštívit ihned veterinárního lékaře! 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Jak se teplota u psa projevuje? Nic těžkého to není. Vezměte si za příklad člověka. Jsme unavení, apatičtí, občas se třeseme, máme většinou žízeň a naopak nemáme chuť k jídlu. To samé se děje u psa.

Při návštěvě veterinárního lékaře je třeba říct, kdy jsme si všimli, že pes není jako dřív, co tomu případně předcházelo (horko v létě a nedostatek pití, pejsek byl včera na očkování nebo naopak včera byl na dlouhé procházce a byla zima apod.). V neposlední řadě je třeba vyloučit infekční onemocnění, která tu nebudu vyjmenovávat, protože je jich spousta a může jimi onemocnět i pes, který je na tyto nemoci očkován!

V tomto článku se chci zabývat horečkou infekční. Tedy takovou, kterou doprovází např. průjem nebo zvracení, a je zřejmé, že pejsek se nakazil od jiného jedince. V minulých článcích jsem zmiňovala gastroenteritidu, tedy onemocnění trávicího traktu, které je u psa velmi často diagnostikováno ať už v podobě průjmů s příměsí krve, nebo nechutenství a s tím spojeného zvracení. Apeluji na všechny chovatele a majitele zvířat, aby tento stav nepodceňovali a nečekali až do rána na návštěvu veterináře, zatímco jejich pes úporně zvrací nebo má průjem celou noc. Ráno už může být opravdu pozdě! Zvířata všeobecně jsou velmi náchylná na dehydrataci a následky zanedbání péče jsou pak fatální. Jeďte tedy hned, jakmile pes zvrací více jak 3x za sebou nebo má neustále průjem.

Mým pacientem byla fenka salašnického psa. Ze stanovené diagnózy veterináře bylo patrné onemocnění žaludku, který byl podrážděný zřejmě z většího požírání sněhu. Fenka ráda aportovala sněhové koule, ale ty také zároveň požírala. Fenka byla zaléčena antibiotiky, dostala injekce proti zvracení a průjmu.

Stav fenky jsem vnímala takto: apatická, absence žízně (to potvrdil majitel), unavená, stále si lehala na dlažky, trochu třes, jazyk a sliznice suché. Nasadila jsem okamžitě homeopatický lék Apis mellifica 9 C vzhledem k tomu, že zvíře vyhledávalo chladnější místo a nechtělo pít. Přijmula 3 granulky rovnou ode mě do tlamky. Vzhledem k jejímu zapáchajícímu průjmu jsem jí podala také Mercurius solubilis 9 C opět 3 granulky do tlamky. Přidala jsem ještě Oscillococcinum, 1x denně 1 malé plné víčko od tubičky na celkovou podporu imunity.

Druhý den mi majitel volal, že teplota je pryč a fenka má zájem o jídlo. Vzhledem k diagnóze veterináře jsem ale zdůraznila, aby určitě dodržel 24hodinovou hladovku a potom fenku pomalu rozkrmoval rozvařenou rýží a krůtím masem častěji po malých dávkách. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 12:35

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze