Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pořádně ho zabalte. A dobře utáhněte

Autor: Radka Wallerová

Pár desítek let staré fotografie z porodnic, na kterých leží novorozenci naštosovaní na vozících a pevně zabalení jakou housky, vzbuzují trochu lítost nad tím, jak se kdysi po narození děti oddělovaly od matek. Ale ono pevné zabalení do látky, v němž dítě připomíná kuklu nějakého motýla, není třeba zatracovat. Naopak.

Ilustrační foto

Pamatujete na staré plátěné zavinovačky zdobené krajkami, nad nimiž většina dnešních matek a otců ohrne nos? Pravda, moc prakticky nevypadají, ale jedno se jim upřít nedá – miminka jsou v nich opravdu pevně utažená, což mnoha z nich svědčí, ačkoli tomu někteří rodiče nevěří. „Když jsem otěhotněla, tyhle zavinovačky byly jednou z věcí, o nichž jsem řekla, že mi nesmí přes práh. Nakoupila jsem místo toho moderní na suchý zip. V porodnici jsem pak koukala jak si syn libuje když ho porodní asistentka pořádně zabalila právě do té klasické a to byl ještě vevnitř uvázaný v plence tak, aby nemohl hýbat rukama. A jak ho to uklidnilo!“ líčí pětatřicetiletá Kamila, co ji přimělo vzít staré zavinovačky tak trochu na milost. Domů si je sice nepořídila, ale alespoň se snažila ty moderní stahovat co nejvíce to šlo. Případně syna napevno balila do háčkované bavlněné deky.

Podobnou zkušenost má i další moje známá. Její měsíční syn byl zvláště k večeru dost plačtivé miminko které mělo problémy s usínáním. Ovšem když ho se ho snažila zabalit, vztekal se a jí se zdálo, že minimálně ručičky chce mít venku. „Ale pak přijela na návštěvu moje teta, zkušeným hmatem syna vzala do ruky pevně zabalila včetně rukou a on během pěti minut v klidu spal, od té doby jsem ho balila stejně a uklidňovalo ho to minimálně do tří čtyř měsíců,“ dodává.

Porodní asistentka Zuzana Nováková tuhle rodičovskou zkušenost potvrzuje a všem otcům a matkám doporučuje, aby pevné balení novorozenců a kojenců přinejmenším zkusili. „Jsou samozřejmě děti, které to skutečně nemají rády a jsou schopné se z jakékoli zavinovačky vymotat za pár sekund. Ale takových je výrazná menšina ostatním to dělá dobře,“ tvrdí s tím, že pevné sevření v zavinovačce či látkové plence dětem připomíná dobu, kdy byly rovněž poměrně pevně sevřené v malém a ohraničeném prostoru dělohy, a proto je uklidňuje. Podle Novákové je ale samozřejmě na místě, aby děti nebyly takto zabalené celé dny, naopak, pokud jsou odpočaté, mají rády, když si je rodiče například položí jen v plence na rovněž nahou hruď a mazlí se s nimi.

Nicméně, zbavit se předem zavinovaček jen kvůli předsudkům vůči ním by mohla být chyba.
 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Radka Wallerová

Autor: Radka Wallerováredaktorka

Psaní článků se věnují jíž osmnáctým rokem a vždy mě nejvíce bavila témata týkající se zdraví, dětí, rodinné a sociální problematiky. Proto se chci na tyto oblasti zaměřit i v článcích, které připravuji pro webové stránky věnované homeopatii. Domnívám se totiž, že se s jeho hlavním zaměřením vhodně doplňují. Krom toho mě baví možnost zúročit v článcích vlastní zkušenosti, které jsem nabrala například při výchově svých dětí.
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.9.2020 07:16

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze