Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pomůže homeopatie k záchraně planety?

Autor: Externí zdroj

Homeopatie může nabídnout pro zdraví lidí i zvířat mnohé. Agrohomeopatie, která se zaměřuje na naše životní prostředí, je velmi nadějným vývojem pro nadcházející roky a zdůrazňuje přidanou hodnotu homeopatického přístupu. Níže najdete vynikající příklad. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Vývoj a výnos rostlin přímo souvisí se slaností (salinitou) půdy. Změna klimatu způsobuje, že půdy jsou slanější a zemědělci mohou snadno přijít o půdu a živobytí. V současné době se v důsledku hromadění solí každoročně ztratí asi 1,5 milionu hektarů orné půdy. Obnova salinizovaných půd je pomalý a velmi nákladný proces.

Skupina brazilských vědců pokryla semena rajčat homeopatickým lékem Natrum muriaticum a poté je vystavila působení solného roztoku. Semena potažená homeopatikem Natrum muriaticum 5 C a 7 C se statisticky lišila od kontrol a měla pozitivní reakci na všechny hodnocené proměnné: procento vyklíčených rostlin, index rychlosti vyklíčení, délka výhonku, plocha listů, počet listů, objem kořenů, kořenová sušina a sušina klíčků. Autoři dospěli k závěru, že ošetření semen lékem Natrum muriaticum 5 C a 7 C může přispět ke zvýšení produkce zdravých sazenic rajčat, které byly vystaveny solnému stresu.

Celý článek si můžete přečíst ZDE

Zelená dohoda je jednou z hlavních priorit nové Evropské komise. Homeopatie má rozhodně co nabídnout směrem ke zdravější planetě.

Zdroj: Newsletter ECH

Překlad: MUDr. Jaroslav Čupera

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.3.2021 04:11

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze