Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pomůže homeopatie k záchraně planety?

Autor: Externí zdroj

Homeopatie může nabídnout pro zdraví lidí i zvířat mnohé. Agrohomeopatie, která se zaměřuje na naše životní prostředí, je velmi nadějným vývojem pro nadcházející roky a zdůrazňuje přidanou hodnotu homeopatického přístupu. Níže najdete vynikající příklad. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Vývoj a výnos rostlin přímo souvisí se slaností (salinitou) půdy. Změna klimatu způsobuje, že půdy jsou slanější a zemědělci mohou snadno přijít o půdu a živobytí. V současné době se v důsledku hromadění solí každoročně ztratí asi 1,5 milionu hektarů orné půdy. Obnova salinizovaných půd je pomalý a velmi nákladný proces.

Skupina brazilských vědců pokryla semena rajčat homeopatickým lékem Natrum muriaticum a poté je vystavila působení solného roztoku. Semena potažená homeopatikem Natrum muriaticum 5 C a 7 C se statisticky lišila od kontrol a měla pozitivní reakci na všechny hodnocené proměnné: procento vyklíčených rostlin, index rychlosti vyklíčení, délka výhonku, plocha listů, počet listů, objem kořenů, kořenová sušina a sušina klíčků. Autoři dospěli k závěru, že ošetření semen lékem Natrum muriaticum 5 C a 7 C může přispět ke zvýšení produkce zdravých sazenic rajčat, které byly vystaveny solnému stresu.

Celý článek si můžete přečíst ZDE

Zelená dohoda je jednou z hlavních priorit nové Evropské komise. Homeopatie má rozhodně co nabídnout směrem ke zdravější planetě.

Zdroj: Newsletter ECH

Překlad: MUDr. Jaroslav Čupera

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 31.5.2020 09:40

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze