Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte ve své lékárničce lék CANTHARIS?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Tento lék je vyroben z hmyzu – puchýřníka lékařského, kterému se také říká španělská muška. V malých dávkách podporuje sexuální vzrušení, ve větších působí toxicky na kůži a sliznice, kde vznikají puchýře. V homeopatii se tento přípravek používá nejvíce na záněty močových cest a na všechny kožní potíže, které charakterizují puchýře vyplněné čirou tekutinou. Ponejvíce tedy na popáleniny a opařeniny.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

V začátcích mé medicínské kariéry jsem působil na popáleninové klinice. Jednou se tam objevil pán s nějakou neurologickou chorobou, která mu omezovala hybnost, a toto postižení způsobilo, že pán místo zalití čaje v hrnku polil sám sebe a způsobil si docela rozsáhlé popáleniny II. stupně, tedy puchýře. Do nemocnice dorazil vybaven homeopatiky od své praktické lékařky – Arnikou a Cantharis. Popáleniny byly náležitě ošetřeny, nicméně pacient poctivě užíval i homeopatika. K obrovskému údivu zkušenějších kolegů se zahojil výrazně rychleji, než bylo u takto rozsáhlých a hlubokých popálenin zvykem, a navíc bez nutnosti dalších chirurgických zákroků (transplantace kůže). To bylo jedno z mých prvních setkání s mocným účinkem homeopatie.

Charakteristickým kožním projevem, kde je indikován lék Cantharis, jsou tedy různě velké puchýře, které jsou naplněné čirou tekutinou. Puchýře jsou bolestivé a charakterizované pálivou bolestí, která se zlepší studeným obkladem. Krom již zmíněných popálenin to mohou být i opary s extrémně velkými puchýři.

Druhou velmi častou a vděčnou indikací tohoto léku jsou záněty močových cest. Nemocný si typicky stěžuje na pálivé a řezavé bolesti v oblasti močového měchýře a neustálé nucení na močení. V moči může být i krev. Moč odchází po kapkách a s pocitem pálení v močové trubici. Zvláštním, typickým příznakem pro tento lék je určitý pocit sexuálního podráždění, který záněty močového měchýře doprovází.

Celkově je pacient velice neklidný a podrážděný z bolestí, které zakouší.

Krom toho má pálivé bolesti v ústech či krku, ale přitom má odpor k pití.

Potíže se zhoršují dotykem a teplem. Zlepšuje je naopak chlad, tření postižených míst a klid. 

Poznámka redakce: další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.2.2021 07:43

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze