Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte ve své lékárničce lék CANTHARIS?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Tento lék je vyroben z hmyzu – puchýřníka lékařského, kterému se také říká španělská muška. V malých dávkách podporuje sexuální vzrušení, ve větších působí toxicky na kůži a sliznice, kde vznikají puchýře. V homeopatii se tento přípravek používá nejvíce na záněty močových cest a na všechny kožní potíže, které charakterizují puchýře vyplněné čirou tekutinou. Ponejvíce tedy na popáleniny a opařeniny.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

V začátcích mé medicínské kariéry jsem působil na popáleninové klinice. Jednou se tam objevil pán s nějakou neurologickou chorobou, která mu omezovala hybnost, a toto postižení způsobilo, že pán místo zalití čaje v hrnku polil sám sebe a způsobil si docela rozsáhlé popáleniny II. stupně, tedy puchýře. Do nemocnice dorazil vybaven homeopatiky od své praktické lékařky – Arnikou a Cantharis. Popáleniny byly náležitě ošetřeny, nicméně pacient poctivě užíval i homeopatika. K obrovskému údivu zkušenějších kolegů se zahojil výrazně rychleji, než bylo u takto rozsáhlých a hlubokých popálenin zvykem, a navíc bez nutnosti dalších chirurgických zákroků (transplantace kůže). To bylo jedno z mých prvních setkání s mocným účinkem homeopatie.

Charakteristickým kožním projevem, kde je indikován lék Cantharis, jsou tedy různě velké puchýře, které jsou naplněné čirou tekutinou. Puchýře jsou bolestivé a charakterizované pálivou bolestí, která se zlepší studeným obkladem. Krom již zmíněných popálenin to mohou být i opary s extrémně velkými puchýři.

Druhou velmi častou a vděčnou indikací tohoto léku jsou záněty močových cest. Nemocný si typicky stěžuje na pálivé a řezavé bolesti v oblasti močového měchýře a neustálé nucení na močení. V moči může být i krev. Moč odchází po kapkách a s pocitem pálení v močové trubici. Zvláštním, typickým příznakem pro tento lék je určitý pocit sexuálního podráždění, který záněty močového měchýře doprovází.

Celkově je pacient velice neklidný a podrážděný z bolestí, které zakouší.

Krom toho má pálivé bolesti v ústech či krku, ale přitom má odpor k pití.

Potíže se zhoršují dotykem a teplem. Zlepšuje je naopak chlad, tření postižených míst a klid. 

Poznámka redakce: další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 12:37

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze