Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Náš záchranný šestinedělní čtyřlístek

Autor: Mgr. Jitka Lysická

V polovině listopadu minulého roku přišlo do naší tříčlenné rodiny obrovské štěstí v podobě narození krásné a zdravé holčičky. Těhotenství bylo příjemné a relativně poklidné. S drobnými těhotenskými obtížemi jsme si poradili pomocí homeopatických přípravků a Bachových esencí. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Do samotného velkého finále jsem nastoupila samo sebou vyzbrojena základní „porodní“ trojkombinací Arnica montana 15 C + Actaea racemosa 15 C + Caulophyllum 15 C, kterou jsem popíjela, jak jen to bylo možné. Díky dobré péči lékařky i porodní asistentky, a věřím, že i díky homeopatické přípravě, proběhlo vše velmi intenzivně, bez komplikací a s ranním rozbřeskem jsem v náručí držela ten zázračný tříkilový uzlíček lásky a štěstí.

Jakmile jsem se vzpamatovala, pokračovala jsem v popíjení roztoku rozpuštěných granulek Arnica montana 15 C a China 9 C. A chystala jsem se vyzkoušet jeden malý lék z pohledu materie mediky, avšak s velkým efektem z pohledu účinku – Ricinus communis 5 C. I přes doporučení sester, že máme nechat miminko dospat a nebudit třeba až 12 hodin, jsem ale ze zkušenosti z předchozího období kojení přikládala zhruba ve tříhodinových intervalech a současně užívala Ricinus. První den po porodu se nic moc nedělo, prsa byla plná „vzduchu“ a malá hladově plakala s prázdným bříškem. Podle rad jsem poctivě užívala Ricinus při každém přiložení ve dne v noci, masírovala prsa pomocí přírodních olejů a dodržovala dostatečný pitný režim obohacený o bylinné čajové směsi na podporu kojení. O několik hodin později, druhý den, se moje snaha vyplatila a prsa se začínala plnit. Jaká byla naše radost, když jsme na kontrolním vážení viděly příbytek 5 g. Třetí den jsme se pěkně rozkojené rozjely domů. Tvorba mléka nastartovala perfektně, že bych tou dobou ukojila i trojčata, a užívání Ricinu jsem tedy umírnila.

Avšak po několika dnech nastal čas vyzkoušet lék Phytolacca decandra 9 C. Mléka bylo dosti a začaly se tvořit drobné a bolestivé zatvrdliny. Efekt léku Phytolacca decandra se osvědčil na regulaci mlékotvorby a zvládnutí tohoto stavu na jedničku s hvězdičkou. Dny soužití plné radosti, štěstí, ale i únavy a nevyspání plynuly v kruhu rodiny jeden za druhým.

Občas jsme si na pomoc přizvali lék Chamomilla vulgaris 15 C, když se dcerka kroutila s bolestmi bříška a „prdíky“. Kromě masírování bříška fenyklovým olejíčkem pomáhalo jen několikahodinové nošení v náručí a intenzivní „kocání“, aby se uklidnila. V těchto chvílích Chamomilla velice pomohla, její účinek jsme pozorovali takřka okamžitě po podání a byla vidět obrovská úleva.

Tak a teď po dočtení jistě chápete zvolený nadpis.

S úctou a pokorou k zázraku zrození i života a taktéž k naší milované homeopatii

Mgr. Jitka L. 

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Jitka Lysická

Autor: Mgr. Jitka LysickáFarmaceutka, homeopatka

Mé krátké představení? Pocházím z malebného Podkrknoší, kde žiji se svoji milovanou rodinou. Malou odbočkou z našich krásných hor pro mne bylo studium farmacie na Farmaceutické fakultě VFU v Brně. S homeopatií jsem se setkala již v průběhu studia na naší brněnské alma mater. Avšak jejímu kouzlu jsem propadla až posléze při hledání řešení a odpovědí na otázky týkající se zdravotních obtíží svých nejbližších. Úspěšně jsem absolvovala systém mezinárodního vzdělávání CEDH a tím se mi otevřely nekonečné možnosti, které homeopatie nabízí.Tato léčebná metoda mě naprosto pohltila svojí přirozeností, individualitou a bezpečností. Svoji každodenní lékárenskou praxi si již nedokáži bez homeopatického poradenství představit.

Je mi ctí Vás nyní, jako lektor Homeopatické lékařské asociace, provázet poznáváním obdivuhodného světa homeopatie.

"§ 2 Nejvyšším ideálem léčby je rychlé, nenásilné, trvalé obnovení zdraví, nebo odstranění a zničení nemoci v celém jejím rozsahu, a to co nejkratším, nejspolehlivějším způsobem, na základě jasně pochopitelných principů."
(S.Hahnemann, Organon léčebného umění)

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 19:00

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze