Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Náš záchranný šestinedělní čtyřlístek

Autor: Mgr. Jitka Lysická

V polovině listopadu minulého roku přišlo do naší tříčlenné rodiny obrovské štěstí v podobě narození krásné a zdravé holčičky. Těhotenství bylo příjemné a relativně poklidné. S drobnými těhotenskými obtížemi jsme si poradili pomocí homeopatických přípravků a Bachových esencí. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Do samotného velkého finále jsem nastoupila samo sebou vyzbrojena základní „porodní“ trojkombinací Arnica montana 15 C + Actaea racemosa 15 C + Caulophyllum 15 C, kterou jsem popíjela, jak jen to bylo možné. Díky dobré péči lékařky i porodní asistentky, a věřím, že i díky homeopatické přípravě, proběhlo vše velmi intenzivně, bez komplikací a s ranním rozbřeskem jsem v náručí držela ten zázračný tříkilový uzlíček lásky a štěstí.

Jakmile jsem se vzpamatovala, pokračovala jsem v popíjení roztoku rozpuštěných granulek Arnica montana 15 C a China 9 C. A chystala jsem se vyzkoušet jeden malý lék z pohledu materie mediky, avšak s velkým efektem z pohledu účinku – Ricinus communis 5 C. I přes doporučení sester, že máme nechat miminko dospat a nebudit třeba až 12 hodin, jsem ale ze zkušenosti z předchozího období kojení přikládala zhruba ve tříhodinových intervalech a současně užívala Ricinus. První den po porodu se nic moc nedělo, prsa byla plná „vzduchu“ a malá hladově plakala s prázdným bříškem. Podle rad jsem poctivě užívala Ricinus při každém přiložení ve dne v noci, masírovala prsa pomocí přírodních olejů a dodržovala dostatečný pitný režim obohacený o bylinné čajové směsi na podporu kojení. O několik hodin později, druhý den, se moje snaha vyplatila a prsa se začínala plnit. Jaká byla naše radost, když jsme na kontrolním vážení viděly příbytek 5 g. Třetí den jsme se pěkně rozkojené rozjely domů. Tvorba mléka nastartovala perfektně, že bych tou dobou ukojila i trojčata, a užívání Ricinu jsem tedy umírnila.

Avšak po několika dnech nastal čas vyzkoušet lék Phytolacca decandra 9 C. Mléka bylo dosti a začaly se tvořit drobné a bolestivé zatvrdliny. Efekt léku Phytolacca decandra se osvědčil na regulaci mlékotvorby a zvládnutí tohoto stavu na jedničku s hvězdičkou. Dny soužití plné radosti, štěstí, ale i únavy a nevyspání plynuly v kruhu rodiny jeden za druhým.

Občas jsme si na pomoc přizvali lék Chamomilla vulgaris 15 C, když se dcerka kroutila s bolestmi bříška a „prdíky“. Kromě masírování bříška fenyklovým olejíčkem pomáhalo jen několikahodinové nošení v náručí a intenzivní „kocání“, aby se uklidnila. V těchto chvílích Chamomilla velice pomohla, její účinek jsme pozorovali takřka okamžitě po podání a byla vidět obrovská úleva.

Tak a teď po dočtení jistě chápete zvolený nadpis.

S úctou a pokorou k zázraku zrození i života a taktéž k naší milované homeopatii

Mgr. Jitka L. 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Jitka Lysická

Autor: Mgr. Jitka LysickáFarmaceutka, homeopatka

Mé krátké představení? Pocházím z malebného Podkrknoší, kde žiji se svoji milovanou rodinou. Malou odbočkou z našich krásných hor pro mne bylo studium farmacie na Farmaceutické fakultě VFU v Brně. S homeopatií jsem se setkala již v průběhu studia na naší brněnské alma mater. Avšak jejímu kouzlu jsem propadla až posléze při hledání řešení a odpovědí na otázky týkající se zdravotních obtíží svých nejbližších. Úspěšně jsem absolvovala systém mezinárodního vzdělávání CEDH a tím se mi otevřely nekonečné možnosti, které homeopatie nabízí.Tato léčebná metoda mě naprosto pohltila svojí přirozeností, individualitou a bezpečností. Svoji každodenní lékárenskou praxi si již nedokáži bez homeopatického poradenství představit.

Je mi ctí Vás nyní, jako lektor Homeopatické lékařské asociace, provázet poznáváním obdivuhodného světa homeopatie.

"§ 2 Nejvyšším ideálem léčby je rychlé, nenásilné, trvalé obnovení zdraví, nebo odstranění a zničení nemoci v celém jejím rozsahu, a to co nejkratším, nejspolehlivějším způsobem, na základě jasně pochopitelných principů."
(S.Hahnemann, Organon léčebného umění)

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.8.2020 03:06

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze