Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Lékárnička na hory v zimě

Autor: PharmDr. Lenka Štýsová

Jarní prázdniny v ČR mají v roce 2020 celkem 6 turnusů probíhajících od začátku února do půlky března. Pokud se chystáme na hory, je dobré přizpůsobit obsah lékárničky, kterou si bereme běžně s sebou, tomuto ročnímu období. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

V zimě většinou bývá zima, proto je dobré zabalit si s sebou i izotermickou folii. Sbalená zabere velice málo místa jak v kapse, tak i v batohu. Dobře nám poslouží, pokud někde uvízneme a budeme muset čekat na pomoc horské služby v případě úrazu, nebo pokud se schováme do nějakého přístřešku před nepřízní počasí. V zimě je vhodné být připraven i na tuto možnost, protože počasí v horách je velice nevyzpytatelné. Z krásného slunečného dne může být během chvíle ne moc příjemná „sibérie".

Pokud je organismus vystaven velké zimě a prochladne, je dobré vzít si preventivně lék Aconitum napellus 9 C. Většinou dobře ochrání před následky prochladnutí. Má i úžasný účinek na vysoké horečky bez pocení, které prochladnutí může způsobit. Mohou se objevit i jiné příznaky, jako je sucho v krku, vodnatý výtok z nosu, bolest hlavy a velká žízeň na studenou vodu. Na to vše nám stačí tento jeden lék.

Horečka může být doprovázena pocením, v tomto případě se místo léku Aconitum užije Belladonna 9 C. Dalšími průvodními znaky jsou bolest hlavy, překrvené sliznice, horkost.

Oscillococcinum je lékem nejen na chřipkové stavy a jiné virózy, ale lze jej užívat preventivně. Preventivní dávkování je 1x týdně celá tuba. Při prvních příznacích nachlazení či chřipky zvýšíme dávkování na 3x denně.

V zimě je mnohonásobně vyšší pravděpodobnost pádu a uklouznutí. Je dobré pamatovat i na tuto možnost a do své lékárničky kromě elastických obvazů přibalit i několik homeopatik. Arnicu montanu 9 C balím s sebou vždy. Ať se jedná o krátký výlet, dlouhou túru, sjezdovky či běžky. Zklidní bolavé unavené svaly, urychlí hojení úrazu, pomůže s regenerací celého těla, zastavuje a zmírňuje krvácení i rozvoj hematomů. Při úrazu je vhodné Arnicu podávat velice často, zpočátku po půl hodině a postupně intervaly prodlužovat. Podávat až do úplného zhojení 3x denně.

Mezi průvodními příznaky každého úrazu je otok postižené tkáně, který se zlepšuje studenými obklady. Proto je vhodné podat co nejdříve Apis mellifica 15 C. Aplikuje se zpočátku po 15 - 20 minutách, postupně se interval prodlužuje.

Mezi léky úrazů patří také Rhus toxicodendron 9 C. Je to velký lék při zhmoždění a poškození vazů a chrupavky. Obzvláště v případě, že postižený kloub je více bolavý v klidu a zlepšuje se mírným pohybem. Pokud ale pacientovi více vyhovuje absolutní klid postiženého kloubu, lék volby je Bryonia 9 C. Zpočátku se užívá 4x denně 5 granulí a při zlepšení se sníží na 2-3x denně.

Při postižení vazů, jako je natažení, natržení či dokonce přetržení podáme také lék Ruta graveolens 9 C. Užívá se 5 granulí 3-4x denně dle stavu.

Přeji krásné zimní radovánky bez úrazů a jiných zdravotních komplikací. Štěstí přece přeje připraveným.

Zdroj: Magazín Healthcomm 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Lenka Štýsová

Autor: PharmDr. Lenka ŠtýsováFarmaceutka, homeopatka

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 04:54

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze