Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Soutěžte s námi o knihu Homeopatie a děti!

Autor: Redakce

Pojďte si s námi zasoutěžit o užitečnou knihu, která by neměla chybět v knihovničce každého rodiče malých i větších dětí. Jedná se o knihu Homeopatie a děti, kterou vydalo nakladatelství Grada.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

V lednu a únoru pravidelně přibývá počet nemocných s chřipkou a jinými respiračními chorobami.

Soutěžní otázka:

My se vás dnes ptáme na homeopatický lék, který můžete použít v případě vysoké horečky, kdy se pacient hodně potí a má zarudlý obličej, lesklé oči, studené končetiny, případnou bušivou bolest hlavy.

Vybírejte mezi těmito léky:
a) Arnica montana
b) Apis mellifica
c) Belladonna

Nápovědu hledejte například v tomto článku: "Homeopatická léčba chřipky".

Správnou odpověď můžete zasílat na email: ivana@svethomeopatie.cz do 31.1.2020. Do předmětu uveďte heslo: SOUTĚŽ - HOREČKA. Tři vylosované soutěžící odměníme knihou Homeopatie a děti.

Přejeme vám hodně štěstí a hlavně hodně zdraví, ať se vám chřipky vyhnou oblokem!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 04:53

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze