Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zánět prsu

Autor: Redakce

Se zánětem prsu se často potýkají čerstvé maminky. Jde o zánět prsní žlázy v důsledku nedostatečného vyprázdnění po kojení. Zánět může vyvolat také infekce. Projevuje se napětím v prsou, zarudnutím, teplotou, zchváceností. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, paní doktorko. Končím šestinedělí a včera večer mě začalo bolet levé prso. Bolest vystřelovala do bradavky. Plně kojím. Dnes je bolestivost menší, ale objevilo se zarudnutí v horním pólu prsu a zvětšení uzlin v podpaží. Teplotu nemám. Bolest při kojení nepociťuji. U první dcery jsem měla vleklý zánět, jenž vedl k ukončení laktace. Proto Vás velmi prosím o radu, jaká homeopatika by byla vhodná. Děkuji velmi za radu!“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den, z homeopatických léků je na místě

  • Belladonna 9 C + Apis mellifica 30 C + Lachesis mutus 9 C – 10 granulí od každého léku rozpusťte každý den čerstvě do půllitru vody a popíjejte během celého dne.

Lokálně chlaďte, nenechte prsa tzv. zatvrdnout."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.8.2020 02:40

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze