Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zánět prsu

Autor: Redakce

Se zánětem prsu se často potýkají čerstvé maminky. Jde o zánět prsní žlázy v důsledku nedostatečného vyprázdnění po kojení. Zánět může vyvolat také infekce. Projevuje se napětím v prsou, zarudnutím, teplotou, zchváceností. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, paní doktorko. Končím šestinedělí a včera večer mě začalo bolet levé prso. Bolest vystřelovala do bradavky. Plně kojím. Dnes je bolestivost menší, ale objevilo se zarudnutí v horním pólu prsu a zvětšení uzlin v podpaží. Teplotu nemám. Bolest při kojení nepociťuji. U první dcery jsem měla vleklý zánět, jenž vedl k ukončení laktace. Proto Vás velmi prosím o radu, jaká homeopatika by byla vhodná. Děkuji velmi za radu!“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den, z homeopatických léků je na místě

  • Belladonna 9 C + Apis mellifica 30 C + Lachesis mutus 9 C – 10 granulí od každého léku rozpusťte každý den čerstvě do půllitru vody a popíjejte během celého dne.

Lokálně chlaďte, nenechte prsa tzv. zatvrdnout."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.10.2020 03:12

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze