Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolesti bříška u školačky

Autor: Redakce

Nástup do školy i do školky a adaptaci na nové prostředí i povinnosti mají děti už za sebou. Avšak delší vánoční prázdniny mohly pohladit dětskou dušičku stálou přítomností rodičů. Návrat do školních lavic mohl být o to náročnější. Projevy trápení jsou různorodé: pláč, bolesti bříška, častější nemocnost, záchvaty vzteku… 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jaká homeopatika by mohla pomoct mojí šestileté dcerce, která od září nastoupila do první třídy. Je hodně citlivá a upnutá na mě a svoji mladší sestřičku, se kterou jsem ještě na rodičovské dovolené. Dcerka do školy chodila normálně, protože ví, že musí. Teď po dvoutýdenních vánočních prázdninách do školy nechce, každé ráno pláče, drží si bříško, že ji bolí, někdy se jí zvedá žaludek a trochu zvrací. Vyptávám se, co se děje. Říká, že nic, prý do školy jen nechce, protože chce být s námi doma. Nevím, proč to začala dělat, když do školy několik měsíců chodila. Sice neskákala nadšením, ale byla v klidu. Je něco, čím bych jí mohla pomoci? Děkuji za odpověď.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den, výborným lékem je:

  • Pulsatilla 15 C – 5 granulí 2x denně: každé ráno před odchodem do školy a večer.

Eventuálně lze přidat i Bachovy kapky „Rescue Remedy“ – 3 kapky 3x denně do úst nebo do vody. Věřím, že se vše srovná.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.9.2020 15:31

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze