Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Poraněná bradavka

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Nedávno se na mě obrátila jedna moje pacientka s žádostí o pomoc. Její dcerka ji při kojení kousla do bradavky, rána se zanítila a začala hnisat. Pokusy o kojení samozřejmě byly velice bolestivé. Lokální ošetřování k nějakému velkému úspěchu nevedlo. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Rána byla dle slov pacientky velmi bolestivá, „živá“, vytékal z ní hnis a občas i krev a bylo to velmi bolestivé, ale jen lokálně. Nicméně rána se pozvolna zvětšovala.

Moje doporučení bylo Mercurius solubilis 9 C a Pyrogenium 9 C, oba léky 3x denně po 5 granulích. Lokálně na ránu dát tinkturu z měsíčku lékařského nakapanou do teplé vody.

Už po 3 dnech mi paní píše, že rána se hojí, nebolí ani nehnisá a pomalu zkusí z poraněného prsu opět kojit.

Pyrogenium je ve své podstatě homeopatické antibiotikum a Mercurius solubilis je lékem hnisání, které se i přes léčbu šíří a „sžírá“ svoje okolí.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:41

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze