Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Poraněná bradavka

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Nedávno se na mě obrátila jedna moje pacientka s žádostí o pomoc. Její dcerka ji při kojení kousla do bradavky, rána se zanítila a začala hnisat. Pokusy o kojení samozřejmě byly velice bolestivé. Lokální ošetřování k nějakému velkému úspěchu nevedlo. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Rána byla dle slov pacientky velmi bolestivá, „živá“, vytékal z ní hnis a občas i krev a bylo to velmi bolestivé, ale jen lokálně. Nicméně rána se pozvolna zvětšovala.

Moje doporučení bylo Mercurius solubilis 9 C a Pyrogenium 9 C, oba léky 3x denně po 5 granulích. Lokálně na ránu dát tinkturu z měsíčku lékařského nakapanou do teplé vody.

Už po 3 dnech mi paní píše, že rána se hojí, nebolí ani nehnisá a pomalu zkusí z poraněného prsu opět kojit.

Pyrogenium je ve své podstatě homeopatické antibiotikum a Mercurius solubilis je lékem hnisání, které se i přes léčbu šíří a „sžírá“ svoje okolí.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.1.2020 03:28

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze