Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Když psa trápí slinivka
Autor: Ing. Jana Dytrychová
V předchozím článku jsem věnovala pozornost důležitému orgánu – játrům, který je zároveň i součástí trávicího systému psa. V tomto článku se s vámi podělím o zkušenost s neméně důležitým orgánem, který je rovněž součástí trávicího systému, a tím je pankreas neboli slinivka břišní.

Zdroj: Ing. Jana Dytrychová
Tento orgán je u psa nenahraditelný. Má hned několik životně důležitých funkcí. Tvoří trávicí enzymy, které štěpí tuky, cukry a bílkoviny. Dále produkuje důležitý hormon inzulin (snižuje hladinu cukru v krvi) a glukagon (zvyšuje hladinu cukru v krvi).
Rozlišujeme dva typy onemocnění – akutní a chronické. Třetím typem je pak rakovina a řekla bych, že z mého pohledu je to nejhorší typ rakoviny se špatnou prognózou.
Akutní pankreatitida bývá způsobena především nevhodnou stravou. Mezi pacienty často patří zvířata, která trpí nadváhou. Zvíře trpí nechutenstvím, průjmy, bolestivostí břicha, zvracením.
Při chronické pankreatitidě je typickým znakem velmi často bolestivost břicha po jídle. Stolice je opět měkká a na pohled působí mastně. Pes ztrácí i svou hmotnost.
Co se psem, který má pankreatitidu? Určitě je třeba při podezření na toto onemocnění nechat vyšetřit zvíře veterinárním lékařem. Veterinář sám rozhodne, jak postupovat a jakou léčbu zvolit. Je to život ohrožující stav. Proto ho, prosím, nepodceňujte! Zvířeti jsou po krevních testech, RTG a sonu obvykle nasazena vhodná antibiotika a podávány léky, které nahrazují trávicí enzymy, jež slinivka produkuje. Ty pak pomáhají psovi lépe trávit potravu, protože jejich náhradou ve stravě se slinivka méně zatěžuje a její funkce se tak podpoří. Patří sem např. Pancreolan forte, Panzytrát, Kreon atd. V současné době je velké množství speciálních veterinárních slinivkových diet, jež psovi můžeme podávat. Vyznačují se hlavně nízkým obsahem tuku.
Mým pacientem se stala fena německého ovčáka, stáří 7 let, kastrát. Vykazovala bolestivost břicha, které bylo na dotek tvrdé, trpěla nechutenstvím a průjmy. Panička hlásila, že toho víc vykaká než spapá. Přinesla lékařskou zprávu od veterináře, který jí nasadil léčbu, a tak jsme mohly začít s podpůrnou léčbou homeopatiky.
Automaticky jsem nasadila Phosphorus 9 C. Mám s ním velmi dobré zkušenosti, co se týče podpory imunity a vitality zvířete. Dalším zvoleným lékem bylo Chelidonium majus 9 C, které je výborným lékem na bolestivost břicha, jež vychází z pravé strany, a působí výborně jako lék proti křečím, dále Lycopodium clavatum 9 C na podporu chuti k jídlu a Arsenicum album 9 C na bolestivost břicha. Od každého jsem zvolila 3 granulky a předepsala podávat je 2x denně přímo do tlamky.
Fenka se mi přišla ukázat po měsíci. Průjmy téměř zmizely, objem trusu se mnohem zmenšil. Panička podává krmení několikrát denně v malých dávkách. Bolesti břicha nepozoruje, fenka je po najezení klidná a přes den si normálně hraje a vesele běhá. Získala opět jiskru v oku, říká její majitelka. Uvidíme, jak budeme pokračovat v léčbě dál.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích