Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte ve své lékárničce lék BRYONIA?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Nedávno jsem tento lék předepsal kamarádce na kašel. Vede kurzy plavání s dětmi a téměř denně tráví několik hodin v bazénu. Posledních pár dní ji trápil suchý, dráždivý kašel, který se objevil vždy při promluvení a zhoršoval se i při prohloubení dýchání. Kašel byl velmi bolestivý a jediná chvíle, kdy se jí ulevilo, bylo, když zůstala v nějaké poloze a vůbec se nehýbala. Předepsal jsem jí Bryonii 15 C, 4x denně 5 granulí. Během několika dní kašel vymizel.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Bryonia patří mezi významné homeopatické polychresty, čili léky, které jsou velmi často předepisované a které pomáhají při rozmanitých nemocech.

Jednou z typických indikací tohoto léku, jak již bylo zmíněno výše, je zánět průdušek a kašel, který je povětšinou suchý, dráždivý a velmi bolestivý. Zhoršuje se jakýmkoliv pohybem a typická modalita (tedy faktory, které příznaky zhoršují či zlepšují) tohoto léku, tedy zhoršení sebemenším pohybem, vede k tomu, že nemocný si při kašli musí svírat hrudník rukama.

Další významnou indikací léku Bryonia jsou chřipka a horečnatá onemocnění obecně. Charakteristická je vysoká horečka s tím, že stav se po vypocení zlepší. Pohyb celkově potíže samozřejmě zhoršuje. Horečky doprovází další typický příznak tohoto léku a to je žízeň na velké množství vody, které ale je nemocný schopen pít v dlouhých intervalech. V ústech má sucho a hořkou pachuť.

Velké pole použití má Bryonia i v léčbě pohybového ústrojí. Může pomoci při zlomeninách, kde se bolesti zhorší jakýmkoliv pohybem, podobně ji ale lze použít při artróze, artritidě (čili zánětu kloubů), bolestech zad či svalů. Při postižení kloubů se v kloubech mohou tvořit výpotky. Charakteristické je, že bolesti se zhorší sebemenším pohybem a zlepšení přináší klid, zabandážování, stažení (tlak) a studený obklad.

Bryonia je také lék na zácpu s objemnou, tvrdou a suchou stolicí.

Při mnoha výše uvedených potížích se u nemocného můžeme setkat i s podrážděností a touhou zůstat v klidu a nebýt rušen, což je další typický příznak tohoto léku.

Poznámka redakce: další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 12:37

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze