Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Puberťáci, budete mít sourozence!

Autor: Radka Wallerová

Když se dítěti narodí bratr či sestra v nějakých dvou či necelých třech letech, může to s ním také pořádně zamávat, ale většinou si rychle zvykne a po čase už si ani nepamatuje, že kdy bylo vlastně jedináčkem. Jiné to je, když přivedete domů sourozence dítěti, kterému je deset a více let. A to zatím nemluvím o ještě složitější situaci, kdy je starších dětí doma více, jako je tomu u nás doma.

Ilustrační foto

Když jsme jim řekli, že budou mít sourozence, byly reakce různé. „Nesníží se mi kvůli tomu kapesné?“, „Nebude mě v noci budit?“ případně „A bude to holka? Pokud ne, odstěhuju se!“ ptaly se naše dospívající děti a člověk si po prvním šoku, cože je to za necity, řekne, že vlastně reagují logicky.

Protože co je jim do našeho dalšího dítěte? Pamatuju si zlatou radu americké autorky knihy o dětech a péči o ně Penelope Leach. Podle ní může na dítě sdělení, že domů přivedete další dítě zapůsobit stejně, jako kdyby muž řekl své ženě, že si domů přivede ještě jednu. Protože mít tak báječnou ženu jako ona je fajn a proč jich nemít více? Ona svou radu vztahovala na dítě malé, řekněme do pěti let, ale podle mě se to dá vztáhnout i na potomky mnohem starší.

Takže jsme si z toho vzali poučení, že nebudeme od dětí vyžadovat jásot nad mým těhotenstvím a že jim nebudeme nutit myšlenku, jak skvělé je mít dalšího sourozence. Protože ony si dost dobře uvědomují, že to pro ně znamená různá omezení. Samozřejmě, nedovolily bychom jim, aby se o něm vyjadřovaly ošklivě a podobně, nic takového se ale nestalo. Třináctiletý a čtrnáctiletý kluk reagovali podobně – jeden o budoucím sourozenci nemluví vůbec, druhý jen v případě, že není vyhnutí. Ti o něco mladší občas dokonce utrousí, že se těší. A nad miniaturními ponožkami sušícími se na šňůře se zasmáli všichni. Tak jako tak, zvažujeme, že se případně dojdeme poradit s rodinným terapeutem, kdyby se nějaké třecí plochy přece jen objevily.

Každopádně vím, že se nechci dopustit chyby, kterou dělala moje máma – mám sestru mladší o pět let a matka mi celou dobu, co jsme vyrůstaly vedle sebe, říkala, že se musíme mít rády a že já musím být ta rozumnější. A to je přesně ono – sourozenci nejsou povinni mít se rádi, něco jiného samozřejmě je vzájemný respekt a tolerance. A s onou vyžadovanou rozumností? Dítě se přece neprosilo o to, aby se narodilo starší, tak proč na něj přenášet zodpovědnost či mu upírat možnost být taky dítětem?
 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Radka Wallerová

Autor: Radka Wallerováredaktorka

Psaní článků se věnují jíž osmnáctým rokem a vždy mě nejvíce bavila témata týkající se zdraví, dětí, rodinné a sociální problematiky. Proto se chci na tyto oblasti zaměřit i v článcích, které připravuji pro webové stránky věnované homeopatii. Domnívám se totiž, že se s jeho hlavním zaměřením vhodně doplňují. Krom toho mě baví možnost zúročit v článcích vlastní zkušenosti, které jsem nabrala například při výchově svých dětí.
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.10.2020 14:28

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze