Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zatuhlé a oteklé koleno

Autor: Redakce

Otok kolena bývá projevem závažnějšího problému. Obvykle se otok dostavuje po zranění nebo v případě zánětlivého onemocnění. K zatuhlosti, kdy nemocný koleno nemůže dobře narovnat, či ohnout, dochází například v situaci, kdy je pohyb blokován něčím uvnitř kolena. Příčinu pak určuje lékař, který také rozhodne o následném řešení potíží. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, prosím o radu, manžel má zatuhlé a oteklé levé koleno, včera mu z něj brali vodu. Dva měsíce ho bolí, je nemocný, na začátku byl otok i na lýtku a kotníku. Zkoušeli jsme Arnicu, Routu a Rhus toxicodendron, ale vše bez velkého úspěchu. Děkuji.“

Na tento dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Zuzana Kornelová, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, určitě podávejte dále lék:

  • Arnica 15 C a přidejte k němu léky Bryonia alba 9 C a Apis mellifica 30 C

od každého 3x denně 5 granulí. Při snížení otoku můžete podávat 2x denně po 5 granulích, minimálně po dobu 3 týdnů. Pak můžete napsat znovu.

Nicméně pokud byl otok zpočátku rozsáhlejší, bylo by vhodné doplnit i cévní vyšetření. “

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.1.2021 13:47

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze