Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zatuhlé a oteklé koleno

Autor: Redakce

Otok kolena bývá projevem závažnějšího problému. Obvykle se otok dostavuje po zranění nebo v případě zánětlivého onemocnění. K zatuhlosti, kdy nemocný koleno nemůže dobře narovnat, či ohnout, dochází například v situaci, kdy je pohyb blokován něčím uvnitř kolena. Příčinu pak určuje lékař, který také rozhodne o následném řešení potíží. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, prosím o radu, manžel má zatuhlé a oteklé levé koleno, včera mu z něj brali vodu. Dva měsíce ho bolí, je nemocný, na začátku byl otok i na lýtku a kotníku. Zkoušeli jsme Arnicu, Routu a Rhus toxicodendron, ale vše bez velkého úspěchu. Děkuji.“

Na tento dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Zuzana Kornelová, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, určitě podávejte dále lék:

  • Arnica 15 C a přidejte k němu léky Bryonia alba 9 C a Apis mellifica 30 C

od každého 3x denně 5 granulí. Při snížení otoku můžete podávat 2x denně po 5 granulích, minimálně po dobu 3 týdnů. Pak můžete napsat znovu.

Nicméně pokud byl otok zpočátku rozsáhlejší, bylo by vhodné doplnit i cévní vyšetření. “

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.1.2020 04:44

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze