Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vítej, štíhlý roku 2020

Autor: PharmDr. Lenka Štýsová

Přelom prosince a ledna je téměř vždy spojen s bilancováním předchozího roku. Co se povedlo, v čem je prostor pro zlepšování, co úplně nedopadlo podle našich představ. A jako každý rok je tu kopa novoročních předsevzetí. Mezi velice časté patří „konečně zhubnu", „začnu cvičit", „začnu zdravě jíst". 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Teď jen nastudovat všechny „zázračné" redukční diety, vybrat si jednu z nich a hurá do toho. Aby bylo dílo kompletní, pořídit ještě permanentku do posilovny nebo na jiné cvičení. V lednu, a ještě tak v půlce února, jsou tělocvičny plné, všichni plni nadšení jak na startu Beskydské sedmičky a nikdo si nepřipouští, že by do vysněného cíle nedošel. Ale statistka je neúprosná. Čím víc velkých změn najednou, tím rychlejší ukončení snahy a návrat do starých kolejí.

Lidské tělo, aby mohlo dobře fungovat, musí být v rovnováze a o svoji rovnováhu se neustále snaží

Každá buňka v těle potřebuje pro své fungování glukózu. Cukr není špatný, ale jde o to, kolik jej tělu dáme. Pokud sníme talíř cukroví, hladina cukru v krvi letí do závratných výšin. Tam ji ale tělo nemůže nechat, protože příliš mnoho cukru škodí a způsobuje potíže. A naše chytré tělo okamžitě vyplaví inzulín, aby snížil vysokou hladinu cukru, která tělu škodí, a nastolil opět rovnováhu. Kam ale s tak velkým množstvím cukru? Inu, přeměnit na tuk a uložit na horší časy. Však on se bude hodit, až bude tělo trápit nějakou nesmyslnou dietou. Vše v těle je o rovnováze.

Nebudu zde psát o tom, co dělat: že je třeba zdravě jíst, přirozeně se dostatečně hýbat, pořádně odpočívat, zbytečně se nestresovat. To všichni dobře znají, jen je tyto zásady nutné začít postupně dodržovat.

A co na to homeopatie?

Neznám homeopatický lék, který po vycucání několika pilulí způsobí, že tuky na našem těle začnou okamžitě mizet. Homeopatické léky pomáhají našemu tělu udržet v těle rovnováhu a naši snahu o zdravé tělo podpořit. Jejich efekt je relativně pomalý, ale stojí za to. Na prostorově výraznějším těle jsme pracovali mnoho měsíců a rychlý účinek by nestihl pomoci upravit léty naučené návyky. A které léky mohou pomoci?

S rychlejším nastartováním metabolismu pomůže lék Calcarea carbonica 9 C. V jejím popisu najdeme nejen obezitu jablíčkového typu, ale také silné pocení na hlavě, únavu a vyčerpání, ale také chuť na sladkosti, vejce a těžce stravitelné potraviny. Do jejího obrazu patří i metabolický syndrom a vysoký tlak. Pokud je zpomalený metabolismus spojen s nadýmání, zácpou, hemoroidy a prasklinami je vhodné zavolat na pomoc lék Graphites 9C. Oba léky se dávkují 2x denně 5 granulí.

Nadváhu a zpomalený metabolismus většinou doprovází zadržování vody v těle. Léky Natrum sulfuricum a Natrum muriaticum v ředění 5 C či 9 C pomáhají odvést zadržovanou vody z těla pryč. Tyto léky můžeme obden střídat 5 granulí. Thuya occidentalis 9 C odplavuje z našeho těla nejen přebytečnou vodu, ale také nánosy zplodin, které jsme si ve svém těle hezky uložili.

Při stavech záchvatovitého přejídání je vhodné užít lék Antimonium crudum 9 C. Pokud jsou stavy „žravé" časté, můžeme užívat každý den 5 granulí. Po určité době stačí jen v době, kdy to nejvíce hrozí, např. u sledování televize.

Do nového roku Vám všem přeji mnoho štěstí, zdraví, pevné vůle a co nejvíce vnitřní rovnováhy!

PharmDr. Lenka Štýsová 

Zdroj: Magazín Healthcomm

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Lenka Štýsová

Autor: PharmDr. Lenka ŠtýsováFarmaceutka, homeopatka

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 15:07

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze