Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Náhlé zvýšení krevního tlaku

Autor: Redakce

Hodnoty krevního tlaku vyjadřují sílu, kterou je krev vypuzována ze srdce do cév, a také sílu, působící na cévní stěnu. Vysoký krevní tlak pak označuje příliš vysoký tlak krve na tepny. Krevní tlak kolísá a to, jaké jsou jeho hodnoty, závisí na mnoha faktorech: momentálním psychickém stavu, množství vypitých tekutin, změně počasí…

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, jsem nízkotlaká. Ale od včera mám tlak 160/97. Čím lze snížit, co může být příčinou?“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka a odbornice v homeopatii MUDr. Kateřina Formánková:

„Dobrý den, takhle náhle zvýšený tlak je většinou důsledek úleku, strachu nebo dlouhodobějšího stresu, ale může to znamenat i vážnější problém. V rámci první pomoci můžete zkusit lék:

  • Aconitum 30 C – 3x denně 5 granulí.

Každopádně pokud se po uvedeném léku tlak nesníží, rozhodně navštivte lékaře, který vyhodnotí příčinu. Ta může být i ve zhoršené funkci ledvin, nadledvinek atd.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 14.8.2020 12:46

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze