Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Snídaně je základ dobrého dne

Autor: Lucie Nestrašilová

Jak nejlépe zahájit den? No přece dobrou a zdravou snídaní! Přinášíme vám několik tipů, jak zahájit den, a jeden skvělý recept od Evy Cabaca!

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Vstupte do nového dne volně a pomalu. Den začněte sklenicí vody, bylinného čaje nebo čerstvě vymačkané ovocné šťávy. Pomůže to vyčištění močového měchýře a ledvin a připravíte tak svůj zažívací trakt na konzumaci jídla.

Pokud do vody přidáte lžíci čerstvě vymačkané citronové šťávy nebo nepasterizovaného jablečného octa, oživíte tím zažívací trakt, který v noci odpočíval.

Vyhněte se komerčním citrusovým šťávám, neboť v těle vyvolávají vznik kyselin. Čerstvě vymačkané šťávy ze zralých citrusových plodů jsou v pořádku, tedy pokud je vaše tělo dobře snáší.

Dejte si šťavnaté a zralé ovoce. Máte-li hlad, kombinujte čerstvé nebo sušené ovoce s proteiny a škroby. Návod, jak je můžete kombinovat, najdete v mých receptech. Nedoporučuji konzumaci těžkých, smažených jídel, velkého množství pečiva, palačinek a mastných koblih.

Pokud máte hypoglykemii, vyhněte se přílišné konzumaci ovoce a ovocných šťáv. Místo toho vyzkoušejte čerstvou zeleninu nebo šťávu z ní. Můžete ochutnat i šťávu z rozpuštěného suchého ječmene nebo šťávu z listové zeleniny.

Dobrá jsou rovněž čerstvá ořechová mléka. Vložte do mixéru mandle, kešu, macadamové ořechy, slunečnicová nebo sezamová semínka, která jste přes noc namočili ve vodě, aby se probudily enzymy. Vše rozmixujte. Tento nápoj je výborný zdroj bílkovin, které se v této formě velice snadno v těle zpracovávají.

Tip na domácí cereální tyčinku

Pokud si chcete „vyrobit“ svoji vlastní cereální tyčinku, držte se základního pravidla: jakékoli přísady, jako jsou sušené ovoce, semena, sekané ořechy, přidávejte do směsi tak dlouho, dokud jste si jisti, že se tyčinka nerozpadne.

Ingredience:
3 šálky ovesných vloček (u bezlepkové verze nahraďte 1,5 šálkem pohanky a 1,5 šálkem quinoy*)
1 hrnek nahrubo nasekaných mandlí
1 hrnek nastrouhaného nebo drceného kokosu nebo nasekaných ořechů
1/2 šálku nahrubo nasekaných rozinek
koření – výborný je zázvor nebo skořice
podle potřeby 1 šálek (nebo méně) sušeného ovoce (volitelná přísada)
1/2 šálku čisté vody
1/3 hrnku rýžového sirupu nebo medu
2 lžíce bio jablečného másla (na oslazení – volitelná přísada)**
2 lžíce másla, obyčejného nebo sezamového
2 lžíce olivového oleje
špetka soli

* Quinoa vyniká velmi vysokým obsahem bílkovin (vyšším než ostatní obiloviny) a vyrovnanou skladbou esenciálních aminokyselin. Neobsahuje lepek a je velmi snadno stravitelná.
** Jablečné máslo je vysoce koncentrovaná forma jablečné omáčky či šťávy, která vzniká dlouhým a pomalým vařením. Výsledné jablečné máslo má hnědou barvu a mnohem větší trvanlivost než u nás oblíbené jablečné pyré.

Postup:
Ve velké míse smíchejte ovesné vločky, sekané mandle, kokos, rozinky, koření a sušené ovoce. V malé pánvi přiveďte vodu k varu a vmíchejte do ní rýžový sirup/med, máslo podle volby, jablečné máslo (chcete-li), olivový olej a špetku soli. Vlhké suroviny míchejte a následně přidejte suché přísady. Dobře promíchejte tak, abyste dosáhli pevnější konzistence.

Vzniklou směs vmáčkněte v rovnoměrné vrstvě na velký pekáč, krájítkem na pizzu připravenou směs vytvarujte do čtverců, trojúhelníků nebo jiných tvarů. Směs krájejte, dokud je ještě vlhká.

Pekáč vložte do trouby rozehřáté na 60 °C na 3–4 hodiny, nebo do té doby, kdy je směs suchá a křupavá (méně času – měkčí sušenka). Vyjměte sušenky z pekáče, nechte vychladnout a uchovávejte ve vzduchotěsné nádobě.

DOBROU CHUŤ!

Autorkou autorizovaný překlad z knihy „Earthly and Divine – Whole recipies for a Healthy World" od Evy Cabaca.

Knihu lze (i v elektronické podobě) zakoupit zde: www.livenutritionschool.com/site/

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.1.2022 00:09

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze