Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Upečte si kaštany, posílíte si ledviny!

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Když kvetou kaštany, vždy si vzpomenu na naši profesorku fyziky, která nám říkala, že je nejvyšší čas začít se vážně připravovat k maturitě. A když se začnou prodávat jedlé kaštany, vím, že se blíží zima a vánoční trhy. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Ludmila Pszczolková

A taky si vzpomenu na Křemílka, jak s Vochomůrkou pekli kaštany a jak jim začaly v peci pukat. To se vám ale určitě nestane, protože asi všichni víme, že se kaštany musí před pečením naříznout (nejlépe na špičce do kříže). To je v podstatě vše, co kaštany potřebují. Někteří doporučují kaštany před naříznutím a pečením namočit do vody, já je ale peču nenamočené. A jsou výborné.

Jsou také velmi zdravé a prospěšné právě na podzim a v zimě – podporují totiž dráhu ledvin a sleziny, což jsou orgány, které vlhkem a zimou trpí. Díky tomu, že pečené kaštany posilují energetickou dráhu sleziny a ledvin, podporují krevní oběh a imunitní systém, působí proti infekcím, zastavují a zmírňují krvácení. Obsahují převážně sacharidy (svou konzistencí připomínají pečené brambory), ale také mnohé minerály – draslík, hořčík, vápník, železo, mangan.

I když to množství není nijak významné, nečekejte na vánoční trhy – tam jsou často kaštany zbytečně ochucené, někdy přepečené a spálené. Upečte si je doma, třeba jako odpolední zobání. Já jsem kaštany pekla na 220 °C přibližně 15 minut, dokud nezačaly pěkně vonět. Je lepší je péct po částech a jíst horké, protože po vychladnutí rychle tvrdnou.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.10.2022 01:20

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze