Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zkouškové období - i tady má homeopatie svoje místo

Autor: MUDr. Magdalena Záchová

Zkouškové období je čas velkých nároků na sebe samé – chceme uspět co možná nejlépe, omezujeme svoje odpočinkové aktivity a s životosprávou to není nejlepší – hodně kávy, málo spánku, vynucená poloha, kdy dlouho sedíme u stolu atd. A k tomu možná i pochybnosti, zdali to vše zvládneme. V těle se rozbíhá stresová kaskáda. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Je nutno si uvědomit, že stres je fyziologický proces, který nás vede k lepším výkonům, zlepšuje se prokrvení mozku, rychleji přemýšlíme, zlepšují se imunitní funkce. To ale platí, trvá-li stres pouze omezenou dobu a následuje-li pak čas odpočinku, tj. čas na regeneraci tělesných funkcí. V tomto případě mluvíme o eustresu. Trvá-li však stres delší dobu, dochází naopak k oslabení imunity, poruchám paměti, různým jiným poruchám funkcí tělesných orgánů – např. přichází průjem, nucení na močení, poruchy spánku, pocity bušení srdce atd. Nadmíra duševní aktivity si žádá více cukru, jelikož jediným zdrojem energie pro mozkové buňky je čistá glukóza. A už se rozvíjí celá spirála pochodů, které místo k aktivování tělesného a duševního systému vedou k poruchám na všech úrovních – tělesných i psychických.

Jak tedy zvládnout toto období, aby stres byl náš pomocník a ne nepřítel?

 • V prvé řadě je dobré vše plánovat již s předstihem, rozdělit si reálně čas na učení a zamyslet se nad tím, zda denní dávky učení jsou pro nás zvládnutelné.
 • Přemýšlet nad stravou, kdy je dobré alespoň trochu dodržovat pravidelný rytmus stravování. Strava by měla býti spíše lehká, zeleninová, s dostatkem uhlohydrátů, vitamínů a nenasycených mastných kyselin zvláště omega 3/omega 6 ve správném poměru (např. ovesné kaše s ovocem a s ořechy ke snídani).
 • Dodržovat pitný režim, omezit slazené nápoje a kávu nepít v pozdních nočních hodinách. To platí i o zeleném čaji, který je dobré pít dopoledne a odpoledne. Vhodné jsou přírodní minerální vody s obsahem magnezia, voda s citronem apod.
 • Zamyslet se nad odpočinkem. Nebát se zdřímnut si po obědě.
 • Zařadit denně alespoň hodinu pobytu na čerstvém vzduchu – mezi učením se jít projít nebo si jít zaběhat.
 • Pokud možno co nejvíce omezit ve volných chvílích sledování internetu a sociální sítí.

Homeopatická pomoc v těchto dnech je více než na místě. Homeopatické léky dokáží zvládnout nadměrnou stresovou reakci pacienta, aniž by tlumily jeho mozkové funkce.

 • Vhodné je doplňovat minerální soli ve formě tzv. Schüsslerových solí – velmi se osvědčila kombinace Magnesium phosphoricum D 6 a Kalium phosphoricum D 6. Od každého 2 tbl. 2x denně nechat rozpustit v ústech.
 • Na podporu učení je pak výborná Avena sativa 9 C – 3 granule rozpustit v ústech několikrát denně. Ideální těsně před tím, než si jdete sednout k učení.
 • Anacardium orientale 15 C – musíte stále něco jíst, po jídle je vám lépe, jste na své okolí velmi nepříjemní.
 • Phosphoricum acidum 9 C – velká únava až vyčerpanost, máte pocit, že to stejně nemá cenu, že se to všechno učíte zbytečně.

Máte-li těsně před zkouškou a už se o vás pokouší velký strach, jestli to zvládnete, jsou velkými pomocníky léky:

 • Argentum nitricum 15 C – pocit, že nevíte, co máte dělat dřív, rychle se vám honí myšlenky v hlavě, ale nemá to výsledný efekt, pocit, že vám myšlenky skáčou z jedné na druhou. Navíc k tomu je průjem.
 • Gelsemium 15 C – pocit, že mám prázdnou hlavu, jako by všechny svaly byly paralyzované, musíte častěji chodit močit.

Co se týče dávkování, je velmi efektivní rozpustit 10 granulí od léku do 1 l vody a během dne popíjet. Léky můžete i kombinovat. Například léky Argentum nitricum a Gelsemium se skvěle doplňují, takže je můžete nasypat do vody oba nejednou.

V den D pak ráno nechte rozpustit od každého léku 5 granulí v ústech a dalších 5 granulí nasypte do lahve s vodou, kterou si vezmete sebou na zkoušku.

Přeji vám hodně úspěchu a stresu tak akorát. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Magdalena Záchová

Autor: MUDr. Magdalena Záchovápraktický lékař, anesteziolog, homeopat

Již od roku 1995 působím v medicíně v nemocniční i ambulantní. Během let jsem poznala, že západní medicína má velké možnosti, ale i také své limity. V dnešní době existují skvělé léky a léčebné postupy, ale poněkud se zapomíná na pacienta jako na celek. Osud mě zavál k akupunktuře, posléze k homeopatii a dalším nekonvenčním metodám. Během několika let používání alternativní i klasické léčby v ordinaci praktického lékaře jsem zjistila, že obě metody se velice dobře doplňují.

www.zachova-homeopatie.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.1.2020 02:34

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze