Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Menstruační bolesti u dospívající dívky

Autor: Redakce

Příčin, které způsobují bolesti a další těžkosti v době menstruace může být několik. Pokud není prokázáno jiné onemocnění, je to u dospívajících dívek nejčastěji hormonální aktivita. Obvykle tyto potíže pak věkem mizí.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, mám dvanáctiletou dceru. První dva dny menstruace má velké bolesti břicha, že nemůže ani chodit do školy. Prosím, jaká homeopatika užívat? Děkuji za odpověď.“

Na tento dotaz odpověděla zkušená lékařka a odbornice v homeopatii MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den, dcerce podávejte lék:

  • Cuprum metallicum 9 C + Magnesium phosphoricum 9 C – 10 granulí od každého léku rozpusťte do 1/2 l pramenité vody a dávejte popíjet po 5–10 minutách.

Týden před plánovanou menstruací navyšte příjem hořčíku – můžete dávat i právě zmíněné Magnesium phosphoricum 9 C – 5 granulí 2x denně.

V době bolestí použijte i suché teplo na oblast podbřišku.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.6.2020 11:43

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze