Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Menstruační bolesti u dospívající dívky

Autor: Redakce

Příčin, které způsobují bolesti a další těžkosti v době menstruace může být několik. Pokud není prokázáno jiné onemocnění, je to u dospívajících dívek nejčastěji hormonální aktivita. Obvykle tyto potíže pak věkem mizí.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, mám dvanáctiletou dceru. První dva dny menstruace má velké bolesti břicha, že nemůže ani chodit do školy. Prosím, jaká homeopatika užívat? Děkuji za odpověď.“

Na tento dotaz odpověděla zkušená lékařka a odbornice v homeopatii MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den, dcerce podávejte lék:

  • Cuprum metallicum 9 C + Magnesium phosphoricum 9 C – 10 granulí od každého léku rozpusťte do 1/2 l pramenité vody a dávejte popíjet po 5–10 minutách.

Týden před plánovanou menstruací navyšte příjem hořčíku – můžete dávat i právě zmíněné Magnesium phosphoricum 9 C – 5 granulí 2x denně.

V době bolestí použijte i suché teplo na oblast podbřišku.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.10.2020 02:27

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze