Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolesti nohou u pacienta s Parkinsonovou nemocí

Autor: MUDr. Markéta Redlová

Parkinsonova nemoc je neurologické onemocnění, které má většina lidí spojené s třesem. Třes, jenž se u pacientů objevuje v klidu, není jediným příznakem. Dále pacienty obtěžuje zpomalení pohybů a svalová ztuhlost. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Část obtíží dokážeme řešit pomocí léků, které ovlivňují tzv. dopaminergní systém. Některé obtíže ale konvenční medicína řešit neumí, přesto však tyto potíže pacienty obtěžují. A i zde se otvírá možnost homeopatii v kombinaci se standardní terapií.

Mým pacientem je 77letý muž, který s Parkinsonovou nemocí žije již 16 let. Neobtěžuje ho třes ani výraznější zpomalení pohybu, ale bolesti a únava dolních končetin, které se konvenční terapií nedaří ovlivnit. Sám své potíže popisuje takto: „Bolí mě nohy, mám bolavé svaly jako po zátěži, dlouhé chůzi.“ Pacient nechtěl užívat léky na bolest, proto jsme se rozhodli nasadit homeopatickou léčbu.

Zvoleny byly léky:

  • Arnica montana 9 C – indikace: bolest svalů jako po námaze, pocit zhmoždění. Dávkování: 2x denně 5 granulí.
  • Phosphorus 15 C – indikace: stárnutí, únava, známky tzv. polyneuropatie (snížená vodivost nervů končetin se zhoršením jejich funkce). Dávkování: 5 granulí 1x denně.

Pacient po 4 týdnech pociťoval zlepšení potíží. „Lépe se mi chodí, nohy mám méně ztuhlé, ustoupilo bodání v koleně, můžu jít rychleji.“ Léky jsme ponechali 2 měsíce, pak bylo dávkování změněno na Arnica montana 15 C 1x denně, Phosphorus 15 C 3x týdně.

Znovu jsem se tak mohla přesvědčit, že homeopatií mohu pomoci tam, kde „klasické“ léky určené ke zmírnění potíží progresivního neurologického onemocnění nestačí. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Markéta Redlová

Autor: MUDr. Markéta Redlováneurolog, odborník v homeopatii

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 18.9.2020 12:20

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze