Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Bolesti nohou u pacienta s Parkinsonovou nemocí

Autor: MUDr. Markéta Redlová

Dne 11. dubna si připomínáme Světový den Parkinsonovy choroby. Parkinsonova nemoc je neurologické onemocnění, které má většina lidí spojené s třesem. Třes, jenž se u pacientů objevuje v klidu, není jediným příznakem. Dále pacienty obtěžuje zpomalení pohybů a svalová ztuhlost. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Část obtíží dokážeme řešit pomocí léků, které ovlivňují tzv. dopaminergní systém. Některé obtíže ale konvenční medicína řešit neumí, přesto však tyto potíže pacienty obtěžují. A i zde se otvírá možnost homeopatii v kombinaci se standardní terapií.

Mým pacientem je 77letý muž, který s Parkinsonovou nemocí žije již 16 let. Neobtěžuje ho třes ani výraznější zpomalení pohybu, ale bolesti a únava dolních končetin, které se konvenční terapií nedaří ovlivnit. Sám své potíže popisuje takto: „Bolí mě nohy, mám bolavé svaly jako po zátěži, dlouhé chůzi.“ Pacient nechtěl užívat léky na bolest, proto jsme se rozhodli nasadit homeopatickou léčbu.

Zvoleny byly léky:

  • Arnica montana 9 C – indikace: bolest svalů jako po námaze, pocit zhmoždění. Dávkování: 2x denně 5 granulí.
  • Phosphorus 15 C – indikace: stárnutí, únava, známky tzv. polyneuropatie (snížená vodivost nervů končetin se zhoršením jejich funkce). Dávkování: 5 granulí 1x denně.

Pacient po 4 týdnech pociťoval zlepšení potíží. „Lépe se mi chodí, nohy mám méně ztuhlé, ustoupilo bodání v koleně, můžu jít rychleji.“ Léky jsme ponechali 2 měsíce, pak bylo dávkování změněno na Arnica montana 15 C 1x denně, Phosphorus 15 C 3x týdně.

Znovu jsem se tak mohla přesvědčit, že homeopatií mohu pomoci tam, kde „klasické“ léky určené ke zmírnění potíží progresivního neurologického onemocnění nestačí. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Markéta Redlová

Autor: MUDr. Markéta Redlováneurolog, odborník v homeopatii

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:30

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze