Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vařte zdravě s Evou Cabaca!

Autor: Lucie Nestrašilová

V nedávné době jsem měla možnost setkat se s velmi zajímavou a inspirativní ženou, paní Evou Cabaca, autorkou kuchařky plné zdravých pokrmů a vyslechnout si její poutavé povídání o tom, jaká byla cesta její a jejích bližních ke zdravým, ale velmi chutným pokrmům…

Ilustrační foto
Zdroj: www.livenutritionschool.com

Eva Cabaca, ukončila v roce 1989 magisterský titul v České republice. O dva roky později se přestěhovala do Toronta, kde získala na University of Toronto certifikát na výuku angličtiny jako svého druhého jazyka. Poté se rozhodla následovat svou celoživotní vášeň „léčení cestou potravin“. V roce 1998 dokončila paní Cabaca studia na Institutu holistické výživy, kde od té doby praktikuje přípravné kurzy o výživě, životním prostředí a potravinách. Je držitelkou certifikátu v léčení s bylinkami, dokončila studia v Nadaci Antroposofie* v Rudolf Steiner Center v Thornhillu.

Před otevřením vlastní školy vaření v Richmond Hill na podzim roku 2008, pořádala kurzy vaření v Institutu celostní výživy na Big Carrot v Torontu a ve Village Market v Thornhill. Kromě výuky a své vlastní podnikatelské činnosti, podporuje aktivity Společenství Carrville Garden a Farm and Garden program (Farmaření a zahrada) v Torontské waldorfské škole.

Věnuje se šíření znalostí o jednoduchosti života, spiritualitě a péči o životní prostředí a již dvacet let se věnuje milované józe.

Více než 10 let se Eva Cabaca propracovávala k napsání své knihy „Eva´s cookbook“, přesněji řečeno kuchařky plné otestovaných zdravých moderních i tradičních veganských a vegetariánských receptů. Všechny publikované recepty byly v průběhu posledních 12 let otestovány v mnoha kurzech vaření, které autorka pořádá. Jak paní Cabaca uvádí, vděčnými testovateli byla i rodina a její přátelé, kteří se vždy velmi ochotně („Ano, kdykoliv!“) testování pokrmů účastnili.

Největší oporou však byla pro autorku její dcera Asha a Ashiny přátelé.

  

Po dva roky se stal autorčin dům „domácí školkou“. Když si u ní rodiče děti vyzvedávali, našli své předškoláky , jak konzumují sushi, dojídají kvašené zelí nebo jak žvýkají na zahradě pažitku. Všichni byli z raných kulinářských zážitků nadšeni a rádi se jich znovu a znovu účastnili. Autorka si užívala sladkou atmosféru „kulinaření“. Toto experimentování a tvorba rozmanitých receptů nejenže vyživovalo těla, ale významně přispělo k rozvoji vzájemných vztahů mezi dětmi a dalšími účastníky, světa kolem nás.

Myslím, že slova autorky nepotřebují další komentář:

"Vaření je způsob, jak nabídnout druhým lásku. Jídlo, které se vaří s láskou, řídí znalostmi ingrediencí a připravuje v inspirativním prostředí, se stává lékem…Největší množství onemocnění je ovlivněno nesprávnou stravou. Pravou pomocí k odstranění špatných stravovacích návyků nejsou léky, ani stravování se v lepších restauracích, ale návrat k těm nejstarším obyčejům…vařit pro sebe a pro Ty, které milujeme. Ačkoli správné stravování nemusí být vždy jen tím jediným prostředkem k vyléčení nemoci, zcela jistě potíže s nemocí spojené zmírní. Kromě toho je naše strava základem v prevenci nemocí a základem zdravého a šťastného života“.

Máte-li chuť rovněž ochutnat něco dobrého z této „zdravé“ kuchařky, navštivte webové stránky Evy Cabaca, www.livenutritionschool.com. Můžete si zde stáhnout malou ochutnávku knihy v podobě zajímavého povídání autorky a několika receptů.

V nadcházejících dnech vám ve Světě homeopatie budeme přinášet zajímavé autorčino povídání a recepty, které lze aplikovat i do českých kuchyní!

      


 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 02:42

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze