Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nebesky chutný kokosový ořech

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Podle slov jednoho moudrého guru „tam, kde roste kokosová palma, tam nic nechybí“. Kokosový ořech známe všichni. To, nad čím se pozastavíme, je snad jeho velikost a tloušťka skořápky (někoho možná jeho loupání přímo rozčílí!). 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Dnes je „in“ používání a konzumace kosového mléka. Konvenční, kupované v konzervě, používejme jen zřídka. Lepší je používat čerstvé potraviny a to se týká také kokosového mléka. Připravme si raději domácí. Nezapomeňme, že tekutina uvnitř kokosu je kokosová voda. Kokosové mléko se připravuje několikahodinovým louhováním strouhaného kokosu ve vodě a následným mixováním a proceděním.

Z pohledu ajurvédy má kokos sladkou a ochlazující povahu. V létě se jeho konzumace doporučuje, v zimě ho raději používejme jen zřídka, a to v kombinaci s vhodným prohřívacím kořením (skořice, hřebíček…).

Ajurvéda používá kokos například takto:

  • na svědivý ekzém nasypte pražený kokosový prášek,
  • při (opálení) popálení namažte na postižené místo kokosový olej,
  • při pálivém močení pomáhá vypití sklenice kokosové vody,
  • při lámaní a padání vlasů, svědění pokožky hlavy, či nedostatku pigmentu je vhodné masírovat pokožku hlavy kokosovým olejem,
  • kokosovou vodu použijte k ošetřování neštovic a spalniček,
  • při nehtových mykózách,
  • při silném menstruačním krvácení: 1 šálek kokosové vody smíchejte s šarkarou (ajurvédský cukr – sharkara) nebo s třtinovým cukrem a vypijte.

TIP: Chutná kokosová rychlovka, kterou zvládnou i děti. Může být i zdravou svačinkou. Smíchejte strouhaný kokos s rýžovým sirupem a dochuťte kardamomem, či skořicí. Ze vzniklé hmoty vytvarujte kuličky a do jejich středu vtlačte lískový ořech.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.3.2021 20:35

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze