Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Když se porod blíží...

Autor: Lucie Nestrašilová

Devět měsíců čekání na miminko se chýlí ke konci a právě poslední týdny bývají plné nejrůznějších pocitů a obav. Stačí znát dopředu pár dobrých rad a hlavně překonat strach. Na konci všeho na vás čeká ta nejkrásnější odměna!   

Ilustrační foto

Když budete dobře připravená, s pocity strachu se lépe vyrovnáte. Jak na to? Prospěšné je těhotenské cvičení, dechové a pánevní cviky. S dobrou fyzičkou zvládnete snadněji zátěž a porodní bolesti. Nezapomeňte také často relaxovat – čím víc budete před porodem odpočatá, tím lépe. Harmonie můžete dosáhnout cvičením gravidjógy – naučíte se nejen meditovat, ale také pravidelně dýchat.

Osvědčený je čaj z maliníkového listí, který je vhodné popíjet od 34. týdne. Podle zkušeností porodních asistentek dokáže tento čaj uvolnit svaly malé pánve a navíc má blahodárný vliv na činnost střev a peristaltiku. Zároveň aktivuje i děložní svalstvo, které se nachází v blízkosti střev.

Do přípravy na porod patří také masáž hráze. Je prokázáno, že masírovaná hráz se změkčí, připraví na roztažení a při porodu pak není nutný nástřih hráze. Masáž hráze začněte zhruba šest týdnů před termínem porodu. Hráz – místo mezi zadní stěnou vaginy a konečníkem – masírujte každý den pět minut. Vhodné je použít směs třezalkového oleje a olej z pšeničných klíčků, s přídavkem muškátové šalvěje a růže.

Při samotném porodu bývá pro maminkou velkou oporou blízká osoba, která ji může doprovodit. A to nejen partner, ale i třeba maminka, sestra nebo kamarádka. Během první doby porodní je možné si od bolesti ulevit přirodní cestou a to pomocí homeopatie, aromaterapie, audioterapie, akupresury či hydroterapie.

Nejčastější příznaky blížícího se porodu:

  • Poslíčci neboli předzvěstní stahy
  • Odchod hlenové zátky
  • Odtok plodové vody
  • Tlak na konečník nebo na močový měchýř
  • Pravidelné kontrakce
  • Krvácení
  • Pohyby miminka

Homeo tipy:

Gelsemium 15 C
Strach z porodu, nastávající maminka je „ochrnutá“ strachem z toho, co ji čeká
1x denně 5 granulí (lze nasadit kdykoliv během těhotenství nebo porodu)

Arnica montana 15 C
Pro dobrou funkci svalů a cév, snižuje krvácení a urychluje hojení ran
1x denně 5 granulí (lze začít užívat již 2 týdny až měsíc před termínem porodu)

Straphysagria 15 C
Při císařském řezu
1 dávka den před zákrokem a poté 1x denně 5 granulí až do dobrání celé tuby

Actaea racemosa 15 C
Zkracuje první dobu porodní, snižuje bolest při porodu
1x denně 5 granulí

Ricinus communis 5 C
Podpora tvorby mateřského mléka
1 dávku (5 granulí) před každým kojením, dávkování lze přispůsobit potřebám miminka.

Připravte si s sebou do porodnice roztok homeopatických léků, který můžete upíjet během celé první doby porodní. Nechte rozpustit v půllitrové lahvi neperlivé vody 10 granulí Arnica montna 15 C a 10 granulí Acatea racemosa 15 C. Takto připravený roztok lze po doušcích popíjet během celé první doby porodní.
  

 

Poznámka redakce: Homeopatické léky mohou být prodávány ve formě granulí (kuliček), tablet, sirupů nebo v alkoholovém roztoku. Rozpouštějí se v ústech. Léky není vhodné užívat bezprostředně před jídlem a pitím nebo těsně po něm. Doporučován je časový odstup od jídla cca 15-20 minut. U kojenců a malých dětí se homeopatický lék rozpouští v malém množství čisté (neperlivé) vody. Dítěti se podává buď po lžičkách, nebo postupně dítě vodu s lékem upíjí.

Více se o zásadách užívání homeopatických léků dozvíte zde: svethomeopatie.cz/cs/213-co-je-to-homeopaticky-lek-a-jake-jsou-zasady-jeho-uzivani

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:19

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze