Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Budou Vánoce šťastné a veselé?

Autor: PharmDr. Lenka Štýsová

Když jsem se zamýšlela nad obsahem článku pro tento měsíc, téma přišlo samo od sebe. Nebo se spíše připlížilo. Od listopadu je již všude kolem nás vánoční výzdoba, kterou nejde přehlédnout, a myšlenky na vánoční svátky se neodbytně vkrádají do naší mysli. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Ještě je přeci dost času. Jen ještě musím umýt okna, ve skříni čeká na přebrání oblečení našich ratolestí, ze kterého již vyrostli, ořezat stromek před domem, aby vánoční osvětlení pěkně svítilo, plán na pečení cukroví je hotov, mezi pečení ještě vměstnat vánoční úklid, vycídit kliky, umýt skleničky ve skleníku, naleštit nábytek, a mám skoro hotovo.

Plán je hezká věc, jen jej dodržet. Stačí, když onemocnění kolegyně, její práce se sama neudělá, několik unavených vystresovaných zákazníků, a najednou BUCH!!! Bouchla jsem jako přetlakovaný papiňák. Když ušla přebytečná pára, došlo mi toho hodně. Příčina odpoledních dušností, kdy jsem při expedici několika receptů měla pocit, že jsem vyběhla na Sněžku, nebo aspoň na Pancíř, špatné spaní... Doteď jsem si myslela, že jsem vůči stresu odolná. Mě se to přeci netýká.

Články a pořady na téma - jak zvolnit, jak je třeba udělat si chvilku jen pro sebe, jak odpočívat - na mne vyskakují ze všech médií. Vím, že by to bylo dobré. Ale kde na to vzít čas? Neumím se jak mávnutím kouzelného proutku přepnout na jiný program. Pomocnou ruku mi podal přípravek Sedatif PC. Do této doby jsem jej měla pro sebe spojený jen s akutními emočními stavy, kdy je neocenitelným pomocníkem pro zvládání vypjatých situací. Ale jak jsem se přesvědčila sama na sobě, umí omezit vliv dlouhodobého stresu na organismus a každý den je již nyní mnohem zářivější.

Určitá míra stresu je pro každého člověka důležitá pro přežití. Stresových faktorů je ale v našem okolí celá řada. Pokud ale tyto faktory působí dlouhodobě, z pozitivního působení se stává negativní, chronický stres. Chronický stres se může projevovat různě. Mezi jeho důsledky patří nervozita, nespavost, deprese, žaludeční vředy, dušnost, cukrovka, vysoký tlak, ischemie, ale i infarkt myokardu.

Ne vždy se nám podaří stresové faktory vyřadit úplně ze svého života, nebo je aspoň významně omezit. Velmi dobře pomáhá snižovat napětí pravidelná fyzická aktivita. Ať už se jedná o procházky v parku, mírný běh, č jiná aerobní fyzická aktivita. A pokud sport podpoříme zdravou stravou bez kávy, cigaret, alkoholu a přebytečného cukru, máme skoro vyhráno.

Pro zklidnění emocí můžeme použít i homeopatické léky:

Pro zvládnutí akutních stavů je podáváme několikrát denně podle potřeby.

  • Argentum nitricum 15 C je lék vhodný pro ty z nás, kteří nic nestíháme a jednáme neuváženě a zbrkle. Většinou je nervozita provázena i průjmem a chutí na sladké.
  • Reakce na stres ale může být i naprosto opačná. Dotyčný je nesoustředěný, zapomnětlivý, vnitřně roztřesený a jakoby paralyzovaný. V tomto případě uleví lék Gelsemium sempervirens 15 C.
  • Mezi důležité léky na akutní emoční stavy patří plným právem Ignatia amara 15 C. Tento lék se projevuje proměnlivou náladou, od hysterie po smutek se vzdycháním. Často je provázen pocitem knedlíku v krku a špatným polykáním. Typickým projevem je zhoršení stavu útěchou a projevem účasti.
  • Staphysagria 15 C je úžasným lékem na potlačované emoce. Navenek ukazují milou, usměvavou tvář, ale pod povrchem to pěkně vře. Pocit ukřivdění, ponížení a zneužití je pro tento lék typický.
  • Lék Nux vomica 15 C je šitý na míru pro workoholiky. Touha po výsledku, snaha být nejlepší je žene neustále vpřed. Nemají rádi odpor a stres často kompenzují přemírou kávy, alkoholu, cigaret a dobrého, ostrého jídla. Jejich stav může zhoršit i sebemenší průvan.

Léků na ovlivnění stresu a emocí je celá řada. Nebylo mým záměrem je zde všechny vyjmenovat, vždy záleží na konkrétní situaci. Přeji krásný poslední měsíc v roce a aby ten Váš adventní čas byl jen šťastný, klidný, slunečný a plný pohody.

Tak šťastné a veselé!

Zdroj: Magazín Healthcomm

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Lenka Štýsová

Autor: PharmDr. Lenka ŠtýsováFarmaceutka, homeopatka

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 21:32

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze